Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó a kutyának, tényleg így...

Ez jó a kutyának, tényleg így a legboldogabb?

Figyelt kérdés

Szoktam látni egy nőt a környékünkön. 2 közepes testű kutyát sétáltat. Fajta mindegy.


A kérdésem arra irányulna, hogy tényleg az a jó a kutyának, akkor boldog és kiegyensúlyozott, ha olyan mértékben le van dominálva,hogy pórázon a gazdájuk mögött kullognak 30 centivel?


Én tudom,hogy régebben a falkavezérség megszerzése volt a cél a kutya nevelésénél. Ez ugye ma már megdőlt ez az elmélet. A kutya az emberrel nem alakít falkát,családi kötelékben él. A legújabb kutatások szerint legalábbis.


Én mindig igyekeztem a kutyáimmal egy arany középutat kialakítani. Megelőzhetnek pl pórázas sétánál, de szóra mellémjön. Utcán ugatás/morgás tilos még akkor is,ha ugatják a kerítés mögül. Tartsa a tempómat,de megállunk, ha szaglászna.

Szóval hogy mindkettőnknek élvezetes legyen az a séta.


Én nem tudom..kíváncsi vagyok a véleményetekre. De én azt a két kutyát nem látom boldognak. Nem csóválnak, ha 5 centivel előrébb van a mancsuk,már a nő néz rájuk, de olyan szemekkel,hogy hunyászkodnak meg rögtön.


Ennyire azért nem kellene, ugye?


ápr. 27. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudhatod mi ott a sztori.


Lehet mentett kutya, és még korábbról van valami traumája, vagy csak szimplán ilyen ideges típus.

ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mind a 2? Fajtatiszta kutyák,az egyik elég ritka még itthon. Biztos nem mentett.
ápr. 27. 21:59
 3/14 A kérdező kommentje:

A kutyák nem idegesek. Félreértetted. Hanem szinte sunnyogva mennek a nő után, annyira sakkban tartja őket.


A kérdésem az,hogy ez tényleg jó nekik? Nem látszanak boldognak..


Én ha sétáltatom a kutyám, ő csóvál, egyértelmű jeleit adja,hogy boldog. Szerintem ez így jó. Vagy tévedek?

ápr. 27. 22:02
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Mindenki csinalja ugy szerintem, ahogy akarja, az elso valaszolonak is nagyon igaza van.

En pl meg azt is engedem a kutyamnak seta elejen, hogy huzzon es arra menjunk, ahova o akarja, minden bokrot, fuszalat megszagoljon es stb, mert a seta az erte van, nem ertem.


Engem nem zavar, de nyilvan csak 8 kilos keverek, meg tudom tartani. Viszont aztan jon a feladat, amikor szepen kell setalnia, laza porazzal, de mellettem. Ezt is tudja. A seta vegen pedig lemarad es szinte en huzom haza, annyira elfarad…:D Jo nem huzom, de kicsit lemaradva mogottem jon.

ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudhatod a kutyák jellemét,vagy viselkedési problémájukat. Mellesleg Két közepes kutyánál fontos a fegyelmezett séta,ha mindkettő össze vissza rángatná a gazdát akkor az eléggé veszélyes,kaotikus lenne.


Én kutyámnál a laza pórázos séta nem ment sokáig,nehezen akarta megérteni és 23 kgsan azért könnyen eltudott rántani és el is rántott,elestem többször is,ha ő úgy gondolta oda akar menni egy kutyához haverkodni.


láncos fojtó,fordulós módszer,nem előzhetett meg semmilyen szinten, akkor pisilt le oszlopot ha én vittem oda,tréner mondta ezeket. Így szépen lett egy fegyelmezett séta,amit én irányítottam. ha párszor hagytam neki,hogy picit előrébb menjen minden méterrel egyre előrébb akart menni,muszáj következetes lenni. Parkban lehetet szabadon,bandázhat,szaglászhat kedvére de az utcán lévő séta az láb mellett zajlik,kontroll alatt. az első 20 méter olyan,hogy hagyom elől menni szaglászni dolgát végezni,de nem feszülhet a póráz,de utána viszont lábnál jön kész. Van mellette egy kistestű aki szintén láb mellett jön. Csak így lehet biztonságosan sétálni az utcán.


Aki csak egy kis testű kutyával sétál ,az fel sem méri,hogy azért 15 kg felett már igen is tudnak rántani a kutyák,fontos kontrollált séta. Két kutyánál meg pláne.


Van a környéken egy nő két yorkival flexivel mennek szanaszét a kutyák,egyik jobbra másik balra full káosz.

ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sosem sétáltam kistestűvel,nem tudom,az milyen. Minimum térdig érő kutyáim voltak mindig.


Nem húz a kutyám. Csak mi így sétálunk. És ha kérem,jön láb mellett is.

ápr. 27. 22:40
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

A fajta ismerete fontos lenne, mert ez még simán az is lehet.



Whippet például hajlamos megtestesíteni a Dickens-i viktoriánus gyufaárus lány összes nyomorát, meg nyáron 40 fokban is remegni. Úgy, hogy kurwára semmi baja neki, boldog, szeretve van.

Pedig a kiállása alapján azt hinnéd most rúgtak bele, és fázik meg éhezik.

ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lagotto meg francia bulldog
ápr. 27. 23:14
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

francia bulldog mióta közepes testű? :D


lagottok mondjuk hajlamosak hülyén viselkedni,de akár az is lehet vizsgára készülnek. Én inkább látnék ilyen kutyákat mint olyat aki rángatja össze vissza a gazdáját.

ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem a legjobb nekik így, de "elég jó". A gazdi valószínűleg a legjobb tudása szerint kezeli őket és ő jelenleg itt tart. Valószínűleg az ő hármasuknál most ez a legjobb alternatíva, az évek során majd összecsiszolódnak, talán már most is dolgoznak az ügyön tréner/suli segítségével és lehet a végén a póráz sem kell mindenhol a kutyákra.


Szerintem kb egy kutyának sem a "legjobb, legboldogabb" az élete, ahogy nekünk embereknek sem, ezért elegendő, ha arra törekszünk, hogy egy "elég jó, elég boldog" életet biztosítsunk a kedvenceinknek. (pl szerintem a legoptimálisabb az lenne, ha több hektár saját tulajdonú, bekerített, veszély mentes erdő-mezőn rohangálhatna póráz nélkül a kutya a gazdájával és más tökéletesen szocializált kutyákkal napi pár órát, a házban meg a gazdával lehetne egy légtérben)

ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!