Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég lesz a kutyámnak két...

Elég lesz a kutyámnak két hónap, hogy megszokja az új helyet a baba érkezése előtt?

Figyelt kérdés
Nemsokára költözünk az új lakásunkba, a kutyánk eddig az albinkban élt (négy éves most). Utazásnál gond nélkül visszük magunkkal, szállásokat is megszokja 1-2 órán belül (egy-két nyüszítés van, mikor fent hagyjuk, de aztán elalszik). Az új terep viszont, hogy költözést kovetően 2 hónapra szülni fogok és új jövevényt hozunk haza. Ez a két dolog mennyire sokkolhatja leva kutyát? Elég két hónap arra, hogy az új lakásban megtalálja a helyét? Falkarend sajnos így is fel fog borulni, bár már próbálkozunk szoktatni hozzá, hogy nem lehet minden úgy, ahogy eddig.
2023. szept. 23. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan szoktassátok az új helyhez, akkor megszokja.

Először öt percre ott hagyni, aztán tízre, és így, fokozatosan kell növelni az időt.

2023. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A koltozessel szerintem nem lesz akkora a gond, de a baba szuletese mas teszta.


Az en kutyam kisse nehezen vette a kisfiam szuleteset, de kb 1 honap volt es megbekelt az uj helyzettel.

Az elso heten alig evett, nem volt kedve velunk jatszani, setalni (allatorvos latta, nem talalt szervi bajt), aztan szepen-lassan felengedett.

Utana elkezdte azt, hogy sirt, amikor a baba sirt. Na ez az idoszak elegge nehez volt mindenkinek, foleg az ejszaka kozepen, nem volt eleg a kisfiam sirasa, meg a kutya is orditott. De tul vagyunk ezen is, elmult nala. Azota mar 6 honapos a kisfiam es abszolut nincs semmi gond.


Amire nagyon igyekeztunk figyelni, hogy a napi seta, jatek tovabbra is meglegyen a szules utan is. Ez nagyon fontos szerintem, nem szabad elhagyni, pedig nagy a kisertes, mert ilyenkor mindenki hulla faradt, en pl 2 honapig jarni alig tudtam (nehez szules volt), es nyilvan ilyenkor a kutya lesz a legutolso gondolatod, amikor szo szerint a tulelesert kuzdesz egy alig alvo csecsemo mellett 😅


De muszaj a kutyaval is foglalkozni, ez segit nekik igazan.

2023. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az új hellyel biztos nem lesz gond, én most költöztem külföldre két kutyával, első perctől jól érzik itt magukat (nem csoda haha). A gyerek már más téma. Kevesebb figyelmet kap majd miatta, sokat sír meg ilyenek, ezt a kutyának is idő lesz megszokni.
2023. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!