Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem megy be a kutya a...

Miért nem megy be a kutya a házaba?

Figyelt kérdés

7 éve használja, elkészült az új csaladi nemrég, és átvittük a kutya hőszigetelt fűtött házát is.

Egyszerűen nem hajlandó belemenni, inkább megfagy és a ház tövében vacog és ázik.

Megmutattam neki többször.

A fűtés még nem megy mert a kutyaházhoz a földkábel még nincs kész. De ilyen időben nem is fűttöm. 5°Cra van beállítva a termosztát, így nem fázik meg a hidegbe, de nem is fázik a házban. Hideg reggelente mindig meleg a bundája mikor jön enni.



2023. szept. 24. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Megunta.
2023. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy rossz helyre lett téve! Próbáld meg, hogy máshova rakod át. Nekem a macskámnál volt ilyen.
2023. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Milyen helyre tetted a házát?

A kutyák általában akkor érzik jól magukat a házukban, ha rálátnak arra az ajtóra, ahol megjelenhet a gazda, vagy bárki a családból.

2023. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűen rossz helyen van. Nem úgy süt oda a nap ahogy eddig, nem úgy fúj oda a szél ahogy eddig, nem lát rá az ajtóra úg ahogy eddig.

Át kell rakni oda ahol nem kivert kutyaként érzi magát benne, hanem őrségnek és be fog költözni.

2023. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Nálam a pitbull keverékemnél volt ez. Ráadásul télen…


Én ideiglenes befogadó voltam úgymond, mert az utcán találtuk… De kicsit több mint 1 év alatt találtunk csak neki gazdit.


Oké, hosszabb szőre van mint egy pitbullnak, de akkor sem téli bunda…


Először vettem neki egy 140 forintos bélelt kutyaházat, ami nem hangzik olcsónak, de ha megnézitek a kutyaházak árát, akkor nagyon olcsó… Mivel növésben volt a kutya, kicsit nagyobbat vettem neki mint kellene. Sehogy sem akart belemenni…


Aztán vettem neki egy még drágább, téglából épített, infrával fűtött kutyaházat, ami kifejezetten pitbull mérethez volt kialakítva, így árulták… Sok százezer forint volt.

Abba sem ment bele még télen sem, a mínuszokban sem.


Megpróbáltam vagy 15 helyen elhelyezni a házat, egyik helyen sem használta.


Így a végén lemondtam a dologról, nem tudtam tenni semmit a dolog érdekében. Vettem neki egy fűtött kutyaszőnyeget is és a fedett, kicsit jobban szélvédett verandára tettem… Azt sem használta.


Nyílván egy ilyen kutyát inkább bent kellene tartani, de mint montam, ideiglenes befogadó voltam, utcán találtam és nem volt megoldható hogy be vigyem a házba…

2023. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
A kutyák távolról sem fáznak úgy, mint mi, semmi baja nem lesz.
2023. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Tedd oda a házat, ahol most kuporog. "Vacog és ázik". Nem biztos, hogy a háza a tervezett földkábel útjába fog esni, de ember tervez, kutya végez. Még az is lehet, hogyha ott megszokta, apránként egy picit majd mindig arrébb tudjátok tenni.
2023. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Égtáji tájolást tekintve ugyan úgy lett elhelyezve, és még szélvédettsége is hasonló. A teraszajtóra lát rá, amivel belátja a nappalit. Korábban nem látott semmit a házából, mert a szélvédettség miatt lett oda téve ahol volt, és használta is.

A teraszon etetem, itatom, tehát ezt is használatban van.

Most a bejárati ajtó lépcsője mellett kuporog, ami a ház oldalában van. Oda biztosan nem fogom rakni a kutya házat.

Méreteit tekintve 100x140 cm alapterületű, 13 cm vastagok a falai minden oldalon, alul és felül is, 10 cm kőzetgyapottal töltve.

2023. szept. 24. 17:00
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

"Most a bejárati ajtó lépcsője mellett kuporog, ami a ház oldalában van. Oda biztosan nem fogom rakni a kutya házat."


Pedig oda kellene valahova. Ha nem is pont oda.

Gondold át jobban, hogy miért pont oda települt ki.


Csomó dolog lehet amire te nem is gondolsz miért nem jó ott ahová akarnád, hogy legyen, le kell menni kuityába, hogy megértsd.

2023. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

#6:

Inkább maradj csöndben.

2023. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!