Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya chipp akkor is kötelez...

A kutya chipp akkor is kötelező ha, nem adjuk tovább a kutyusunkat senkinek és van rajta biléta?

Figyelt kérdés
jah és tényleg az állat orvos minden szó nélkül bele teszi még ha nincs is felesleges pénze a gazdinak?köszönöm szépen elöre is a válaszokat :D
2010. okt. 17. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha nem adod tovább, akkor nem kötelező.

az állatorvosnak meg nincs joga a gazdi beleegyezése nélkül semmilyen beavatkozást ejteni a kutyán, ergo nem tehet bele chipet csak úgy.

(az én állatorvosom egyébként mégcsak meg sem említette a chipet...)

2010. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm.mire jó a chipp?mennyiért rakatnák bele kb?kortól független vagy nem?
2010. okt. 17. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra jó hogy ha elveszne a kutyus könnyen tudják azonosítani a chippel mivel azt nem tudja elhagyni és így vissza kerül a gazdához. Amúgy én úgy tudom hogy bizonyos helyeken már kötelező.
2010. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.mennyibe kerülhet budapesten?ja 10. ker,17 .ker,14. ker,16. kerület is meg felelne nekünk :D jah és a veszetségi oltás+kombinált oltás mennyi lehet kb?
2010. okt. 17. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
A chip 5-6 ezer Ft körül van, szerintem a kombinált is! A veszettség pedig 3000 körül.
2010. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :D
2010. okt. 17. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
én Pesten lakok de Maglódra hordjuk oltásra a kutyát, mert ott olcsóbb perpill 3500 a veszettségi ,3800 a kombinált és a chipp 4000.Mindez Pesten: veszettségi 7000,kombinált 5800,chipp 6000 .(én a18kerbe lakok és ezt hallotam kutyásoktól akik ide járnak )
2010. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

uccsó

te vmit nagyon félrehallottál, az KIZÁRT, hogy a veszettségi 7ezer legyen! 4ezernél sehol se több! kombináltban meg benne van a veszettségi is az 7ezer! és mindez bp.-en egy nívós állatdokinál.

2010. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszopkat.akkor ezek szerint elég csak a kombináltat be adni és a veszetség ellenit külön azt nem ha meg kapja a kombináltat?akkor kombinált+ a chipp elég vagy még a veszetségi is + ba?köszönöm a válaszokat
2010. okt. 19. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Chip-et a kutyába magától nem tehet bele az állatorvos, csak ha te kéred.

Az én kutyám a kettőt kapta egyben, kombinált+veszettségi, és napokig bágyadt volt utána. Ha csak a kombináltat adod be, a doki úgyis mondani fogja, hogy 2 hét múlva menj vissza veszettségi oltásra a kutyáddal. De érdemes 1 hónapot várni vele ha csak a kombit adatot be.

Most valami új oltási könyvet is adnak, persze pénzért, nálunk 600ft volt, de hallottam már 800ft-ról is. Kérdezgetik hogy mikor volt féregtelenítve,van e bolhanyakörve esetleg csepp, úgyhogy készülj fel. De ne hagyad magad, te döntöd el miért viszed a rendelőbe a kutyádat ne a doki. Én többször is mondtam,hogy csak ezt kérem, nem mást. Hihetetlen,ahogy leakarnak nyúlni.

2010. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!