Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reaktív kutya gazdák, hogy...

Reaktív kutya gazdák, hogy gyűjtötök erőt nap mint nap tovább csinálni és nem feladni?

Figyelt kérdés

Sosem válnék meg a kutyámtól mert nagyon sok mindent tanított nekem és hihetetlen szeretem, ahogy ő is.

Sokat javult a helyzet az idő múlásával, de még mindig reaktív más kutyákra. És amikor van egy pár jobb napunk, akkor mindig jön egy rosszabb, amin egyre nehezebb túl tennem magam. Nagyon zavar, mert mindent megteszek a javulás érdekében, trainerhez jártunk, (jelenleg éppen újat keresek) és tényleg nagyon sok helyről informálódok, mindig van nálam jutalomfalat, szóval ha éppen nem reagál, akkor hihetetlen megdicsérem és próbálom mindig rávezetni a jó viselkedési formára, utat mutatni és éreztetni mi az amit elvárok és ahogy le kell reagálni az adott szituációkat. Januárban lesz 3 éves és félek, ha nem mutat mostmár drasztikus változást, akkor nem is fog megváltozni ez a helyzet, és akkor nagyon kellemetlen lesz az élet vele.



2023. okt. 9. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem várok el lehetetlent a kutyámtól, és a kis javulásnak is nagyon örülök. Nem ismerem teljesen az előéletét, csak tippelni tudok a viselkedéséből dolgokra.

Bár le szoktak szólni, ha ezzel jövök, mert más faj, és ugyan már, ne hasonlítsam össze, de nekem nagyon jól jött a kutyámhoz az, hogy papagájokkal foglalkoztam előtte, és most is vannak. Ők prédajellegű állatok, sokáig rejtegetik, ha gondjuk van, emiatt jobban oda kell figyelni minden apró gyanús dologra, az önvédelmi reakciójuk hasonlít a kutyám reaktív félelmi reakciójához, a bizalmukba óvatosan lehet beférkőzni, és ezt a tapasztalatot jól tudom kamatoztatni a kutyámnál.

Arra figyelj, ha trénert keresel, hogy együttműködés alapú képzéssel dolgozzon, ez jól működik a mentetteknél, mi is ilyen suliba jártunk, ráadásul aki a mi csoportunkat vitte, neki is mentett kutyája van.

2023. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az lenne a legfőbb cél, hogy annyira megbízzon bennem, hogy rám hagyja a dolgokat és teljesen megbízzon bennem, amit nem tudom, hogy hogy tudnék a legjobban elérni. Kaphatnék esetleg elérhetőséget a trainerhez, vagy kutyaiskolához?:)
2023. okt. 9. 12:05
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Imádom a kutyámat, de 5 éve szopok vele tréner, millió tanács és minden létező xar kipróbálása ellenére.


Hogy hogy bírom? Amikor előfordul egy jobb, bonyodalommentes séta, akkor is görcsben áll a gyomrom! Mindig figyelek mindenfelé, fejből tudom az összes utat és lehetséges "menekülési útvonalat", ha pl az a kutya jön, akit érthetetlen oknál fogva gyűlöl, miközben egy csöpp kutyusnak hagyja, hadd legyen ő a fönök, semmi, tök jól elvan. Apámnak első szóra visszajön, de sajnos ő már nem tudja vinni, nincs úgy, én meg napi 3x viszem és ha szépen szólok, ha dicsérem, ha kiabálok, ha ordítok, ha ölni tudok a tekintetemmel, ha zászlóként lóbálom-zörgetem a jutifalis zacskót, pórázon is lexarja a fejemet, ha parancsról van szó. Számára nem vagyok domináns. Engem állandóan védelmezni akar, amikor éppen nem úgy találja, hogy mögém bújik pl egy kutya tapadása miatt. Szeret engem, látszik rajta, viszont a dominancia hiányától már agyfaxt kapok, utálok minden közös sétát és visszafelé számolom, mennyi van még hátra a mai napra. A személyét szeretem, szeretek vele időt tölteni, pláne ha el tudunk szabadulni nyugodt helyekre, de ez ritka. Próbálom jól csinálni, kedvére tenni, amikor kutyusokkal lehet, használja ki, imádja, de aztán még az is idegbaj, hogy onnan elmenjünk játék után. Lefekszik, amikor elhúzom, hanyatt vágja magát vagy a hátára, de ő onnan nem akar menni. Pedig tényleg nagyon szeretem, de borzalmasan nehéz nekem vele...

2023. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem, ilyenkor kicsit erőt nyerek abból, hogy nem vagyok egyedül. Sajnálom a szituációt, amit nap mint nap át kell élned, nekünk póráz nélkül nincsen probléma szerencsére, valamint a behívással sincsen gondunk. A dominancia dolgot szerintem felejtsd el, szerintem sokkal fontosabb arra törekedni, hogy biztonságban érezzék magukat velünk, amit írtál azt érzem neked is nagyon nagy energiájú kutyusod van. A behívás meg minden fajta feladat, pl lábhoz, ül, fekszik, marad, vár, elsajátítása nekünk úgy sikerült, hogy először otthon hihetetlen sokat, (sokszor kis időket kb 10-15 perceket) gyakoroltuk, aztán az udvaron, aztán a csendes sétákon ahol nincsen egy ember se (külföldön élek és nem városban), ez után pedig fokozatosan egyre több ember és kutya között, de ennek ellenére még mindig vannak olyan pillanatok, amikor nem tudom sétálás közben elterelni a figyelmét és reagál.. Amit nekem sokan ajánlottak a guru kutyaiskola valamint a SciDog kutya suli, mind a kettő etológia alapú, ahogy hallottam az oktatóknak is mentett kutyusuk van, szóval tudják, ismerik a szituációt. :)
2023. okt. 9. 12:17
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon nehez! 2 treneren es egy megkezdett, de kb a 2. oran be is fejezett kutyasulin mar tul vagyunk (semmilyen szinten nem lehetett dolgozni a kutyammal a tobbi kutya tarsasagaban, igy inkabb nem folytattuk).

Es meg mindig reaktiv. Nagyon pici fejlodes van, annyit sikerult elerni, ha a masik oldalon setalnak kutyaval, lehetoleg jo messze, akkor az enyem mar nem ugat.

De ezen kivul egyszeruen remenytelen eset, nem tudok mar mit csinalni vele.

Kicsit fel is adtam, rengeteg penz, ido, energia benne van, de kb semmi eredmeny.

Setaknal egyszeruen en mar kikapcsolom az agyam es leszarom, ha ugat, csak megyek tovabb. Ez az egy dolog segit, kulonben mar megorultem volna. Orulok, hogy mindennek ellenere egyaltalan naponta elviszem setalni, pedig kertes hazban elunk, tehat akar mondhatnam azt is, hogy kesz, ennyi, ott a kert, nincs seta. Sokkal-sokkal konnyebb lenne, de mindegy, latom rajta, hogy egyebkent imadja a setakat szoval csak emiatt viszem.

Mentett kutya, nem tudjuk milyen elete lehetett, 4 evesen fogadtam orokbe, szoval gondolom ezido alatt mar annyi negativ tapasztalatot szerzett,ami kihat az egesz eletere.

Hat, ez van.

2023. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Mi a Kutya Guruhoz jártunk, jó még a SciDog, mindkét suli vállal egyéni tréninget is, fent vannak közösségi oldalakon, aktívak, rendszeresen publikálnak.

Ezen kívül TikTokon még ezt a csatornát ajánlom:

[link]

2023. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen átérzem, amit írsz. Az én kutyám rengeteget fejlődött "counter conditioning" módszerrel, de vannak rosszabb napjai, amikor mégis reagál, amitől persze én is ideges leszek előbb-utóbb :D Enyém mindenre is reaktív volt, idegenekre, gyerekekre, kutyákra. Nem is tudom hogyan bírtam ki. Ráadásul a nem csak ugatós verzió, hanem bizony a morgott is rendesen. Azóta sokkal együtt élhetőbb, de benne van a pakliban, hogy reagálni fog. Otthoni önkontroll feladatok és egy békésebb helyen padra kiülős nézelődés is sok pozitív változást hozott.


Mostanra csak akkor reaktívkodik, ha a gyerek vagy kutya mellettünk fut el. Minél gyorsabban mozognak, annál nagyobb az esélye, hogy reagál. Felnőtt futókra érdekes mód nem reagál. Alapvetően szépen elsétál már mellettük, lépcsőházban sem rendez jelenetet, de ha látom, hogy egy kutya gyorsan mozog, arra befeszül, így ha tehetem kerülök vagy teret csinálok a másik kutya és köztünk. Enyém 3 éves, másfél évesen került hozzám a menhelyről. Egyébként a problémáim 90%-át a póráz nélküli "nem bánt" behívhatatlan kutyák okozzák. Kívánom az ilyeneknek, hogy csak egyszer töltsenek el egy hetet egy reaktív kutya mellett... átértékelnék a dolgokat az biztos


Mondom ezt úgy, hogy 3 kutyám van, csak 1 reaktív. Így tudom milyen egy normális kutyával a séta és milyen egy reaktívval, de még a normális kutyámat sem engedtem rá senkire kérdés nélkül, még mielőtt tudtam volna, hogy mi az a reaktivitás. Annyira alap. Mai emberekből az sajnos hiányzik, tisztelet a kivételnek.

2023. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7.) Nagyon szuper amit írtál, szeretek siker(esebb) sztorikat is olvasni. Nagyon nagyon szerettem volna egy másik kutyát az enyém mellé, de végül a reaktivitás megakadályozott benne. A többi kutyusodat a reaktív után vagy előtte érkezett? Még nem állunk azon a szinten, hogy bővítsük a kis családunkat, de szeretnék oda is eljutni.

Sajnos nálunk kicsit más a helyzet, nekem ő 7 hetes korától kezdve velem van, viszont első (saját) kutyám. Születésemtől kezdve voltak kutyáink, de vidéken éltem és kertben voltak tartva, kisgyerek voltam és nem tudtam, hogy hogyan kell szakszerűen foglalkozni velük. Amint elkerültem otthonról és örökbe fogadtam az enyémet teljesen elrontottam a szocializációt, valamint a trainingelést is csak nagyon későn kezdtem vele. Amit ellehetett rontani én azt megtettem, kutyafuttatótól kezdve kéretlen ismerkedésig, tényleg mindent. És mostmár, hogy nagyooon sokat olvasok, nézek videókat a dologról el szeretnék végezni egy kutyaoktatói traininget, valamint komolyabban szeretnék foglalkozni a dologgal, de addig még nagyon sok mindent kell tanulnunk, mire odáig eljutunk.

2023. okt. 9. 13:27
 9/23 A kérdező kommentje:
5.) Szerintem próbáld meg a személyes trainget is. Nálunk is csak az jöhetett szóba először, utána már a csoportosba is tudtunk menni!
2023. okt. 9. 13:28
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Előtte érkeztek, az egyik 7 évesen, ő most már 15 éves. A másik 4 hónaposan, most 4 éves. Igazából egy nyugodtabb felnőtt kutyát bevállalnék harmadiknak, ha nem lennének már hárman. Szerintem ha az új kutya barátságos és kiegyensúlyozott még jó hatással is lehet a reaktívra, de persze ahhoz először le kell "tekerni" a reaktivitást kezelhető szintre. Ha az idős kutyám már nem lesz velünk, akkor előbb-utóbb lesz nálunk is új harmadik, de őt alaposan szemügyre fogom venni kiválasztás előtt, nem szeretnék még egy reaktív kutyába belefutni, mert az káoszhoz vezetne :D


Egyébként a másik 2 kutyám nem reaktív a reaktív kutyámmal sétáltatva sem, nem mennek bele a hülyeségbe, csak ha tényleg indokolt. Pl volt hogy egy másik kutya beleállt az egyikbe, na ott mindhárom egyből ugrott, de úgy gondolom ez teljesen jogos reakció. Persze a reaktív reagált elsőre, de nem ok nélkül történt a dolog, a másik kutya nagyon provokatív volt.

2023. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!