Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadják az ÉN kutyám,...

Ha megtámadják az ÉN kutyám, így megvédhetem őt?

Figyelt kérdés

Egy keverék kutyám van, kistestű, nem egy tacskó de annál nagyobb, kb mint egy corgi. Nemrég itt nálunk volt egy kutyatámadás, a kutya nem élte túl, mert egy pitbull megtámadta. Az a kutyát még mindig naponta látom itt sétálni, mindig kikerülöm, de azért szeretnék felkészülni.

Ha ő megtámadja az enyémet, akkor az önvédelemnek számit, ha “bántom”?

Pl megrúgom vagy megfogom a lábát és próbálom így “összehajlítani” vagy gáz spray? Mi van ha valami maradandó sérülést okozok neki? Akkor én vagyok a hibás, ha megvédem a sajátomat? Vagy ha csinálok előtte egy videót a biztonság kedvéért hogy tényleg ő bántja az enyém?



2023. okt. 11. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Támadó ebet ne kézzel/lábbal támadj! Paprikasprayt a pofájába!
2023. okt. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

> "Paprikasprayt a pofájába!"


Egyszer csináltam ilyet mások tanácsára, 4 év rendőrségre és bíróságra járás lett a vége. Senkinek nem javaslom. A törvény nem az ártatlan oldalán áll.

2023. okt. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

2. Mert hülye voltál!

Nem várunk rendőrt, nem hívunk rendőrt! Sprayt letöröl, és eldobod. Semmit nem mondasz és nem írsz alá.

2023. okt. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Régen itt is volt a lakótelepen néhány kiskutya haláleset, amit pitbull ölt meg. A pitbull azért veszélyes, mert se ütésre, se rúgásra nem engedi el az áldozatát. Sokszor még a már megölt állatot is percekig fogja. Feszítőfa kell, ha nincs, akkor állítólag a herék megtekerésére elengedi, de nem tudom ez mennyire igaz. Ha pedig szuka, akkor ez ugye kivitelezhetetlen. Akinek van rá gusztusa, nyomja ki a szemeit. Ha pedig van nálad spray, esetleg a közelben valami amivel le lehet szúrni vagy agyon lehet ütni, tedd meg. A lényeg, legyenek tanúk, hogy a pitbull támadott, és akkor lehet hosszú a rendőrségi eljárás, neked lesz igazad. Sajnos ez egy ilyen fajta.
2023. okt. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Alap a paprikaspray, kettes, te pedig szimplán balfsz voltál, erre nem lehet mit mondani.


Én is fújtam már le, sőt, rúgtam fel nekünk támadó kutyát, egyszer sem kellett bemennem.


Megmondtam a gazdinak, ha rendőrségi balhét akar, felőlem, de az ő kutyája támadt ránk indokolatlanul, szóval maximum ő járhat rosszul.


Nem tutyimutyiskodni kell, hanem keményen beleállni, ha a másik kutya gazdája fenyegetőzik, amikor Ő tehet az incidensről.

2023. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Mivel gazdis a kutya, gondolom van rajta nyakörv. Egyszerűen fogd be a derekát a két lábad közé, és tekerd meg-húzd fel a nyakörvét, mondhatni fojtsd meg. Paprikaspray, ha már megfogta a tiéd, azért nem jó, mert pofánfújod a sajátod is. Ami még jó lehet, ha jó erőben vagy, hogy megfogod a két hátsó lábát, és felemeled a levegőbe, így enged a fogás a kutyádon és nem tudja rángatni a tiédet.

A válaszkommentekre előre reagálva, 55 kilós, 165 centis nő vagyok, mentem már rá bulltypera, ájulásig húztam a nyakörvét, mire elengedte a kutyámat. Meg lehet csinálni.

2023. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is lány vagyok, 63 kiló de szerintem ilyen helyzetben felemelném még a 40kilós pitbullt is . Legszívesebben kioltanám az életét ha az én kutyámat bántaná. Azt hallottam hogy a szemébe kell locsolni valamit, mert hogy az a legerzékenyebb pontjuk.

Viszont ha nem a fejét fogja meg az én kutyámnak akkor fújhatok rá paprika sprayt:)

2023. okt. 12. 10:40
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Egy pitbullt nem lehet megfogni, rengeteg videó van a neten, ahogy ezt a technikát próbálják és nem megy, ugyanúgy fogja az áldozatát. Két három férfi próbálja leszedni a kutyáról, rúgják, ütik, fojtják, és nem jön le.

A hátsó lábas húzás sem működik pitbullnál, ugyanúgy kitartja a fogást.

Nagyobb kutyáknál pedig megnézném, ahogy egy rotit valaki megpróbál lefojtani...

2023. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Megvedheted, de nem fogod tudni. Azt mar irtak, hogy miert.

Ezert is olyan kegyetlenul veszelyes ez a fajta.

2023. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És ha egy bicskával a mancsába szúrok? Na akkor mivan ;)
2023. okt. 12. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!