Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kutyája átjön...

Ha a szomszéd kutyája átjön és megtámadja az állataimat, megvédhetem őket úgy is, hogy kárt teszek a kutyában?

Figyelt kérdés

Tyúkokat tartok, azokra gondoltam és nagyon szeretem őket, ők kis kedvencek, nem kajajelöltek.


Ha megtámadja őket a szomszéd kutya, akkor akár olyan áron is megvédehetem a "tulajdonomat", hogy elpatkol a kutya, mert hidegre teszem egy lapáttal (már bocs)? A gazdája feljelenthet ebben az esetben?



2022. márc. 25. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen.

Jogos önvédelem.

Ezzel szemben célszerű lenne persze minél kevesebb kárt okozni az állatban, és inkább megelőzni a bajt, hiszen nem szerencsétlen kutya a hiába, hanem a felelőtlen gazdi.

Jegyzőt értesítni, hogy a kutya átjár.

Kinek a kerítésén jön át? A tiéden vagy az övén?

2022. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Feljelenthet, de nem fogsz érte kapni semmit. Viszont nem lehet csak úgy hidegre tenni egy állatot, te jóember. Legalábbis szeretném azt hinni, hogy jó ember vagy. Attól mert egyszer oda csapsz neki lapáttal, nem fog megpusztulni. Viszont pár alkalom után megtanulja és nem megy többet át. De gondolom ez nálad nem opció, hanem egyből agyon akarod verni?
2022. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Remélem a kutya fog gyözni.
2022. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
A kerítést nem lehet megcsinálni?
2022. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk engem is érdekelne.

Le lehet pl lőni/rálőni paprika patronnal, vagy gumilövedékessel?

Hozzánk egy aggresszív roti jött be nem rég

2022. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%

Ugyanúgy megy, mint emberölésnél, csak nem akkora a büntetés.


Szóval igazából ha agyonvered, de nincs semmi bizonyíték rá, hogy a kutya maga támadólag lépett fel, akkor megbüntetik a gazdát is, mert hagyta elszökni, de megbüntetik a másik felet is, mert ha csak nincs rajta harapás, nem lehet bizonyítani, hogy "az életét védte, önvédelem volt". Mert ha egy nagy testű kutya megakar ölni, biztos hogy szerzel vele egy két harapásnyomot, mielőtt levered magadról.


Ez olyan, hogyha bemegy a betörő a házadba, de nincs nála fegyver, hiába van a te területeden, nem ölheted meg, mert téged fognak börtöne csukni, indokolatlan gyilkosság miatt. Nem vicc, ült már börtönben ilyenért ember.


Nyilván kutyánál (még) nem raknak börtönbe (sajnos), de pénzbüntetés stb. simán lehet belőle, ha jófej a bíró. :)

2022. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A kutya tulajdon, nem ember :) El kell, hogy keserítselek, még mindig nem az. Semmi keresnivalója a területemen, ami be van kamerázva, így van bizonyíték, hogy rátámadt az állataimra.
2022. márc. 25. 18:31
 8/20 A kérdező kommentje:
A kerítés részemről meg van csinálva, már egy csomószor átjött, de újabban nagyon méregeti a tyúkjaimat. Szóltam a gazdájának, nem erdekli túlzottan...
2022. márc. 25. 18:33
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

"A kutya tulajdon, nem ember"


Ilyet mond egy ember, aki annyira szereti a kedvenc tyúkjait, nem eszi meg őket, de azért egy másik állatot simán agyinverne egy lapáttal. :D Jézus, mik vannak itt.


Jujj, "méregette" a tyúkjaid. Hát menj oda és seprűvel kergesd meg. nem kell egyből agyonverni. Te vagy már egy állat, nem ember.

2022. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Egy kutya riasztó?
2022. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!