Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd azt kéri tőlem,...

A szomszéd azt kéri tőlem, hogy a saját udvaromon szabadon tartott kaukázusi kutyámat 7 napig folyamatosan legyen láncra kötve ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Mert a testvére és annak családja 7 napig haza jönnek külföldről. És az ő saját kerítésuket nem ítélik biztonságosnak. Hát nem lesz megkötve a kutya. Az már nem az én bajom, hogy ő nem csinált olyan kerítést magának, ami neki is megfelel. A jelenlegi szerinte nem biztonságos kerítésen se tud átmenni és az is zavarja, hogy a kutya ugat.

2023. okt. 15. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha a kutya veszélyes idegenekre kösd meg a kutyát. ha nem akkor küld el a szomszédot a ripanc anyjába.
2023. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell megkötnöd. De nem is kell a szomszédot vádolni, ha egy reggelre a kutyus ...elalszik.
2023. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, felénk az a szokás, hogy betartjuk az egymás mellett vagy egymáshoz való alkalmazkodás szabályait.

Engem is zavarna pl ha állandóan ugatna a szomszed kutyája, ráadásul egész évben, nem csak 7 napig. És ha mondjuk én ezt az év nagy részében kénytelen lennél eltűrni szó nélkül, akkor nem lenne nagy elvárás tőled se hogy 7 napig tartsd a kutyákat úgy, higx biztonságos legyen meg akkor is ha nem a te kerítésed a szar.

2023. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy megkötöd a kutyát attól nem fog elhallgatni, sőt jobban fog ugatni, hogy engedd el.
2023. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan ugat csak, ha lát valakit. Mondjuk pont ezért tartom.
2023. okt. 15. 14:21
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
5. Nagyfater megcsinálta! Szomszéd ugatós kutyáját a kerítéshez csalta, meghurkolta, majd rátett egy ugatásgátlós nyakörvet, maximumra tekerve. Ez után elengedte, és egész nap direkt hergelte az ebet. 4-5 óra edzés, és a kutya leszokott az ugatásról, még az után is, hogy a gazdája levette a nyakörvet.
2023. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Jogszabályilag tilos folyamatosan megkötve tartani.

Mondjuk azt megértem, hogy a szomszéd rokonai számára idegenek, ezért ugatni fog miattuk, de a megkötés erre nem megoldás. Azt is megértem, hogy a vendégek szeretnének a kertben is egy kis időt tölteni nyugodtan, ha olyan idő lesz, ezt figyelembe lehetne venni, akkor engedd be a házba vagy a szabad napjaidon menj el a kutyussal kirándulni vagy valami és előre szólj, mikor nem fog zavarni a kutya.

2023. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

14:21


Megkellett volna tanítani a kutyát, hogy mikor érdemes és mikor nem kell ugatni.

Ez nem lehet kifogás arra, hogy nem tud viselkedni. Ezek a kutyák azok amikor az utcán elhaladok egy ház kapuja előtt és hangos ugatással vicsorgással fut felém. Az ilyen kutyákat és a gazdájukat szoktam elküldeni a picsába.

2023. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy ha mondjuk megöli a kutyád a szomszéd rokonait akkor milyen lenne a hozzaallasod?


Minek ment oda?

2023. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát itt a válaszolók között is vannak olyanok akik pont olyan hülyék mint a szomszéd.
2023. okt. 15. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!