Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora etetőtál és fekhely...

Mekkora etetőtál és fekhely és milyen vastagságú nyakörv és póráz kell egy felnőtt(30-35kg-os) labradornak?

Figyelt kérdés

Labrador és hasonló méretű kutya tartók tapasztalatát kérném.


1 literes (műanyag)tál, 95*75-ös (szövet)fekhely, 4cm vastag (bőr)nyakörv és 2cm vastag, 240cm (bőr)póráz - ezeket néztem ki.


2023. okt. 20. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
30 kilos kutyam van, 1.5 literes fem tala van, kell is neki nyaron, a muanyag serulekenyebb, tisztitasa is nehezebb, foleg ha karcosodik es belemegy a kosz a kisebb resekbe. A tobbi rendben van. Kajas edenynek eleg 0,8 vagy 1 literes, az is fém.
2023. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk fekhelyből az általad írt méret kicsit kicsi volt, a kb. 110x90es az, amin ha kinyújtózva elalszik, akkor sem lóg le és kényelmes neki. Tálból nekünk kettő van, az etetőtál kisebb, az itatótál nagyobb. Szerintem az általad írt méret jó lehet, de etetési módszertől is függhet, hogy elég lesz-e. (Pl ha napi 1x fog enni, akkor az egész adag belefér-e, ha töltesz rá folyadékot, akkor az plusz hely, ha nagyon habzsol a kutya, akkor simán kilökheti a felét a kajának/folyadéknak...) Plusz én sem műanyag edényt vennék, de csak azért, mert annak kevésbé van súlya, az én labim mindig eltolta evés közben a tálat, ha nem volt rögzítve. Pórázból is inkább a sétastílust venném figyelembe, hogy mi a cél. Tréninghez, városi közlekedéshez én rövidet szoktam használni (1 méter körüli), mert ott a kutya lábnál jön, meg a könnyű kezelhetőség miatt szeretem, hogy semmi karika, plusz hossz, stb. nincs a pórázon. Szabadabb kóválygáshoz (de szintén városban, ahol nem szeretem póráz nélkül elengedni) van egy hosszabb, mint amit te írtál, illetve egy flexi is. Persze kezdőszettnek nem kell ennyit bevásárolni, csak javaslom, hogy gondold át ezek alapján, hogy mit szeretnél és ahhoz mi illik.
febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!