Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hete kaptam egy maltipoo...

3 hete kaptam egy maltipoo kiskutyát, most 16 hetes. Mivel csak most kapta meg a 2. Komb. oltását nem vihetem még utcára. A pisi pelenkára már jól ment, de nem kakil rá, A héten elkezdte rágni a pelust, mellé pisil-kakil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#Zizipelus
2023. okt. 24. 10:27
 1/10 A kérdező kommentje:
A helyzet rosszabbodott, csak néha találja el a pelust, szaggatja miszlikbe. Egész nap mikor nem pihenjátszom vele, lent voltunk a parkban is (mén nem tettem a földre).
2023. okt. 24. 10:30
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Már rég meg kéne lennie az összes oltásának, sőt, 16 hetesen kötelezően meg kellett volna kapnia a veszettség ellenit.
2023. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kellene,de dizajner keverekrol beszelunk, ugyhogy nincs ebben semmi meglepo. Szapik nem nagyon figyelnek az ilyesmikre.
2023. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Milyen alja szaporítótól szereztél kutyát, aki még az oltásokat sem adta be? Kellett olcsón a divat kutya neked?


Esetleg szobatisztaságnak nem megy utána nézni? Neveld csak pelenkára, neveld csak arra, hogy a lakásba ürítsen, hadd szarja és hugyozza össze majd egész élete során a kapanédat, szőnyegeidet...


Ennyire kevés ésszel és nulla felelősség tudattal miért tarthat valaki állatot?

2023. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es! Neked a segítőkészséget és az empátiát kellene tanulmányozni. Panel emeletről hova viszed oltás nélkül? Az első kutyádnál nem szerencsétlenkedtél? A többieknek: utólag én is okos vagyok már, aki segíteni szeretne, annak köszönöm!
2023. okt. 25. 07:50
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha felelős ember lennél és normális helyről lenne, már 10 hetesen megkapta volna a 3. kombináltat és már rég vihetnéd sétálni.

Csak mondom, hogy ami az első 4 hónapban rögzül, az egy életre meg marad. Te meg a 4 hónapos múlt kutyádat még mindig nem szocializálod, még mindig nem kezdted el szobatisztaságra nevelni. Olyan is lesz pont a kutya, ez mind meg is fog látszódni rajta egy életen át.


De hát olcsó, divatos kutya kellett...

2023. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem ismeritek a körülményeket. Gondoljátok h. szándékosan a legolcsóbb neveletlen kutyára hajtottam? És érdekel egyáltalán milyen fajta divat most? Sajnálom, de rosszindulatú megjegyzésekre nincs szükségem. Ha valóban kutyapártiak vagytok, akkor ne engem fikázzatok, hanem a kiskutyán segítsetek az ötletekkel. Nem nektek kell megnevelni, szakemberhez fordulok.
2023. okt. 26. 08:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Valtozas egyebkent akkor lesz, ha felszeded a pelenkat es kihordod napi ezerszer pisilni-kakilni. Esetleg szoktathatod szobakennelbe is, az is segit, mert a sajat helyukre optimalis esetben nem pisilnek. De azert nyilvan egy kolyok alapbol nem tudja sokaig tartogatni, szoval tole egyelore max annyi lenne az elvarhato, hogy kb 2-3 orat kibirjon es kezdje erteni azt a koncepciot, hogy pisilni csak kint lehet, de ettol fuggetlenul meg balesetek lehetnek.


A pelenkanak altalaban ez a sorsa, csak szetszedik es 10-bol 8 alkalommal ra se mennek. Vannak kutyak, akik sikeresen hasznaljak, de sokszor nem ez a helyzet.

2023. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lényegében 5 hónapos lesz, mire elkezded kihordani. Addig gyönyörűen rögzülni fog, hogy bentre ürítsen. Emiatt vagy sosem lesz szobatiszta, vagy rengeteg munkával és némi szerencsével fél év-egy év alatt át fog szokni.


Az, hogy egyáltalán nem szocializálod addig, komoly gond lesz, amit teljesen nem lehet majd bepótolni soha. Főleg ha mellé társul egy kezdő gazda nulla tapasztalattal és egy gyengébb idegrendszer, ami az ilyen keverékeknél elég gyakori.


Milyen segítséget vársz? Nincs csodaszer meg ráolvasás.

2023. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát de kérdező, most mi a lo🌳szt vársz, ha pénzt adtál egy szaporított keverékért, mert láttad hogy divat mindenbe IS belekeverni az uszkárt…


Egy máltai selyem-uszkár keveréked van, szaporítótól. Ne mondd mar, hogy mielőtt megvetted az oltatlan, szűretlen-papirtalan szülőktől a kétes eredetű keverékedet, azelőtt éveket/hónapokat tanulmányoztad az egyes kutyafajtákat, jártál tenyesztokhoz, olvasgattal alom terveket, tenyesztesi celokat es igy valasztottad ki az eletstilusodhoz, celjaidhoz es lehetosegeidhez merten a legjobb fajtat egy becsuletes tenyeszto alomjabol pedig az egyedet.


Hagyjad magad, tenyleg…milyen korulmeny? Hogy egy divatmajom vagy? Hat az lehet… de nem mentseg…

2023. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!