Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier...

Amerikai Staffordshire Terrier 16 hetes, fegyelmezési, nevelési tanácsok?

Figyelt kérdés

Szépséges 16. Hetes Staffi kislányom már 6. Hete van nálunk. Rengeteget olvastam vele kapcsolatban, a hetvegen megyunk kutyaoviba is. Ugy érzem a hierarchia rendszer rendben van köztünk, jómagam igy is hatalommániás vagyok igy levan itthon kezelve, es mellette elegendő szeretetet kap, jo időben. A kérdéseim hozzatok, ( es remelem mindenféle rosszindulat nélkül kapok válaszokat ) hogy párommal neveljük egyutt, es mostanában hogy mar nagyon otthonosan érzi magát becsúszott egy-két tasli, nem erőből, csak fegyelmi célból, de felek hogy mar ezzel is túlzásba estünk. Kérlek ne nézzetek vadallatnak, csak előfordult hogy játékból az arcunk fele kapott es ilyenkor szükségesnek éreztük megtenni, illetve mikor az utcán egy pillanat alatt galamb toll került a szájába... Határozottan nem szeretnem bántani, mi mással tudnám (a határozott raszolas, elhúzódáson kivul, hisz ezek alap dolgok, de neha megis megesett) ezt tudatosítani benne?

Továbbá ha az utcán meglatunk egy másik kutyust lecövekel, nem mozdul, jutalomfalatra oda jon hozzánk de utana megint leül megint nez. Vagy ez meg csak a gyerekkori kíváncsiság? Illetve mit tegyek ilyenkor? A rángatás nem hat, es nem szeretem en se.

tovabba, szinte biztos vagyok hogy hibát követtünk el, de sajnos mas lehetőségünk nincs: mióta nálunk a kutyus, sose hagytuk meg hosszabb időre magára. Elkoltozes feltetelevel vehettük magunkhoz a kutyust, öregekkel élünk, egy hónapon belul költözünk is el, de mivel az o felelősségükre nem szerettük volna otthon hagyni. Észre is vehető, ha az ajtót nyitva hagyjuk alvás helyett is inkabb kint ül velunk a konyhába. Ezzel később meg nagy problémánk lesz, vagy 4-5 hónapos korában is képes lesz lassú fokozatos szoktatassal elviselni?


20/L



2016. febr. 25. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Viszitek oviba, ott megkérdezitek ugyanezt, az oktatók látják a kutyát, és sokkal korrektebb választ tudnak adni, mint mi neten keresztül. Már persze ha akarnak, és nem az újabban divatos "egy éves korig nem fegyelmezünk" elvet vallják, akkor viszont meneküljetek onnan.
2016. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!