Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendorsegnel gyakran alkalma...

A rendorsegnel gyakran alkalmaznak kutyakat is,mert jobb szaglasuk van. De vajon kiszagoljak,hogy egy lezart beottesuvegbe mi van?

Figyelt kérdés
2023. okt. 24. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Siman. Ezek nagyon kikepzett kutyak, nem akarmilyenek. Betanitottak is es olyan a genetikajuk is, nem hiaba hasznalnak egyfajta kutyat kulonbozo ellenorzesekre.
2023. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
igen
2023. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Fogsz egy ueveget,raksz bele jo fustos szalamit,lezarod es korbe olvasztott viasszal leontod....es ezt a kutya kiszagolja?

Max azt,hogy amikor megfogtad a kulsejen rajta van valami szag. De ami benne van...szerintem kizart..

2023. okt. 24. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha teljesen lezárod, és utána alaposan kezeled a felületét valamivel, akkor azt nem találja meg. Inkább azt érzi, ha az üveg külsejére tapad egy pici (számodra nem is érzékelhető) belőle, vagy ha valahol "szökik" belőle az illatanyag.
2023. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
92%
Úszómedencéből egy kockacukrot kiszagolnak
2023. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Még az N betűt is kiszagolja az üvegben. A kutya szaglása rendkívüli, de nem szagolja ki a szalámit, a sajtot, a vért, a drogot. Érez valamit, és tudja, hogy azért kap jutalmat, vagy játszanak vele. Tehát csak arra a szagra jelez, amihez neki a jutalom kötődik.

Takaríthatod te az üveget akármivel, akkor marad vissza valami. Maximum azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon steril laboratóriumban, extrém körülmények között helyezik el az üvegben a mintát, emberi kéz érintése nélkül. De még a berendezéseken sincs semmiféle szaganyag.

2023. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel a legmentes lezarashoz (aka. vakuumozashoz) laborkorulmenyek kellenek, es a bunozok nem ugy mukodnek hogy olyan nagyon be akarnak fektetni, mert kis befektetes nagy haszon elven mukodnek.


Mivel nem tokeletesen zar a befottesuveg, es nem legmentesen van lezarva igy igen, a kutya ki tudja szagolni

2023. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

4 vagyok, pontosítok


Igen, kiszagolják - de nem azért, mert a hipererős orruk lezárt üvegből is kiszippantja a szagot :D


Hanem mert marad a falán, vagy eleve nem zár olyan jól.


Ezért is írtam az alapos kezelést - laboratóriumi sterilizálásra gondoltam, én nem fogalmaztam pontosan.


Egy olyan üvegből nem tudja kiszagolni.


Hétköznapi esetben meg az üveg oldalán lévő szagokat érzi, ami tevhnikailag nem azt jelenti, hogy az üvegbe zárt cuccost érezte meg.


De igen, valóban csodálatra méltó, hogy azt a minimális maradékot is kiszimatolják

2023. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tok jo! Milyen csodalatra melto kis allatok!
2023. okt. 24. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Föld alatt több méterrel kiszagolják a szivárgó gázt és az áramot (vezetékben). Hogy hogyan? Nem tudom. Meg szövetmintából a rákos daganatot, nyálmintából a rákot,covidot. Kb mindent.
2023. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!