Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergiájára milyen...

Kutya allergiájára milyen megoldások léteznek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves labradorom, már 5 hónapja hipoallergén tápot kap de még mindig piros a hasa, vakarózik. :( Utána kérdeztem az allergiavizsgálatnak, egy komplex az 130 ezer ft.

Láttam tablettát rá, 1 havi adag 10 ezer ft.

De nem akarom élete végéig tablettákkal etetni, nyilván a hipoallergén táp sem olcsó, plusz még bogyót vegyek neki minden hónapban.. Az allergiavizsgálatról nemis beszélve.

Vannak esetleg természetes gyógymódok amiket érdemes megpróbálni, vagy mindenképpen a költséges allergiavizsgálat lesz a vége?


2023. okt. 24. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Vidd el, megéri. Ha pedig nincs rá pénzed akkor nem kellett volna kutyát vállalni.
2023. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi 1es, a második mondatot akár le is hagyhattad volna. Egy szóval sem mondtam, hogy nincs rá pénzem, de mivel van olyan ember akinek ennyi az összhavi fizetése, gondoltam törekedek arra, hogy ha esetleg van valami természetesebb "gyógymód" ami segíthet neki, inkább nem vetném magam azonbal költséges vizsgálatokba, hanem kipróbálnék mást.
2023. okt. 24. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az allergia vizsgálat nem sokat ér, irreálisan drága, nem megbízható. És amíg fennáll az allargrias reakció, addig fals eredményt ad.


Allergiás kutyák csoportját ajánlom Facebookon, nagyon sok hasznos tipp van. Melyik hipoallergen tápot kapja?

2023. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3as, most a panzi fit&active ból kapja az almás-rizses-bárányosat. Köszönöm, rá nézek a csoportra!
2023. okt. 24. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk a barf etetés vált be. Akkor biztosan csak azt kap, ami jó neki. Kicsit macerásabb, mint a táp, de nem sokkal drágább. Egy nagy fagyaszto nem árt, ha van
2023. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom írtad, hogy drága a táp (tudom, nekem is allergiás kutyám van) érdemesebb lenne jobb minőségűre valtani. Ennek inkább csak a neve hipoallergen. 1500 Ft/kgos áron már jobb tapokat lehet kapni. Brit premiumnak van példaul lazacos tapja, nálunk bevált.


De a fentebb küldött barf etetés is jó lehet, csak macera, plusz érdemes egy eliminacios diétával kezdeni.


Huminsavat ajánlák páran, van akinek bevált (nekünk mondjuk nem nagyon)

2023. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hol vakarja magát? Mert a piros has lehet kontakt allergia, szóval kezdd kicsiben. Ha benti kutya, akkor a cuccait mosd mosódióval pl, semmi öblítő.


Allergia teszt esetében a környezeti tesztnek van értelme, de az ételnek semmi. Azt ne csináltasd meg.

2023. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os, utána néztem valóban csekély a különbség. Azt esetleg tudod, hogy a Sensitive és a hipoallergén között milyen lényeges különbség van? Mert a Sensitive kisbetűs leírásában is az szerepel, hogy hipoallergén, de emellett van olyan táp kifejezetten, ahol a Sensitive megnevezés helyett Hipoallergén van..
2023. okt. 24. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ételallergiánál az van, hogy a kutya élete végéig olvasgatod a táp összetevőit.


Hippoallergén = kevésbé allergizál.

De nincs semmiféle hivatalos meghatározása, arra írják rá, amire nem szégyellik.


FitActive almás-rizses-bárányos cucc összetevői:

Összetétel:

Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%), kukorica, búza, állati zsír, korpa, rizs, sárgarépa, digest , alma, omega-3, omega-6, kondroitin glukozamin, yucca schidigera kivonat

Tehát: vágóhídi maradék, aminek min. 26%-a barány, 5%-a hal, a maradék ki tudja hány % meg ki tudja mi, így teljes mértékben alkalmatlan allergiás kutya etetésére. Magyarul adtál a szarnak egy pofont.


Amit keresel:

- minél kevesebb összetevő

- minél pontosabban megnevezve az összetevők

- lehetőleg gabonamentes (önmagában ritkán allergizál, de állítólag az allergiás tüneteket tudja fokozni)

- a kutyák jellemzően az állati fehérjére allergiásak, így zsírokra csak ritkán, így sok csirkementes tápba kerül csirkezsír

- a kutyák BÁRMIRE tudnak allergiásak lenni (nemcsak étel, környezeti tényezők is: porazka, mosószer, fűfélék...) Naplózz!

- és ha ezt az állatorvosod nem magyarázta el, ideje orvost is váltani.


Jobb pl. A Brit Hypoallergenic Lamb&Rice, Eukabana Dermatosis FP, de röhejes módon, a fressnapfos Premiere Best Meat marhás verziója is működhet.

2023. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csirke allergiája van.Adj neki bármi mást,cdirkén kívül.Nem kell drága tápot venni.Amugy sem jók a kutyakaják semmire.
2023. okt. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!