Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen fehér kis görcsök...

Feketeruhasember kérdése:

Az ilyen fehér kis görcsök azok miért ilyen agresszívak?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a nem tudom milyen fajtájú kutyák. Kb akkora mint egy macska vagy nem sokkal nagyobb és fehér színűek közepes vagy hosszabb szőrrel. Kb minden 3-dik ember ilyent sétáltat az utcán. Teljesen kiszámíthatatlan a viselkedésük. Pl látom hogy a gazdája találkozik valaki ismerősével, a kutya csóválja a farkát és szaglászik, az ember meg akarja simogatni és nyúl a kutya felé az meg valami elképesztő fülsüketítő hangon magából kikelve vicsorogva elkezd morogni meg ugatni pedig az ember még hozzá sem ért. És akkor a gazdi elkezdi "jajjj jajj Lilike ne szabad! Lilike fúj rossz kutya... Akiket meg látok a parkban normális méretű kutyákkal vagy ilyen korcsokkal azok meg teljesen normálisak. Ez miért van? Nekem nincsen kutyám csak ezeket látom. Nem egy konkrét kutyáról van szó hanem tipikusan ezek a fehér kis gcik ilyenek. Meg ahová a munkám miatt megyek dolgozni lépcsőházba is vicsorognak ezek a fajta kutyák ha majdnem megeszi az embert mert ő nem akar elférni a lépcsőn amikor hozza le a gazdája. Ismétlem más jellegű kutyánáknál ezt nem tapasztalom. Valaki leírná nekem aki ért hozzá hogy ez miért van?
2023. okt. 26. 23:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Én is tapasztaltam. Arra tippelek hogy túl van szaporîtva, idegbetegek, nem szelektálják őket, a gazdáik meg általában nem törődnek komolyabb szinten a kutyával, csak cuki kicsi szőrös legyen.

Ezek egyébként a bichon/bichon keverék kuyták ha ugyanarról beszélünk.

2023. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Minél kisebb annal harciasabb mert kicsi es fél es kompenzal testmérete miatt

Embereknel is így van, minél ”kisebb” annál nagyobb a pofája

2023. okt. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
75%

"Embereknel is így van, minél ”kisebb” annál nagyobb a pofája"


én az ellenkezőjét tapasztaltam, a benga állatok szoktak keménykedni

2023. okt. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"én az ellenkezőjét tapasztaltam, a benga állatok szoktak keménykedni"


Hát, nem tudom hova jársz te hogy így tapasztalod... ez hülyeség.

Még a c-k között is mindig az a leg balhésabb kötözködő nagy pofájú amelyik a leg kisebb.

2023. okt. 27. 01:04
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

1. A kistestű kutyákat hajlamosabbak nem megfelelően nevelni, mert úgy vannak vele, hogy kicsi, nem okozhat komoly sérülést, meg vicces, ha morog (nincs igazuk). - Ehhez azért megjegyezném, hogy ha hülye egy kutyás, akkor mindegy, hogy mekkora kutyája van. [link]


2. Viselkedhet így egy kutya korábbi rossz tapasztalat miatt, például ha bántották, megtámadták, ők is általánosíthatnak, mentett kutyáknál gyakori, de ha nem mentett, akkor is érheti támadás akár csak egy séta alkalmával, ami után reaktív lesz.


3. Szaporítás miatt is előjöhet genetikai idegrendszeri betegség, és mivel az ilyen kutyák népszerűek, a szaporítók ebben jó pénzt látnak, nem szűrnek betegségekre természetesen, sajnos igény van az "olcsó cuki kutyákra".

2023. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Bichon havanese,bichon bolognese


Felénk is ilyenek...

2023. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Múlkor egy csivava kapta el a bokámat.
2023. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fajta jellemző, ez gazda jellemző. Nincsenek megnevelve.
2023. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy ennyire agresszív egy állat az nem nevelés kérdése csak. Ha fél meg szorong a kutya az egy betegség ha akkor is kialakul ha nem bántotta soha senki. Ezeket a kutyákat jellemzően soha nem bántotta senki mégis agresszívak. Genetikailag hulladék
2023. okt. 27. 15:31
 10/24 A kérdező kommentje:
Egy nem jól nevelt kutya az felugrál meg nem tud rendesen menni pórázzal, meg nem tud alap parancs szavakat, pl nem lehet vissza hívni. Ilyesmi.
2023. okt. 27. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!