Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesztegnyei kennelről vélemény...

Senki12345678 kérdése:

Mesztegnyei kennelről vélemények? (2023)

Figyelt kérdés

Láttam van par kérdés itt már ezzel kapcsolatban, de mind 2011-13asok. Engem az érdekelne most mi a vélemény. Lett egy kiskutyánk (spániel) ebből a kennelből, és szegénynek gombás a bőre. Picit megijedtem, hátha más baja is lesz és utána nézegettem újra ennek a kennelnek, és most jönnek fel a rossz vélemények persze. Valakinek van tapasztalata/véleménye? Illetve van Facebookon egy Mesztegnyei spániel gazdis csoport, oda mindenki csak jót ír…Lehet gyanakvó vagyok, de nem lehet, hogy ők moderálják, és a rosszat nem engedik ki?

Egyébként mielőtt megvettük a hölgy elküldte a szülőket, és a genetikai vizsgálataikat, minden rendben van velük. A kicsinek viszont törzskönyve nincs..

Köszi a válaszokat, véleményeket előre is!



2023. okt. 28. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Aki nem ad törzskönyvet az szapórító. Sanszos, hogy nem a szülők papírjait küldte el.
2023. okt. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a szülők papírja volt, rajta volt a nevük, chip számuk és a képeket is elküldte róluk :/ de aztán lehet igazad van
2023. okt. 28. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Marmint most nincs nalad vagy nem is lesz torzskonyve? Olyan elofordulhat, hogy kesobb kuldik ki.

De nyilvan ha tudtal rola, hogy nincs torzskonyve es ugy vetted a kutyat, mert gondolom bekamuzta, hogy ugy olcsobb, akkor ez ennyi.

Valamilyen oknal fogva a szulokkel hivatalosan nem tenyeszthet, emiatt a kolykok se lehetnek torzskonyvesek.

Normalis tenyeszto ilyet nem csinal.

2023. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Náluk esetleg érdeklődj privátban: [link]
2023. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Rakerestem a neten es meg a sajat honlapjukon is azt irjak, hogy a kutyak chippel es oltasokkal mennek a gazdihoz. Ennyi.

Jofogason 70-100 ezerert hirdetnek kutyakat, ott sincs emlites a torzskonyvrol.


Ne haragudj, de hogy hihetted azt, hogy ok tenyesztok? Hogy nem tunt fel, hogy ennyire olcsoak a kutyak? Egy torzskonyves kutya nagyjabol 300 ezernel kezdodik manapsag.

Az, hogy kennelnek hivjak magukat jogtalanul, egy dolog. Csunya es undorito huzas, mert megteveszto, de 2 masodperc alatt kitalalhato, hogy csak szaporitorol van szo.

2023. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül azt mondták más mesztegnyeis gazdik, hogy adnak ha kérsz.

Nem kell nekem törzskönyv, nem akarom versenyeztetni ilyesmik.. csak azt hajtja mindenki, hogy az fontos.

Valószínű szaporito igen, de meoe által elismert tenyésztő volt legalábbis a 2000es évekig

2023. okt. 29. 07:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy adnak, ha kersz. Minden kolyok megkapja a torzskonyvet, ez nem kivansagmusor, ha szabalyos tenyesztesrol van szo. Ha meg nem, akkor lehetoseg sincs arra, hogy adjanak, mert nem kaphatjak meg.


A torzskonyv a kutya szarmazasat igazolja (kiallitasa kb 8-9 ezer forint, tehat nem, nem emiatt olcsobb a kutya szazezrekkel) tehat azt, hogy szurt, egeszseges, fajtasztenderdnek megfelelo szuloktol van.


Nem a versenyzeshez kell, enelkul szimplan csak van egy fajtajellegu kevereked. Az meg, hogy mi volt 20+eve a tenyeszettel kapcsolatban szerintem manapsag mar nem relevans, ahogy az abra is mutatja.


Tudataban voltal, hogy olcso kutyat vettel szaporitotol, igy nyilvanvaloan a kutyaval kapcsolatban barmire lehet szamitani. Remeljuk a legjobbakat es hogy egeszseges lesz, de pont ennel a fajtanal az epilepszia es a szivbetegseg eleg komoly kockazat, igy fontos lett volna, ha biztosan egeszseges felmenoktol van a kutya.

Hat mar mindegy.


Szomoru vagyok, hogy 2023-ban meg ezt az egeszet komolyan magyarazni kell, mikozben az interneten 1 perces keresessel megtalalhato minden informacio :(

2023. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem volt olcsó a kutya, és elméletben nem szaporító az illető. Mostmár lehet tudni, hogy az, már nincs mit tenni, de nem kell idiótának beállítani a másik személyt, azért mert mindenhonnan mást hall/olvas.

Attól, hogy a kutyusnak van törzskönyve, az nem garancia, hogy tökéletes és egészséges, mert nem egy gyártósoron készülnek a kutyák… hány olyan esetet hallottam, hogy törzskönyves kutyát, macskát vett valaki, és pár hónapra rá elpusztult szegény..

A szülők szűrtek, mint említettem. És már a kiskutyus is az, semmi gondja:)

Tehát a szaporító nem egyenlő egészségtelen kutyával. Nyilván nagyobb az esély és én sem örülök, hogy úgymond átvertek minket:)

2023. okt. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!