Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lenyelt 1 db zoknit. ...

A kutyám lenyelt 1 db zoknit. Mi a teendő? Ki jön magától? Aggódjak? Az állatorvosunk nem rendel a mai napon, ügyelet pedig este 8-tól van.

Figyelt kérdés
5 hónapos, 25 kilós Német dogról van szó. Az egyik pillanatban még játszott vele, utánna lenyelte.

2023. okt. 31. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
És semmi a közelben más doki?
2023. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
6%
Szerintem megemészti hát csak fonal.Szóval szerintem magától kijön.
2023. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A doki egyelőre nem fog vele semmit csinálni. A következő 1-2 napban minden egyes végterméket alaposan megvizsgálsz, és ellenőrzöd, kijött-e a túlvégen. Ha nem, akkor azonnal irány az orvos!
2023. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
nálunk adott hánytatót, hogy ne menjen végig a beleken, mert azért képes elakadni valahol. És az ott sok gondot tud okozni. De az csak 1-2 órán belül ér valamit.
2023. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Azonnal meg kellett volna hánytatni! Ha ez nem történt meg, akkor műteni kell! És nem arra várni, hogy meghal-e vagy sem...
2023. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem macskám halt meg igy. Csak az egy kötött gyerekkesztyüt evett meg. 2-3 nap után elterült a párkányon
2023. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Figyeled a kutyát. Általában hátul kijön a zokni, vagy a kutya elkezd rosszul lenni. Nem eszik, nem kakál, letört. Ilyenkor kell dokihoz menni.
2023. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Mostmar a hanytatashoz keso van, muteni kockazatosabb, mint varni max. holnap utanig, hogy kijön belole vagy sem. Szerencsere nem 10 kilos kutya, igy van esely, hogy egyben, akadaly nelkul athalad a belein a zokni. De ha megusszatok, akkor is legyen tanulsag, hogy semmi olyannal ne jatszon, ne erje el, ami eletveszelyes lehet szamara.
2023. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mostmar a hanytatashoz keso van, muteni kockazatosabb, mint varni max. holnap utanig, hogy kijön belole vagy sem - ebben az esetben azért ez nem ilyen egyszerű. Ha egészséges, fiatal kutyus, akkor a műtétnek sokkal kisebb kockázata van, mint annak, hogy nem veszik időben észre az ileust, vagy az invaginációt, ami a bélszakasz elhalásához és hipovolémiás sokkhoz vezethet - utóbbi életveszélyes állapot. Ezt stabilizálni és így beleugrani egy műtétbe sokkal- sokkal kockázatosabb. Persze, lehet végigmegy rajta, de minden "lehet", viszont utólag nem tudunk dönteni.


Én azt javaslom (mostmár), hogy inkább menjetek el ügyeletre, fizessétek ki a pluszköltséget, de ne várjatok addig, amíg munkaszüneti napon kell olyan ügyeletet kajtatni, ahol fogadják a rosszullévő kutyát.

2023. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ne parázd túl, nekünk a 8 kilós kutyánk evett meg anno 2 db zoknit (egybe nem tudta lenyelni, ezért szétszedte). Szerintem még ha gombócban van az is simán kijön egy 25 kilós kutyán.


Nekünk akkor az orvosunk azt mondta hogy ha 1-2 órával utána nem adunk semmit, akkor várni kell. Napi nagyon-nagyon sok séta, rostban gazdagabb ételek, mi egy ideig húslevest adtunk neki sok sárgarépával, husival. A kaukázusi kefírt is ajánlom, attól kicsit hasmenése volt az elején a miénknek, de utána azzal jött ki neki a zokni.


Hogyha több alkalommal is előfordul hogy nem kakil mikor tudod hogy evett és kellene neki, vagy elkezd folyamatosan hányni, étvágytalan, ezekkel azonnal állatorvos.


A műtéten kívül ők sem tudnak nagyon mást csinálni, az pedig ilyen fiatal kutyának hosszú felépülés.


Nálunk az egyik zokni kb 5 nap alatt jött ki, a másik pedig 2 hét alatt. Ha 1,5-2 hét után sem jönne ki akkor fordulj állatorvoshoz.

2023. nov. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!