Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutyát...

Lakásban tartott kutyát milyen időközönként visztek ki sétálni, pisilni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett kutyám és még nem alakítottam ki egy fix napi rendet. Menhelyről jött de azonnal szobatiszta, nem volt még baleset. 10 től 17 ig dolgozom, reggel kb.: 8 tól 9:30 ig vagyunk lenn, de a délutánt nem tudom hogy legyen. Mert amikor hazaérek, kb.: 17:30 ra, nem azt látom rajta, hogy siessünk le pisilni, hanem, hogy bújjunk össze a kanapén, hogy végre hazajöttem. 19 től 21 ig van az esti séta, de aztán meg túl későn jövünk haza, hogy éjjel legyen még egy pisi, nincs is rá igénye. Amúgy nem jelez, hogy menjünk már, de amikor leviszem, azzal kezd. Aggódom, hogy jó - e neki, hogy kb 10 órát nem pisil.

2023. nov. 1. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hajnali 5kor van séta és utána 7 óra előtt egy kicsivel.Délután olyan 4-5 óra környékén van egy nagyobb séta.Este 7-9 között pedig egy nagyobb séta.Labrador kutyám van és ez neki tökéletesen megfelel.
2023. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi napi negyszer visszuk ki, a kutya igenyel ennyit, o szokott jelezni. Bar az allatorvosunk szerint 6 ora a max, amit egeszseges egy kutyanak tartogatni, ez meg a 4 setaval se jon ki pontosan persze. Meghat ugye ejszaka alszik, akkor se visszuk le 6 ora elteltevel.

A reggeli (7ora) meg az utolso esti seta (11 ora) a fix, mert mindket esetben sietunk akkor valahova (reggel en munkaba, este aludni 🤣). A tobbi ahogy a kutya jelez, de ebbol egy hosszu seta van, az mindenkeppen delutan 5 utan. Tobben vagyunk a haztartasban, igy nem problema a seta.

Nyilvan dolgozol, ahogy dolgozol, de amint hazaersz, vidd ki, ne huzd az idot.

2023. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Labi-bull keverék, 25 kg körüéi. Reggel 8-9 körül és délután van a séta + egy pisikör éjjel 23-24 körül (ez 5 perc csak), de a délutáni az évszakoknak megfelelően tolódik ide-oda: minél melegebb az idő, annál későbbre kerül, télen viszont igyekszünk legalább hetente néhányszor még világosban levinni (magunk miatt is), szóval ha pl. otthonról dolgozunk és sikerül úgy alakítani a napot, akkor akár 15 óra körül, ilyenkor nincs is gondaz esti pisiléssel. Viszont nyáron, főleg a nagy kánikulákban a délutáni séta inkább esti, 19-20 körül indulunk és 20-21 körül érünk haza, és hiába visszük le még a szokásos gyorsra éjjel, nem pisil (és reggel egyáltalán nem siet, általában mi ébresztjük). Nagyjából mostanra már kialakult, hogy nyáron ha nagyon-nagyon bealszik és nem akar jönni, akkor nem erőltetjük, mert úgysem lesz pisi, ha kell neki akkor nagy nyújtózkodások és ásítozások közepette, de jön magától, amikor készülődünk a sétához. Eleinte én is féltem, hogy baja lesz, nem jó, ha ennyi ideig nem pisil stb. (mondjuk nagyobb termetű kutyák alapból tovább bírják), de mivel amikor néhányszor volt hasmenése, vagy amikor antibiotikum miatt sokat kellett pisilnie, akkor jelzett éjjel/hajnalban is, hogy szaladni kell, ezért biztos szólna, ha kellene neki pisilni, szóval én most már nem aggodalmaskodom. :)
2023. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 5, délelőtt 10, délután 3, este 8 és éjfél.


Reggeli 20 perc, délelőtt és délután 40 perc, este 20 perc és éjféli 5 perc.

nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Az lemaradt, hogy 14 éves 16 kilós keverék kutya.

10 éves koráig 4* volt séta, reggel egy óra, délelőtt és este negyed óra és délután 2-3 órás.

Aztán csökkent, ahogy idősödött és beiktattunk egy plusz pisi kört.

nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Egy 12 éves kistestű és egy 4 éves közepes testűm van lakásban.


Én hétköznap 7:20 körül viszem le őket és 8:05/10 környékén érünk fel, ebből fél óra póráz nélkül. Ha találkozunk kutyákkal a fiatal az játszik.


Délután munka után van a kövi séta. Nagyon változó vendég függő. Olyan átlagban 17:00-18 óra között szoktam haza érni.

Én átveszem a cipőm,kabátom és póráz rá a kutyákra és megyünk le. 1 órát átlagban lent vagyunk ha van társaság akkor 1,5 órát is. Lefekvég előtt 23 óra körül még lemegyünk egy 10 percre.


Hétvégén kb 8 körül viszem le őket akkor 1-1,5 óra séta van (ha nem szakad az eső) illetve délután kirándulni megyünk akkor 2-3 órát is megyünk, vasárnap ugyan ez.


Bár évszaktól is függ nálunk.


Nyáron a séták hossza kevesebb és próbálunk eljutni minél többet a Dunapartra,hogy ússzasanak. De nyáron nem igénylik a sétákat.


Nekünk ezek váltak be. Illetve a fiatal heti 1x napköziben van akkor bandázhaz egész nap más kutyákkal, akkor nála délutáni séta nincs,csak az öreggel,de ő beéri kevesebbel is.

nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem semmi, hogy ennyi időt rászántok. Mondhatni időigényesebb mint egy gyerek.
nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es aki kutyát vállal vállja a vele való foglalkozást és igen ez naponta jár 2-3 órával vagy többel attól függően milyen fajtát tart az ember.


Akinek nincs ideje a kutyájára az meg ne tarson,mert egy idő után kutya is szenvedni fog meg a gazda is..

nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!