Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik nagyon nyugodt puli?

Létezik nagyon nyugodt puli?

Figyelt kérdés

2023. nov. 3. 00:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Amelyik alszik, vagy már nem él. Az összes többi ezerrel pörög.
2023. nov. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szabó.Jani válasza:
93%
Mint pulitulajdonos, csak megerősíteni tudom az 1.-t. Még akkor is "vibrál", amikor hanyatt vágja magát, hogy vakargassam meg a hasát. :-)
2023. nov. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én még nem találkoztam olyannal. Esetleg ha már nagyon öreg.
2023. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
14 éves mudim kezd lenyugodni 😅!
2023. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
A kiállítási pulik között rengeteg kiegyensúlyozott viselkedésű puli van. Túrákon aktívak és bírják. Terelésnél sem riasztják világgá az állatokat. Engem is meglepett, hogy ezt a fajtát nem rossz irányba viszik a tenyésztők (legalábbis egy részük).
nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Ez elég nyugodt:


[link]

nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Na jó,ez vicc volt 😀.
nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Igen, természetesen.

A személyesen megélt többszörös tapasztalatom szerint, a jól nevelt puli rendkívül nyugodt; mert a kölcsönös elvárások ismerete, tisztelete és az azoknak való megfelelés mindkét fél (puli és gazdája) számára is bizalom- és összetartozás-erősítő, s mindez magabiztos nyugalmat eredményez.

Nekem az eltérő életszakaszaim során három (egymástól eltérő helyről származó!) pulim volt. Az egyéniségbeli kisebb eltéréseik mellett mindhárom, tökéletesen (egyetemi szakemberek* által is nem egyszer bevizsgáltan és dokumentáltan*) nyugodt, asszertíven és kizökkenthetetlenül békés, konfliktuskerülő, valamint maximálisan* együttműködő volt. Például: a betanulási kölyökidőszakuk (5-6 hónap) után, az utcán folyamatos szakaszosságú szemkontaktussal egymásra figyelve, abszolút problémamentesen, mindegyikükkel teljesen pórázmentesen közlekedtünk bárhol, akár itt a főváros legforgalmasabb helyein is! A közforgalmú járműveken is csak vizuális alibiként lógattam rájuk egy madzag-"pórázt". Olyan magas szintű volt genetikailag is kódolt együttműködési készségük, hogy felnőtt pulikként már szinte nem is volt mire tanítani őket, mert már több volt az, amire maguktól éreztek rá, vagy az apró jelzéseimből megértettek, mint az amire én direktben tanítottam őket. Ezért nálunk ismeretlen volt a jutalomfalatért elvégzett feladat, hiszen az együttműködés öröme volt számukra a legnagyobb jutalom, ha visszajeleztem nekik, hogy akár a még ki sem mondott elvárásomnak is megfelelően, helyesen viselkedtek.

Nagyon hosszan sorolhatnám, de kiemelve az is egy jó példa a pulinak a kölcsönös bizalmon alapuló nyugalmára, hogy felnőtt kutyaként bárhol* leültethettem póráz nélkül percekre*, vagy akár egy órára is; soha el nem mozdult onnan, legfeljebb lefeküdt és úgy várta míg visszatértem hozzá, vagy hogy a speciális* sípjával akár 7-800 méterről behívjam.

Mindemellett a velünk és/vagy a fajtársaival való bármely játékban, társas aktívitásban, vagy bohóckodásban mindhárom pulim kezdeményező derűvel és szinte fáradhatatlan agilitással vett részt.

Való igaz, hogy a puli szereti hallatni a hangját, de ezt a rosszallás és a helyeslés visszajelzésének következetes egyértelműségével nagyon gyorsan a megfelelő keretek közé lehet terelni. Otthon például nulla tolerancia volt az ugatásra, kivéve ha idegennek a téblábolását észlelték az ajtónk előtt; de például a fajtársaival való kergetőzés, vagy a Duna-parti ejtőzésünk közben kedvükre ugathattak.

Ezen példás 👆 nyugalmú együttműködésükért cserébe, a biztonságuk határain belül, mindhárom pulimnak a lehető legnagyobb (pl. pórázmentes) szabadságot biztosítottam.

nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
egyetemi szakemberek* által is nem egyszer bevizsgáltan és dokumentáltan* Milyen egyetemi szakemberek? Ez érdekelne. :) Ha dokumentálva van, hol lehet arról olvasni?
nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

9!


A 8as válasz olyan, mintha az AI írta volna. Szerintem ne számíts linkre..

nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!