Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fontos egy kiskutya...

Mi a fontos egy kiskutya választásakor? Mit veszel figyelembe? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sajnos a szeretett kutyusom majdnem 14 évesen elpusztult. Idős volt már. Szeretnénk a családba újra kiskutyát. Két gyermekünk van (2.5 és 10 éves).

Bichon havanese kutyánk volt kislány most szintén ilyen fajtát szeretnénk.

14 évvel ezelőtt sokkal könnyebb volt választani igaz csak ketten voltunk a férjemmel akkor még.

Tegnap voltunk megnézni egy kutyust mar 17 hetes volt(nekünk nem gond). Küllemre szép volt,ápolt,fürdetve,kifésülve volt! Kèp alapján tökèletes volt.

Sajnos szaporítónàl volt,de a jobbik fajtánál. Összesen 4felnőtt kutya volt: anyuka-apuka kutya,egy befogadott mentett kutya és egy akinek pár hetes kölykei voltak. Egy pedig a 17 hetes kutyus akiért mentünk. Bent a házba sarokba gubbasztott gazdája ölve vette,én is megfogtam simogattam,nyugodt volt, férjem is fogta. De amint letettem vissza ment a sarokba lefeküdt. Azt mondta a gazdája megmorogta a szoptatos mama kutya ezért ilyen fèlős. Furcsáltam hogy nem jött oda hozzánk szimatolni vagy üdvözölni, vagy ha hívtam nem jött oda mikor letettem nem maradt ott köztünk vissza ment a sarokba. Férjem azt mondta inkàbb me hozzuk el. Vajon jó döntés volt? Az bánt,hogy semmi érdeklődést nem mutatott felènk.

Mi alapon hogyan válasszuk ki az igazi kutyusunkat? Tényleg igaz,hogy nem a gazdi hanem a kutya választja ki a gazdàját?

Férjem ez alapján mondta,hogy inkább ne ő legyen.

Na meg szaporító volt… biztonságosabb tenyésztőnél vásárolni?

Mert arról az oldalról is hallottam már rosszat és átveréseket.


2023. nov. 4. 14:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy megbántam hogy nem hoztuk el,olyan félènk szomorúnak tűnt és tetszett hogy nyugodt ,de azt éreztük bizonytalannak hogy ennyire nem érdekeltük.
2023. nov. 4. 14:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is csábító az olcsó ár, szaporítótól ne, és igen, mindenki ezt fogja írni. Ne kelljen részletezni, hogy miért rizikós eü és idegrendszeri szempontból is, főleg egy ilyen divatfajtánál. Még a tenyésztők között is nézzetek körül alaposan, mert elég divatkutya.
2023. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként férjeddel értek egyet, nem jelent jót, ha egy ilyen korú kiskutya így viselkedik, tökmindegy mi az oka (mondjuk az hogy megmorogta az anyakutya nem kéne, hogy ilyen traumát okozzon, mert normálisan így is, morgással pl. neveli a kicsiket az anyakutya).
2023. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. nov. 4. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak tenyésztőtől veszek kutyát. Először megnézem a honlapját vagy FB oldalát, megnézem a tőle származó kutyákat, és azt, hogy milyen egészségügyi szűréseket végeztet el a szülőkkel ill. kölykökkel. Ez nyilván fajtafüggő, hogy mi a kívánatos. nekem egyébként szerencsém van, 33 éve egyazon fajtán belül mozgok, jól ismerem a tenyésztőket, vérvonalakat, és pontosan tudom azt is, melyik tenyésztő fektet hangsúly az általam fontosnak tartott szűrésekre, értek itt genetikai szűréseket is. Mert nem evidens, hogy minden tenyésztő minden szűrést egyformán fontosnak tart. Az is fontos, hogy a tenyésztő készségesen adjon információt, kommunikáljon velem, mondjuk nem azzal kezdem eleve, hogy mennyibe kerül, főleg mivel nagyjából tisztában vagyok az árakkal, hanem (ha nem ismerne a többség) azzal kezdeném, hogy hova, milyen körülmények közé, milyen céllal vinnék kiskutyát.

Almon belül, ha már megvan az alom, akkor szimpátia alapján választok, de ez változó, hogy mikor micsoda. Első kutyámat kistiniként az alapján választottam, hogy amikor megsimogattam, hanyatt dobta magát. :) Mostanában a szűrések eredménye alapján szűkítek, mert van olyan szűrési eredmény, amivel nem vállalok be kiskutyát, még ha az tetszik is a legjobban az alomból, azután pedig többször meglátogatom a kölyköket, és foglalkozok, játszom velük, fel tudom mérni, nagyjából milyenek. Az, hogy a kutyus keresi-e a látogató társaságát, azt például nem lehet, nem is szabad egyetlen látogatás alapján megítélni. Mondok konkrét példát: a jelenlegi fiatalabb kutyám almánál 6 hetes korukban tettem első látogatást. Akkor az egyik kis szuka testvére konkrétan elbújt az idegenek elől, mert éppen fájt a lába (beszorult neki valahová). Két hét múlva ugyanez a kölyök hízelgett és mászott a legtöbbet az ölembe. Szóval több látogatás ajánlott. Ezzel ki lehet szűrni sok mindent: mennyire készséges a tenyésztő, mennyire stabil egy adott kiskutya személyisége, milyen a kapcsolatuk a tenyésztővel, hogyan szocializálja őket. Nem mindegy.

2023. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy jo helyrol, tenyesztotol vasarolj, ha fajtatiszta kutyat szeretnel.


En nem annyira hiszek abban, hogy a “kutya valaszt”, de persze lehet, hogy ez valakinek megnyugvast ad, ha igy gondolkozik.

En tudatosan azt a kutyat hoztam el (igaz, ez menhelyrol volt), aki nem ugrott ezerrel a nyakamba, hanem szepen, nyugodtan kozeledett. A maradek 5 kutya, akivel egyutt volt, meg szo szerint lerohant, szoval ha ugy vesszuk, az az 5 kivalasztott engem? 😅

Lehet, passz. De bejott a megerzesem, nagyon cuki, alacsonyabb energiaszintu kutyusom lett.

2023. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kértem a szülőkről, féltesókról videókat, elmondtam a tenyésztőnek, hogy milyen kutyát szeretnék és rábíztam a választást. Többször megnéztem őket és csak egy-kettő volt, aki kevésbé volt szimpatikus, eddig meg úgy néz ki, hogy egy egész jó kutyát kaptam.


Szerintem két opció van, tenyésztő vagy menhely. Én inkább azt vizsgálnám, hogy milyen a kapcsolata azzal, aki minden nap gondozza, jó az is, ha nyitott az emberekre, de ne legyen nagyon tolakodó, a tesóit ne akarja elnyomni, ha pedig egyik tesó őt túrja ki az adott erőforrástól, ne üljön be a sarokba, hanem találjon magának más elfoglaltságot, maradjon boldog, vidám. Ha látnám, hogy az egyik kölyök terrorban tartja a többit és pl eltúrja őket tőlem, megkérném a tenyésztőt, hogy fogja meg/zárja el, amíg a többiekkel barátkozom.

2023. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

A szapi veri a kutyait. Azert visslkedik igy a kiskutya. Uganez igaz a kisgyerekre. Akit lelkiterrorizslnsk es vagy vernek,tarsasafban visszahuzodo lesz es keptelen lesz baratsagot kislakitani.


Ne vegyel ilyen traumatizslt kutyat.

2023. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még gyerekek nélkül sem hoznék szaporítótól kutyát, nemhogy gyerekek mellé. Nincs jobb fajta szaporító. Vagy keressetek egy rendes tenyésztőt, vagy ott vannak a menhelyek, fajtamentések, esetleg a gyepik. Mentés esetén viszont szerencsésebb, ha olyan kutyában gondolkodtok, aki ideiglenes befogadónál van az egyesületen keresztül, vagy olyat keressetek, akik kis létszámmal dolgoznak, így van kapacitás kiismerni, szocializálni a kutyákat.
2023. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szapiknál a legtöbb kutya ideggyenge . Vagyis agresszív vagy túl félős ami félelem agresszióba mehet át. Amúgy sem,de gyerek mellé pláne nem való egy instabil kutya.


Instabil kutyával az élet borzasztó nehéz,kiszámíthatatlan a vislekedésre mire hogy reagál.


Gyerek mellé tényleg rizikó.


Helyesen döntöttetek,hogy nem hoztátok el.


Én sem hiszek ebben a kutya választ című dologban.


Én mire kutyavásárláshoz kerültem,pont az alomban egy kutya maradt akinek nem volt gazdája és kan volt. Kant nem akartam.

Viszont annyira jó a kapcsolatom vele,első perctől kezdve nem volt vele gond. Otthonosan mozgott.Tenyésztő szerint ő volt a legrosszabb az alomból. Szerintem meg csak erős egyéniség. Gyorsan tanul,kiegyensúlyozott,bárhová vihető tud viselkedni. Nem bántam meg őt.


Nem mondom,hogy egyszerű vele,mert terrier lévén tud önfejű lenni,de tökéletes számomra ő. Egy a bibi vele,hogy marha erős a vadászösztöne(persze ezzel számoltam) Így erdőben nem lehet elengedni,mert ha vadat lát megy. Vissza jött utána 2 percen belül. De már nem kockáztatok. 3x ment el, nincs több esélye. póráz és kész.



Megbízható tenyésztőt kell keresni.

2023. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!