Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi, illetve szinten nektek...

Havi, illetve szinten nektek mennyibe kerül a kutyusotok? Eledel, orvos, stb., mindennel együtt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát (a border collie a kedvencem, de menhelyben is gondolkodom), viszont egy fizetésből élek (ami nem rossz, átlag feletti azért) albérletben és emellé az érdekelne, hogy mennyibe kerül a kutyusotok? Csak minőségi táppal etetném stb, de tippem sincs mennyi az, amivel egy hónapban számolnom kellene illetve mennyi lenne az ideális összeg ami 1-1 állatorvosi (akár hirtelen) vizitre félre legyen mindenképp téve?

Border collie vagy hasonló méretű kutyusban gondolkodom, így ehhez igazodó infóknak örülnék😊



nov. 5. 23:23
 1/8 A kérdező kommentje:
*havi, illetve éves szinten, elírtam
nov. 5. 23:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 100as simán megvan a miénk a sok gyógyszer kaja miatt. Tűz ló kenneles shiba :/(
nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom összeszedni. 24 kg nagyon aktív keverék kutyám van, ezekre az árakra kb te is számolhatsz:


-táp: havi 1 zsák, 25000 Ft (15 kg, középkategóriás)

-edzés: havi 20000 Ft

-bkv kutyabérlet: 5250 Ft

-Nexgard Spectra: 4000 Ft (kb, nem emlékszem a pontos árra)

-izületvédő: 2 havi adag 9000 Ft (ez éppen a C-11 ára, de én váltakozva adom más gyártókkal)


Ez így havi 60000 Ft nagyjából. Ezek a fix kiadások. Ezen kívül optimális esetben tartaléknak van 100-150 ezer Ft ha beüt a baj...

nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
nov. 6. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:

23 kgos a kutyám (nem border,hanem terrier) kb a borderek is 18-25 kg körül mozognak akiket ismerek.


-Nexgard spectra 5040 ft havonta ( 3as hol veszed 4 ezer ftért?? :D )

/ 15-30 kg-ig-ot kell adni/

- táp amit evett Primal Spirit az 20 ezer ft volt és 1,5 hónapig volt elég 12kg


Most elkezdtem vele Barfozni, mivel allergia miatt nyullal kezdtünk így most ez nem éppen olcsó,de későbbiekben úgy számoltam havi 12-15 ezer ftból ki fogom tudni hozni a kajáját.


-heti 1x napközibe jár így ez havonta 20 ezer ft.


- kúra szerűen kap lazacolajat,izületvédőt de ha nagyobb kiszerelést veszel akkor több kúrát is végig lehet csinálni.


-pár havonta új póráz,nyakörv,mert nem szeretem ha túl van használva,nálunk van nyúzva rendesen, egy nyakörvet mondjuk azért kellett kikukázni,mert egy időben sokat játszott egy kölyökkel aki teljesen szétszaggatta a nyakörvét :/ Nekem meg nagyon fontos a biztonság így egy elvékonyodottt szaggatott nyakörv,nem volt biztonságos.


- rágcsákat,jutifalatokat is veszek többet és akkor 2-3 hónapig arra sincs gond.


Állatorvos drága szerencsésebb eset ha csak oltáskor látod.


Én kutyámnak volt betokosodott zsírcsomója amit műteni kellett -30 ezer ft.


Másik kutyámnak( öreg kistestű) előtte vérlabor ultrahang szintén 30 ezer ftért,rá két hetre bélgyulladás gyógyszerek,egy giardia teszt egy 20as. Októberben egy cseppet sok elment a két kutyára. Hétfőn meg viszem megint ultrahangra az öreget. Decemberben mindkettőt oltani kell akkor megint 30 elfog rájuk menni.


Hát sajnos a kutyatartás nem olcsó buli.


Bár én még itthon lakok,de havonta 15 ezer ftért vásárolok itthonra mindefélét.(mást nem enged anyu,hogy fizessek)


Emellett rakok is félre és vannak egyéb költségeim,autót tartok fent.

Lassan megyek albérletbe,ismerős által baráti áron.

Akkor amiből lejebb adok max,hogy a napközi kimarad a fiatal kutyámnál és a nyakörv,póráz vásárlásgatások is még ritkábbak lesznek(bár amit aztán nem annyira használunk eladom).Másból nem lehet lejebb adni.

nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapra:

Táp: ~25.000+

Bolhanyakörv: ~4000

Tréning: 3000 / alkalom, havi 12.000 (csak őrző-védőt fizetek - a segédet)


Izületvédő: 3 havonta 17.000


Ha valamiért állatorvoshoz megyünk, az mindig legalább egy 30-as.


Ami nálam nagyot dobott a költségeken, hogy vennem kellett nagyobb autót, és kennelt is bele. A benzin sem elhanyagolható költség.


*30kg-s malinois

nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23 kg juhász keverék nekem is havi 40-50 körül van fixen. Táp 15 ezer egy hónapra, nexgard 5ezer, ízületvedo kb 3-4 ezer havonta, tréning mondjuk 12-16 ezer, és akkor néha befigyel azért egy nyakörv, játék, vagy jutifalat bevásárlás, vagy egyéb apróság. Dokihoz ha kell menni az also hangon 20-30 ezer általában akkor kb csak ránezett. Ha tényleg baj van, pl benyelt valami vírust, vagy műteni kell bármi miatt (toklasz volt pl ismerősnél), akkor az 80-150 körül simán lehet, komolyabb műtét és rehabilitáció esetén pl csont törés, ott még drágább lehet. Szóval fel kell készülni rendesen, nem olcsó dolog, de igazából rajtad múlik mit szeretnél a kutyádnak megadni, mennyit fogtok tréningezni. 150-200 ezer minimum legyen mindig félrerakva tartaléknak, akkor olyan nagy baj elvileg nem lehet.
dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyébként én írogatom mikor mire költök, és így ki is jön a matek, hogy éves szinten mindig 550-650 ezer között költök a kutyára. Csak hogy az éves szintű kérdésre is válaszoljak, bár szerintem úgyis a havi a lényeg :)
dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!