Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő online kutya-tartó...

Kezdő online kutya-tartó tanfolyam van?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt kutya a családnál, de azóta sok idő eltelt.

Hamarosan örökbefogadnék egy kutyust és szeretnék jó gazda lenni.


Van esteleg (pl Youtube-videó sorozat) ahol mindent átbeszélnek a kutya-tartásról?

Pl etetés, lemozgatás, védőoltások, egészség, stb



nov. 12. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell, hogy online legyen? Szocializáció így hogy a fenében lesz megoldva?
nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Milyen szocializáció?

Interneten szeretnék felkészülni a kutyatartásra egyedül egyelőre.


Miután felkészültem, utána keresek majd kutyát.


Kivel szocializáljam magam? Nem értem.

nov. 12. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Sok sok videó van ami erre a témára épül, de pontosan amit keresel én még nem találkoztam, érdemes felkeresni egy kutya trainert (felkeresni egy kutyaiskolából, vagy hasonló helyről egy hozzáértőt).


ui.: Nagyon tiszteletre méltó, hogy valaki még azelőtt hogy belevágna, érdeklődik és tanulni szeretne, ugyanis van mit és én is a tipikus "elrontott első kutyások" közé tartozom. És van olyan hiba amit vagy nem, vagy csak nagyon nehezen lehet kinavítani.

nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nébihnek van a Gazdijogsi.

Inygenes és kezdésnek nagyon jó. Online

nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Kriz Orsi youtubeon nagyon jó videókat csinál
nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
A Sci-Dognak van.
nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Én is a SciDogba járok.


Szocializáció alatt azt érti, hogy megtanuljon a kutyád más emberek és kutyák társaságában lenni, ne féljen vagy ne legyen agresszív ilyen helyzetben. Ezért kell személyesen vinni kutya iskolába, ha tanítani akarod. Ha csak a 4 fal közt tanul, akkor sosem fogja megismételni azokat az utcán, amikor teljesen más ingerek érik, mint otthon.

nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De nem is ez volt a kérdés.


Olvasd légyszi újra mit kérdezek.

nov. 12. 17:12
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem igazán tudom, hogy van-e olyan tanfolyam, ami valóban fel tudna készíteni téged egy kutya fogadására. Mármint, minden kutya más és más, ami az egyiknél bejön, az a másiknál nem biztos, hogy működni fog.


Nekem kislány korom óta folyamatosan volt kutyám, jelenleg is van. Mindegyik kutyusom teljesen más természet, hiába ugyanolyan fajták. Az előző például egy halál nyugodt békés kis teremtés volt, akit ha leraktál valahová, ott is maradt. A mostani meg izgága, pörgős és nincs az a játék meg sétamennyiség, amire nemet mondana.


A jelenlegi kutyusom nagyon igényli a közös időtöltést, ha rajta múlna egész nap sétálnánk, meg játszanánk :D Soha nem unná meg. Az előző kutyusom meg játszott velünk max egy órát, aztán elment pihenni a párnájára, mert arra volt igénye.


De így szép az élet, hogy nem egyformák :)


Szóval nem igazán van bevált recept, ami mindegyikre alkalmazható. Egy-két dolog van, amit meg lehet tanulni, de sok minden függ a kutyustól is.

nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A Gazdijogsi pont neked való. A SciDog online képzései már nem felkészülésre valók. Viszont a publikus videóik, bejegyzéseik hasznosak felkészülési célból is. Ugyanígy ajánlom a Kutya Guru publikálásait (nekik a kölyök foglalkozás egyébként ingyenes), ezen kívül Kapuvári Cintia is jókat oszt meg.
nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!