Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam? Hogyan...

Hogyan csináljam? Hogyan tudom megtanítani a kutyusomnak, hogyha egy nagyobb területen elengedem akkor vissza jöjjön? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Otthon és sétálás közben hallgat rám, de nem vagyok abba biztos, hogyha elengedem egy idegen nagy környezetben akkor is fog-e rám hallgatni. (rét, park)
2010. okt. 20. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"

2010. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző tökéletesen leírta az alapokat. Még annyi trükk jól jöhet, hogyha nagyon bizonytalan vagy, akkor rákötsz egy 10 vagy 20 méteres kötelet. Nem fogod a végét hanem eldobod, hogy ne azt tanulja meg, hogy 10 vagy 20 méter a hatalmad. Ha hívod és nem jön, akkor elindulsz nem a kutya felé, hanem a kötél vége felé.


Végig mész a kötélen, közben magadban sorolod: megette a kedvenc plüss macim, összekoszolta a hófehér chanel kosztümöm, megrágta az asztallábát, stb. Végig gondolod az össze bűnét, majd mikor odaérzs, ráöntöd a dühdobozt vérmérsékleted szerint. Utána kettőt visszalépsz, és megint hívod. Na gyere ide. Ha megy, akkor megdícséred.


De ezt a tekintély alapú dolgot csak akkor, ha motivációs alapon már megy . Nehogy az legyen a vége, hogy meneül előled a kutya. Első lépés, hogy gazdihoz jönni szuper jó dolog. A második lépés, hogyha a gazdi hív, akkor nincs apelláta, muszáj menni, mert különben nagyon mérges lesz.


De kötél azért jó, mert neked magabiztosságot ad. Ha nem jönne, el tudod kapni.

2010. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is gondolkoztam a 10-20m -es kötélen, de először örültségnek gondoltam. De akkor kipróbálom majd. :)
2010. okt. 20. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

De fontos, h NE legyen a kezedben!! Csak dobd le a földre és ha kell lépj rá. Mert egyébként megvan a hátránya h a kutya megtanulja h akkor kell csak engedelmeskedni ha rajta van, különben nincs fölötte kontrollod.

(személyes vélemény, én nem alkalmaznám amíg nem ad rá okot)


Egyébként ennyire nem bízol meg a kutyádban? Miért?

2010. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is csak ha okot ad rá.


Amiket az első írt, azt tesztelgesd pár hétig. Ha nagyon nem megy, akkor jöhet a kötél, szigoróan eldobva, nem fogva.

2010. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még elég kis hebrencs. 5hónapos, és elég kis hiperaktív kiskutya. de kipróbálom majd a hétvégén. Nem arról van szó, hogy nem bízom benne, inkább félek, hogy hogyan fog viselkedni :)
2010. okt. 20. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!