Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel másabb egy hosszú...

Mennyivel másabb egy hosszú szőrű (kozmetika igényes) kutya tartása, mint egy rövidszőrűé?

Figyelt kérdés

Tényleg ki kell tépni a szőrt a fülükből?


Azt mondják egyáltalán nem hullik a szőrük. Ez igaz?


Ahogy hallottam általában 6 hetente szokták kozmetikushoz vinni őket. Ha én egészen röviden szeretném tartani a szőrét (kb 1 cm, fülén és farkán lehet hosszabb), akkor milyen gyakran kellene nyírni?


Meg lehet tanulni otthon nyírni? Ha csak hobbi fazont szeretnék, semmi extrát? Első 1-2 alkalommal biztosan kozmetikushoz vinném, de utána szeretném inkább én csinálni. Beruháznék egy jó nyírógépre. Fürdetésben, karomvágásban, fésülésben, bűzmirigy nyomásban van tapasztalatom bőven, csak a nyírás lenne újdonság.



Eddig csak rövidszőrű kutyáim voltak/vannak, náluk a fésülésben kimerült az alap kozmetika. Most lehet érkezne hozzánk egy havanese keverék kutyus.


nov. 18. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A mi kutyusunk több mint 5 éve van nálunk, mi nyírjuk a férjemmel. Még nem volt kozmetikusnál, de mindig ápoltan néz ki.
nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hetente 1-2 alkalommal alaposan át kell kefelni a szőrüket,hogy ne legyen csomós, szemüknél a csipát rendszeresen kiszedni,rövidre nyírni a szemük előtti szőrt. fenék lyuknál érdemes még rövidre nyírni,hogy a kaki ne akadjon bele.


Egyébként legjobb,hogy nem hullik a szőrük és nincs minden tele szőrrel. Voltam vendégsében többször is ahol rövid szőrű volt és hát haza érve mennyire szőrős lettem nekem fura volt,mert nálunk nincs szőr,nincs kutya szag sem.


Van egy wheaten terrierem meg egy havanese-m.



Én mint kutyakozmetikus,nem ajánlom az otthoni nyírást.

Nagyon könnyen bele lehet vágni a kutyába és akkor egy életre megutáltatod vele az egészet, aztán majd a kozmetikus küzd vele,mert ha meghallja a nyírógép hangját már rettegni fog. Van tapasztalat,sajnos olyan is,hogy kedves gazdi kivágott egy darabot a kutyából, utána pokol volt nyírni,mert bepánikolt szerencsétlen a gazda felelőtlensége miatt!


Fülszőrt csak akkor kell tépni ha már sok van és nem tépkedni kell,hanem ennek is van egy speciális technikája,hogy kevésbe legyen kellemetlen.

Néhány szálat meg felesles kiszedni.

nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kéthavonta elviszem kozmetikushoz és ha már kicsit hosszabb a szőre pár naponta átkefélem a szőrét, semmi más extrát nem igényel. Az meg szuper, hogy nincs kutyaszőr a házban. Yorkim van amúgy.
nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!