Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol kell jelenteni ha ki tud...

Hol kell jelenteni ha ki tud harapni a kutya?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk egy kis utcában. A sarki házhoz az aktuális ott lakó hozott egy elég nagy méretű kutyát. Alacsony kerítése van, képes a mellső lábaival rá támaszkodni, ha felhergelik, szerintem ki ugrani is képes.

Az a helyzet, hogy a ház előtt szállok le a buszról, és nem lehet elmenni a járdán mert tegnap elfelejtkeztem a kutyáról és konkrétan a szerencsén múlt hogy észrevettem és elhúzódtam, különben nyakon harapott volna. Szóval a lényeg, hogy nem lehet elmenni a ház előtti járdán mert a kutya képes kiharapni. Hol lehet az ilyesmit jelenteni?


nov. 23. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nèbih állatvèdelmi osztály,jegyző
nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
19%
Ne menj annyira közel a kerítéshez hogy elérjen! Ennyi.
nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
jegyző
nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen, az önkormányzati jegyzőt ajánlanám.

#2 Azért, mert valaki egy retardált, felelőtlen állattartó, nem kell az értelmes többségnek hozzá alkalmazkodnia... és ha valaki arra megy a kisgyerekével és nem ismeri a környéket, majd kettéharapja a kölykének a nyakát, akkor is ilyen "bölcs" leszel?

nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2-es ugye nem gondolod hogy majd az árokban közlekedek?

Nagyon territoriális állat hiába húzódok le a járda szélére begorombul és kiugrik.

Eddig elkerültem de a tegnapi eset után elegem lett. Ráadásul sovány is, és kutyaháza sincs meg semmi, ki van b.szva neki egy pléd ‘oszt jó napot.

Nem baj ha nem tudom az ott lakók nevét?

Elméletileg illetéktelen házfoglalók mert az eredeti tulaj már több embert átvágott, és most árverezésen van a ház.

nov. 23. 16:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A #2-es ostobaságot beszél, mert itt a gyerekek, idősek is veszélyben vannak, akik nem tudnak kerülni mindegy milyen indokból.

A kutyáknak a saját telken a helyük, nem félig kint az utcán.

Jegyzői hatáskör, de akut esetben fel kell hívni a 112-őt és be kell jelenteni. Amíg csak az emberek többsége hőbörög, de nem intézkedik addig nem lesz megoldva a probléma. Ez nem Rád vonatkozik, csak megjegyzem.

#2-es, ha a gyerekedet harapná meg, milyen arcot vágnál? H.lyegyerek.

nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben akkor felkeresem a jegyzőt ügyfélfogadási időben!

Köszönöm!

nov. 23. 17:03
 8/10 anonim válasza:
0%
5 Így már más. Kiugrik. Ok. Azt jelezd valahol! De azt írtad kiharap a kerítésen. Nekem nem ugyanaz a kettő dolog jelentése.
nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ki még nem ugrott. De ettől függetlenül a járda azért van hogy használjuk és a gazdának biztosítania kéne egy megfelelően magas kerítést.
nov. 23. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem haraphat ki a kutya a kerítésen, a kerítésnek olyannak kell lenni, hogy ilyen sérülés ne történhessen. Nyaralás alkalmával láttam több esetben olyat, falun, hogy labrador méretű kutya az egész fejét ki tudta dugni a kerítésen, le kellett menni a járdáról az útra, ahol meg autó üthetne el.
nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!