Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelentenek az adott...

Mit jelentenek az adott kutyatartási módok?

Figyelt kérdés

Mit jelentenek ezek:

-benti tartás (lakásban, házban)

-kinti benti tartás

-kinti tartás

Leginkább az első kettőre lennék kíváncsi, abban nem vagyok biztos hogy mit jelent pontosan.

Köszi!



2023. márc. 20. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Benti tartás: a kutya csak bent van, csak a séta alkalmával megy ki a lakásból/házból


Kinti benti (az én olvasatomban): a kutya dönti el, hogy kint vagy bent akar lenni.


Kinti tartás: a kutya nem jöhet be a házba

2023. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. márc. 20. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kinti-benti tartás azt jelenti, hogy van kerted, ahova a kutyád bármikor kimehet, de bent is lehet a lakásban bármennyit és általában ezek a kutyák bent alszanak a házban.
2023. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kinti-benti tartás az én olvasatomban nem azt jelenti egyértelműen, hogy a kutya a saját döntése alapján van kint illetve bent. Ez lehet inkább napirend kérdése vagy pl. időjárás vagy épp otthonlét-függő. Lehet, hogy a kutya bent van, ha a gazdiék otthon vannak, ha pedig nincsenek otthon, akkor meg kint (értem ez alatt, hogy ki van zárva a házból). Vagy hidegben beengedik, vagy éjszakára mindig bent van, vagy ilyesmi. Mindenesetre nincs mindig kizárva a kertbe és nincs mindig bezárva a lakásba.

A benti tartás úgy van, ahogy az előző írta: a kutya csak sétára, egyéb programra megy ki a lakásból, tehát csak felügyelet alatt. A kinti tartás pedig olyan, hogy mindig a kertben él, nincs beengedve a lakásba. Ez nem jelenti azt, hogy nem sétáltatják, de azt sem, hogy igen.

2023. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ahha értem. Tehát a kinti benti az a gazdától függ hogy mit ért ez alatt. Én amúgy azt értem hogy éjszakára van bennt a kutya napközben kinnt.
2023. márc. 20. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-os, igen, viszont ez inkabb kinti tartas akkor.

Mert telen rovidszoru es/vagy kistestu kutyat igy nem tarthatsz kint, hiszen napkozben tul hideg van neki. Igy olyan fajtat kell mindenkeppen valasztani, hiaba engeded be este, ami birja kint.

2023. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt nem írtam le, de akkor van kint ha az időjárási viszonyok megengedik
2023. márc. 20. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7. Kutyáktól is függ. Nálunk kertes ház, én általában itthon vagyok. Voltak olyan kutyáim a hosszú évek alatt, amik egész nap benn döglöttek a kanapén, ha dolguk volt, akkor időnként kikéredzkedtek, pedig nem rövidszőrű kutyák voltak. A mostani egy törpespicc meg a kertbe éli az életét, állandóan kinn akar lenni, csak akkor jön be, ha kell neki valami. Ha nem hívnám be esténként, akkor képes lenne kinn is aludni. Ha elmegyünk itthonról, akkor a kutya általában be van zárva a házba.
2023. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi nyolcas, jogos a gondolatok!
2023. márc. 20. 19:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk kinti-bentiek, konkretan ok dontik el, mikor mennek ki. Delelott nagyon szeretnek napozni a teraszon, neha megugatjak a szomszedban bagzo macskakat, de amugy ha bent vagyok, ok is bent vannak, ha kimegyek, akkor ok is jonnek velem. Ejszakara viszont be van zarva a kis ajtajuk, hogy ne szaladgaljanak ki minden zajra, ezt szepen meg is szoktak igy.
2023. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!