Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csipás és piros a...

Pinkyke kérdése:

Miért csipás és piros a kutyám szeme?

Figyelt kérdés
2napja csipás a kutyám szeme és piros a szeme ott ahol szerintem fehérnek kellene lenni.meg a szájszaga mostanába förtelmes vitamin hiánya lehet vagy mitől ilyen büdös neki mostanába
2010. okt. 20. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A csipásodás szerintem csak kötőhártya gyulladás miatt lehet.

A szájszagnak viszont több oka is lehet. Fogkő, gyomorbaj...

2010. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szemét kamillával töröld át, nézd meg, hogy a szeme körüli szőr nem e lóg bele, lehet az irritálja, akkor ki kell vágni a szőrt a szeménél. Nem írtad mennyi idős a kutyád, ha most van fogváltás időszakába akkor ez természetes, ahogy lecserélődnek a fogak elmúlik, amit tudsz tenni, adj neki rágócsontot, denta stix-et, egyrészt hamarabb kipottyannak a fogak másrészt kitisztítja a fogak közé szorult kaja maradékot! ha idősebb a kutyusod akkor lehet fogköves, azt érdemes megnézetni dokival.
2010. okt. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert kötőhártyagyulladása van.

Állatorvos !!!

2010. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jucus Pucus válasza:

Szia!

Szerintem is kötőhártya gyulladásról lehet szó. A kamillás megoldás működhet. Mondjuk nálunk nem vált be, így 2 nap után inkább elvittük dokihoz a kutyut. Megnézte, hogy esetleg nincs-e valamilyen sérülés a szemén, mert nem mindegy, hogy milyen cseppet, vagy krémet kap akkor.

2010. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok amúgy a kutyám 4hónapos.Kipróbálom a kamillát aztán ha az sem akkor állatorvos.Köszi mindenkinek:)
2010. okt. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!