Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értek a kutyákhoz?

Nem értek a kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos törpe uszkárom, akit nagyon szeretek, nagyon sok mindent köszönhetek neki, főleg a mentális egészségem szempontjából. Mégis úgy érzem, hogy valamit nem csinálok jól. Nem nevelem jól?!

Elmondom, hogy néz ki egy napunk: 6:30kor pisi, séta kint az úton-reggeli- játék- én elmegyek munkába- utána újra séta- kaja- játék (általában a parkban labdazunk, én dobom, ő visszahozza - parancsokra reagál - ezeket gyakoroljuk- utána Vacsi- újra játék - utána kicsit pihennék én is de lehetetlen- ha leülök olvasni vagy bármi mást csinálni néz, ugat, de szörnyű harsányan, igényli hogy figyeljek rá… ha be gurul a labda az ágy alá vagy bárhova máshova , ugat amíg ki nem veszem , ha sétálok a házban folyton ugrik rám és lovagolni akarja a lábamat, hiába szólok rá erősebben… (amúgy hím). Ezek után , miután pihentem is nem is- újra séta -pisi, kaki. Ezután lassan jön az alvás.

Mit nem csinálok jól?? Hogy fárasszam le úgy hogy magamra is jusson kis idő vagy milyen aktivitást találjak ki amivel el van egyedül is?

Nemsokára munkát váltok és itthonról kell zoomoljak ügyfelekkel. Hát elképzelni sem bírom mi lesz majd amikor a kutya harsányan ugatni kezd azért, hogy figyeljek rá 😂

Mit nem csinálok jól? Ez normális kutya viselkedés? Vagy az enyém ilyen hiperaktív? Vagy kölyök és emiatt ilyen? Vagy egyszerűen én nem értek a kutyákhoz?



dec. 13. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írtad, hogy időben mennyit foglalkozol vele, valószínűleg eleget. Nem csak szeretgetni kell egy kutyát, rá is lehet szólni, ha nem tetszik a viselkedése. A lényeg, hogy legyél következetes, ne add be a derekad, ha eltervezted, hogy nem akarsz vele játszani, ne kezdj el vele játszani, ha hozza a játékát, hanem szólj rá. Olyat viszont csinálhatsz, ha mégis "megsajnálod", hogy lenyugszik és te kezdeményezed pár perc múlva a játékot :)

A végtelen fizikai fárasztással az a baj, hogy a kutyának végtelenedik az energiaszükséglete is és nem tud majd kikapcsolni.

dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat foglalkozok vele, igazából rá szánom az összes szabadidőmet. Ezért néha kicsit belefáradok és elgondolkodom, hogy lehet velem van a baj?!
dec. 13. 21:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért engeded neki, hogy fedezze a lábadat? Ha a rászólás nem elég, akkor büntesd le.


Nyilván sok csúszás van a nevelésben, de az, hogy ráhagyod, hogy a tiltásra ne reagáljon, rengeteg mindennek az oka. Ha rászólsz bármi miatt, akkor nincs olyan, hogy ő azt a viselkedést folytathatja! Egyszer szólj rá és utána érd el, hogy többé ne legyen kedve pl. téged fedeznie.


A labdáját rakd el, ha nem játszotok. Ha hisztizik, ha provokál, ne erősítsd meg benne. Csak azt tanítod neki, hogy ha elég sokáig és akaratosan provokál téged, úgyis eléri, amit akar.

Szoktasd szobakennelbe (normálisan) és nem lesz gondod, hogy nem hagy nyugton. Tanítsd meg pihenni!

Ha pedig azt érzed, hogy a séta nem elég fárasztó, akkor szellemileg, ösztönszinten is fáraszd le. A fizikai fárasztás önmagában semmit nem ér.

dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mentálisan kellene lefárasztani?
dec. 13. 21:40
 5/23 anonim ***** válasza:
Is. És ösztönszinten is.
dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Is. Fizikailag, ès mentàlisan is.
dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy ösztönszinten? Sosem hallottam ezt a kifejezést.


Tudnál tippet adni erre?

dec. 13. 21:46
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lenne a helyes büntetés… eddig csak raszoltam. Befejezi 1 percig, szépen ül, aztán újra kezdi..
dec. 13. 21:47
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Menj el vele kutyasuliba ott megtanultok mindent.
dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
dec. 13. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!