Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják azt a kutyák,...

Miért csinálják azt a kutyák, hogy megeszik a hányásuk...?

Figyelt kérdés

A kutyám van mikor heti 2-3 alkalommal azt csinálja, hogy megeszi az ételét ( legyen az konzerv vagy hús vagy főt étel nem táp) jól lakik majd 2-3 óra múlva kihányja, nincs rosszul és ahogy kihányja egyből meg is eszi újra.


Nem olyan hányás mint amikor beteg egy kutya és nem marad meg benne semmi, kihányja és újra megeszi de látom rajta hogy utána ugyanúgy virgonc tehát nem beteg csak idegesít, hogy kihányja valamiért aztán megeszi.


dec. 13. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mert egyrészt az ő szaglása a hányásra nem büdöset érez, hanem tápláléknak nézni. Másrészt akármit hányt is ki, annyira nem intelligens a kutya, hogy összekösse fejben azt, hogy a hányás kellemetlensége és a kihányt dolog elfogyasztása kapcsolatban áll. Kihányja, sz*r érzés neki, egy pillanat múlva meg úgy van vele, hogy "jé, kaja".
dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én ezt értem, hogy ő nem tudja hogy az "hányás" , csak azt nem tudom h mi az ami miatt nem tudja megemészteni és visszajön neki.

Mert amikor beteg volt akkor pl vizet hányt mert gyulladásban voltak a belei és azt nem fogadta el, enni ebszolút nem is evett, fecskendővel kapta a teát/ vizet. Nem olyan hányás, hogy beteg lenne, meg látom is rajta hogy utána jön megy, virgonc ugyanúgy. Csak idegesít, hogy mi lehet az ami miatt kihányja.


Kutya konzervet szokott kapni és abba van neki belekeverve még felvágott, néha kis kenyér mikor mi. Nem rossz minőségű kaja.

dec. 14. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Bármi lehet. Kezdjük ott, miért ássa el a kutya a csontot? Egyrészt tartalékol, mert ragadozóként az az ösztöne, hogy nem tud mindennap enni. Másrészt azért is, mert ragadozóként még szereti is, ha picit rothad az a kevés hús a csonton. Akármilyen szerinted jó kaját adhatsz neki, lehet, hogy épp arra nincs igénye, meg minden kutyának megvan a saját személyisége.

Nyugi, ha nem beteg (ha rendszeresen fennáll ez, akkor azért vidd el állatorvoshoz), nem lesz baja. Majd eszik és bent tartja, amikor úgy látja jónak. Nem hülye, csak kutya. Amúgy az már tök laikus de verjél rá a konvezrv+akármire egy nyers tojást, szeretik és jót tesz nekik. Hátha akkor olyanabb lesz az állaga, hogy nem hányja ki.

dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na a tojás és a zöldség az amit nem eszik meg

A tojást semmilyen formában. sem nyersen se tükörtojás sem rántotta.


húst szereti minden mennyiségben

imádja a kis nasikat ropi, chips ezeket nagyon szereti ropogtati


3 éves kutyus


Egy ideig abszolút nem csinálta ezt a hányást, de most az utóbbi 1 hétben 2 alkalommal vettem észre. Ez előtt is volt úgy max 3 alkalom tehát a 3 éve alatt max 5 alkalom volt hogy ezt tapasztaltam nála.

dec. 14. 00:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor szokták visszaöklendezni az ételt, ha túl gyorsan sokat esznek. Levegő, túl nagy falatok pl.

Könnyít a gyomrán.

dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!