Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszik MINDENT!...

A kutyám megeszik MINDENT! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

10 hónapos Golden retrieverem van, bolond kis jószág de nagyon imádjuk.

Általában bent van velünk, de kint is van háza(igaz egyetlen egyszer se volt hajlandó benne aludni), és járunk vele napi 2-3szor sétálni.

A baj az hogy itthon és séta közben is MINDENT MEGESZIK.

Konkrétan nem érdekli hogy meghalgat tőle vagy nem tudom... köveket. Egész diót, mindent...

Bent a lakásba meg lop. Konkrétan nem lehet eléggé elzárni semmit tőle, táskából kilopja a pólókat, a zoknit a mosokonyhabol és mostanában rakattant a bugyijaimra is... Ja és persze a szokásos kutya dolgok is megvannak... futocipok, cipőfűzők, és a játékait is megeszi.

A problémám az hogy oke hogy rag... kutya. Ez így normális. De meg is eszi a dolgokat!! A fel napom abból áll hogy a szájába turkálok, de kb a dolgok 5%at tudom csak elszedni tőle.

Lehet ettől baja?

Múltkor pl megevett egy elég nagy gumi-műanyag játékot utána fogta és hajnali 2kor elkezdett öklendezni végül meg a hasmenése lett és a szobám közepén intézte el...

Segítsetek! Ez a kis hülye az első kutyám és nagyon kétségbe vagyok esve.

Imádom, ő a mindenem a kis butus fejével, nem szeretném ha baja lenne!



Ha valaki nagyon ért a kutyákhoz meg azt mondja meg hogy miért nem hajlandó bemenni a kutyaházba?? Mindent próbáltunk de nem akar.



2017. márc. 6. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Zárt,bőr szájkosár
2017. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
A kutyaházat úgy kell rakni, hogy a kertkapura és a bejárati ajtóra is rálásson, de legalább a bejáratira. Akor valószínűleg belemegy. Az a jó ha nem túl süppedős benn az anyag, és lehet hogy fél a hőfüggönytől.
2017. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
62%
Tanítani kell. Tegyél elé olyan dolgot, amit nem "ehet" meg, és amikor meg akarja enni, verjél a pofájára és kiabálj rá. Az én volt kutyám úgy volt megtanítva, hogy kint (sétáltatás közben) semmit nem ehetett meg, és bent is csak akkor, ha mondtam neki, hogy "tiéd". 10 hónaposan hátha nem késő még megtanítani.
2017. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítani rá, hogy semmit nem ehet fel a földről, csak a saját táljából, ill. amit te adsz neki kézből.

Játékait nem elöl hagyni, csak addig legyenek nála, míg játszol vele. Rágnivalónak nagy marhacsontot, marhatérded adj neki, azt rághatja, eheti.

Komoly baja lehet, ha mindent lenyel, akár el is pusztulhat tőle, tehát nem szabad ezt ráhagyni.

Ha egyedül nem megy, kutyaiskolában megtanítják a hatékony tiltást is.

2017. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen időszak, kölyök, kíváncsi, feszegeti a határait.

Most kell megtanítani mindenre, mit szabad, mit nem. Sok-sok türelem, következetesség kell hozzá. :)


Javaslom vegyél oktató könyveket, de a legjobb lenne elmenni kutyaiskolába, ott megtanítják a gazdit is. :)

2017. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 jártunk vele oviba es most mar iskolás a kicsi. Az közösségben nagyon okos es aktív, mindig mi mutatjuk be a feladatokat is...

De erre az "össze-vissza mindent megrágok" viselkedésre nem terünk ki az oviba se az iskolába se.:(

De köszöntöm a válaszokat a többieknek is, megpróbálok majd következetesebb lenni vele.

2017. márc. 7. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!