Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a tipikusan ugatós...

Melyek a tipikusan ugatós kutyafajták?

Figyelt kérdés
dec. 15. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Mind ugat ha idegent lát.Azonkívül nem ugatnak csak úgy jókedvükben a nap többi részén amikor ismert emberekkel vannak körülvéve.
dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A pumi eléggé vokális tud lenni. Láttam agility bemutatót, ahol volt több fajta, a pumi mindig végigugatta a kört, amit mentek a gazdájával.
dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Pincserek tipikusan. Törpe pincser, pincser, dobermann. Na a dobi az nagyon beszédes fajta.


Azon kívül ezek a szobacirkáló bichonok. Bolognese,havanese. Zeng tőlük a park.

Yorkie is hangos.


Magyar fajták. Puli pumi mudi.


Spiccek.

dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Tacskó biztosan köztük van. Szomszédban van egy sajnos, meg régen volt egy barátnőmnek is.
dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Husky, malamut
dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A husky énekel. :-D
dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

A tacskót és pincsert aláírom. Tacskó keverékem és csivavám van, ugatós mindkettő :D törpe pincserünk volt régebben, tényleg szeretett pofázni



Én tapasztalatom szerint tacskó, pincser, csivava, yorkshire terrier, jack russell terrier, puli, pumi, mudi, spicc, beagle. Környéken a legugatósabb kutya egy pumi és egy tacskó (nem egy gazdánál vannak)


A husky nem ugatni fog, hanem vonyítani és ordítani, de azt nagyon :D

dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, hogy van egy pár fajta, amelyik nem. Pl. golden retrievert még nem hallottam ugatni. De a legtöbb kutyafajta ugatós. Persze nevelés és foglalkozás kérdése leginkább, hogy mennyire.
dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Terelőkutyáknál, kotorékebeknél, kopóknál stb. "szakmai" ártalom (hanggal is jeleznie kellett a juhásznak, vadásznak, hogy merre jár). Husky iszonyat vokális, gondolnám nála is a tenyésztés mellékterméke, de mivel ő a szán elé futva dolgozott nem látom a logikát, miért kellett így kialakítani, most lusta vagyok utánanézni. Spiccek, pincherek, náluk szintén passz miért (de lehet eredetileg ők is patkányfogásra voltak tenyésztve). Ezeknél a fajtáknál sem lehetetlen az ugatás kordában tartása, részben megfelelő fárasztással, részben pici kortól célirányosan nevelni a "hallgass" parancsot, de sokkal nehezebb és sokkal könnyebben megszólalnak, könnyebben előjön izgatottság vagy játék közben.
dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
77%
Nekünk Csau-Csau van, egy kezemen meg tudom számolni hányszor ugat egy évben. Már a második ilyen fajta kutyánk, az előző még ennyit se mint a mostani. Imádom!
dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!