Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik csak és kizárólag bent tarthatóak, tehát udvaron nem?

Figyelt kérdés
Amire senki nem mondhatja a szokásos maszlagot: Panelba nem való kutya. Panelban kutyát tartani állatkínzás.
2023. okt. 20. 21:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A kínai kopasz kutya biztosan nem élné túl kinn. A csivavának is jobb benn.
2023. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Csivava, tacsko, francia bulldog, yorkie, ami kapasbol eszembejutott, de meretukbol adodoan szinte az osszes kistestu. De sok nagytestu, rovidszoru kutya is fazos, en oket sem tartanam kint, mint pl. dobermann, nemet dog, vizsla, argentin dog, bulltipusu terrierek. Az amstaffom kb pisilni meg kakilni rohan ki telen, aztan spurizik is vissza, setanal meg kap mellenyt.
2023. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden rövidszőrű fajta + az ölebek.
2023. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Vizslára meg tacskóra már megkaptuk, hogy nem valóak panelba.
2023. okt. 20. 21:59
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
#4 Nem is valóak panelba. Be kell engedni őket, de egy tacskónak iszonyatosan ingerszegény egy panel, főleg, ha dolgozni is jársz. Udvar, műkotorék stb.
2023. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Mopsz, francia buldog, angol buldog, kopasz fajták, csivava
2023. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

4: rosszul kategorizálsz.

A vizsla pl a szőre miatt nem alkalmas kizárólag kinti kutyának, de amúgy nagy a mozgásigénye, így a legjobb kinti-benti kutyaként tartani. Vannak amúgy kizárólag benti illetve kizárólag kinti tartásra javasolt fajták. Meg vannak, amik mindenhol jól elvannak.

2023. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy hova tér vissza aludni a nap végén, miután le lett mozgatva az a legkevesebb. Az udvaron is halálra unja magát ha nincs vele foglalkozva, pont úgy, mint a lakásban.

Az én kutyám mióta kertesbe költüztünk kevesebbet sétál. Nem vagyok rákényszerítve, hogy levigyem minden nap 3-4x, így egy gyilkos nap után lehet, hogy már csak kiengedem az udvarra, hogy végezze el a dolgát. Így is megyünk hosszú túrákran természetesen, heti 3-4 alkalommal legalább van legalább egy kisebb séta, néha nagyobb, de más az élet így. A panelkutya a sima eü sétakor is lent van az utcán, új ingerek érik, míg az udvar azért nem annyira mozgalmas.

A kérdésre válaszolva pedig, rövid szőrű, vagy kopasz kutyák és a nagyon kis testűek legalább éjjelre jobb, ha nincsenek kint. Pl egy dobi se marad meg csak úgy télen az udvaron, az ízületeknek is rosszat tesz, na meg megfagy szegény. A fajta jelleméről nem is beszélve, hiszen nagyon emberközpontúak, a gazdájuk mellett érzik jól magukat, bár ez a legtöbb kutyára igaz.

2023. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#5 De én nem ezt kérdeztem.

Direkt írtam, hogy amelyik kizárólag bent tartható. Nem olyat, amit be kell engedni, de amúgy udvaron is elvan napközben.

Olyan társasági és inimini fajták, akiket nem hagyhatsz az udvaron felügyelet nélkül. Akik panelban valóak, nem kerti kutyának, akit vagy beengedsz néha vagy nem.

Direkt így kérdeztem.

2023. okt. 20. 23:32
 10/25 A kérdező kommentje:

#7-nek is szól.

"Vannak amúgy kizárólag benti illetve kizárólag kinti tartásra javasolt fajták. Meg vannak, amik mindenhol jól elvannak." - Tudom. És én azt kérdeztem, amelyik kizárólag benti tartásra javasoltak. Akiket nem hagysz kint az udvaron egyedül. Akiknek az a jó, ha bent élnek veled és amikor kimegy, akkor úgy megy ki, hogy a gazdival lemennek sétálni pórázon, elmennek játszani másik kutyákkal és a végén együtt mennek haza.

2023. okt. 20. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!