Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is random szelektá...

Más kutyája is random szelektál, hogy melyik kutya szimpatikus neki, vagy sem?

Figyelt kérdés

Jó ideje vannak már kutyáim, eddig mindegyiknél volt valami "minta", hogy milyen kutyákat nem szeretnek. Pl egyik kutyám utálja a francia bulldogokat, másik az ivaros kanokat nem csípi, vagy éppen a kölykök idegesítik. Szóval egy kiszámítható dolog volt. Legújabb kutyám viszont teljesen random ránéz egy kutyára és ezt utálom. Mindegy, hogy kan vagy szuka, mindegy milyen méret vagy fajta. Aztán jön egy másik konkrétan ugyanolyan kutya (fajta és szín is stimmel), mint akit utál és azzal meg barátságos :D


Pl van egy mopsz haverja, akivel játszani szokott. Aztán van egy másik mopsz, akire morog, pedig semmit nem tett az a mopsz, nem provokálta stb. Annyi biztos, hogy a kölyköket szereti, de összes többi kutyánál teljesen lutri. Persze a testbeszédéből azért tudok következtetni, de volt akire rá volt feszülve, ment a méregetés, aztán egy nagyon jót kergetőztek (másik kutya jött oda hozzánk póráz nélkül, én nem szoktam ismeretlen kutyákhoz odaengedni)


dec. 19. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám okkal szelektál viselkedés szerint.
dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Ezt azért olvasd át.


[link]

dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen. Kiskorában a tenyésztőjénál egy olyan kutya volt a barátja, akiben a sárga dominált. Miután elhoztuk, jellemző volt, hogy a sárgákkal (goldi) játszani akart, a feketében meg a labradorokat is megmorogta, mert félt a sötétebb színektől.

A harcikutya jellegűekkel meg mindig játszani akar.


Amkor meg jön a nyugdíjas 2 kilós fifikéje, hogy most aztán szét akarja tépni a 30 kilós kutyámat, többnyire kiröhögi őket, de némelyiknél random visszamordul.

dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt egy kutyám, aki minden kutyával jóban volt, DE eggyel. 10 évet élt, és csak egy bizonyos kutya volt, akitől dühbe gurult. Amúgy egy labradorom volt, és az a kiskutya valami tacsiféle lehetett, vagyis szerintem egy olyasmi keverék. De tényleg, sosem ugatott egy kutyára sem, csak arra a bizonyos kutyára.


De most van két kutyám. Az egyik nem annyira szereti a kutyákat (fajtamentős kutya, ott elvolt az 50 kutya között, de mióta örökbefogadtuk, séta közben jobban preferálja ha más kutyák nem zargatják, de amúgy nem bánt senkit sem, nem is ugat), de van néha 1-1 kutya, akit ahogy meglát, leginkább morog, esetleg ugat. A másik kutyámnál pedig szintén csak néhány kutya az, akire úgy "mérgesen" tényleg elkezdene ugatni, a többi kutyánál inkább az megy, hogy csak vakkant 1-2 alkalommal, közben csóválja a farkát. Igazából én nem vélek felfedezni mintát abban, hogy ki az aki nem jön be nekik. Mindig gondolok valamire, de aztán rögtön rá is cáfolnak a kutyáim.

dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyem kolyokkent jatszas kozben osszecsattant egy vizslakolyokkel, azota a vizslakat gyuloli, messzirol ugatja oket.

Miutan gyereket szultem ( 5 eves volt a kutya) atment orzo vedobe es MINDEN kutyat " utalt" a sajat baratainak is kepes volt neki menni. Egy fekete labrador keverek haverjaval ossze is verekedtek , ( akkor még nem tudtuk igazabol, hogy a gyereket vedi es ebbe kicsit megzakkant 🤷‍♀️).

Kb 1 evig tartott az utálom idoszak, kozben el is koltoztunk. Szepen lassan lettek uj baratai. Ritkan morog kutyara, de a fekete nagyobb tesu fajtakat es a vizslakat mai napig utalja. Most 13 eves.

dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!