Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyusnak egy beagle...

Első kutyusnak egy beagle vagy egy tacskó lenne jobb?

Figyelt kérdés
dec. 19. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Mind a kettő alapvetően munkakutya. Pontosan mire lenne jó? Hogy tartanád? Hogy és mennyit foglalkoztatnád? Kutyaiskolába vinnéd? Eleve mennyit szánsz a vételárra?
dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nem munkakutya. Munkakutya volt 2-300 évvel ezelőtt, ma már családi kedvenc. Mondd már el, hogy hány beaglet vagy tacskót látsz dolgozni.
dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

#2 És pontosan ezért van olyan sok viselkedészavaros kutya mind a kettő fajtából.


Első válaszolónak igaza van. Mindkettő munkakutya, ezért szükségük van legalábbis a munkát imitáló tevékenységre ahhoz, hogy kiegyensúlyozott kutyák legyenek. Egyiknek sem elég, ha leviszed sétálni a háztömb körül, vagy csak beviszed a futtatóra a többi kutya közé. Mindkettőnél szükség van a feladatorientált foglalkozásra, mert enélkül pont úgy fognak viselkedni, ahogy a legtöbben ismerik őket: a beagle szökős lesz, a tacskó pedig egy kis Napóleon komplexusos görcs. A beagle nagy mozgásigényű, akár agility is szóba jöhet nála, a tacskónak pedig szüksége van a cserkelésre, célirányos feladatozásra. Olvass utána mindkét fajta esetében a szükségletekre, mert egyik sem könnyű eset első kutyának.

dec. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
#2, miután én a saját kutyáimmal dolgozok, így olyan körökben is mozgok, ahol a kutyákkal sportolnak, dolgoznak. Elég sok beagle-t, tacskót látok sportokban. Érdekes módon ezek a kutyák mind nyugodtak, kiegyensúlyozottak, teljesen kontrollálhatóak.
dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
10%
Tacsi.
dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem tacskó keverékem van, nem könnyű eset. Okos, de önfejű és akaratos tud lenni, emellett érzékeny is... le kell minden nap fárasztani, mert igényli. Patkányirtó kutyaként biztosan megállná a helyét, mert ugrik mindenre, ami egy macskánál kisebb és szőrös. Keresős feladatokat imádja, jó orra van. Egyik legjobb barátja egy beagle :D hát ő sokkal kedvesebb, szociálisabb, mint az én tacskó mixem, viszont érthető módon mivel vadászkutya, nagyon megy a szagok után. Emellett mindent felzabál, amit talál. Nagyon szeretik a hasukat. Szerintem beagle könnyebb eset, mert a tacsik hajlamosabbak "antiszociálisnak" lenni. Enyém is elég bizalmatlan az emberekkel, gyerekeket kimondottan nem szereti, kutyák között válogat. A beagle kb agresszió mentes fajta.
dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Szoljatok mar a tacskomnak, hogy munkakutya. Ha hideg van, 30 perces setara is alig tudom elrangatni,egesz nap a kanapen doglene, ha rajta mulna 😂


Persze ha jobb az ido, akkor tobbet bir, szoktunk menni kirandulni, futtatoba is, de o nem az a lefaraszthatatlan tipus. Gondolom egyedfuggo, de telen eselytelen vele menni nagyobb turara, fazik.

Makacs fajta, tobb munkam van a neveleseben szazszor, mint az elozo kutyammal, aki vizsla volt, de nem lehetetlen, csak sok ido (es penz, pl kutyasulira, trenerre).

Es ugye a gerincukre nagyon kell vigyazni, hiaba veszed tenyesztotol, en ezt nagyobb hatranynak mondanam meg a makacssagnal is.

De egyebkent gondolom fugg a szemelyisege attol is, honnan van. En olyan tenyesztotol hoztam, aki nem dolgozik a kutyakkal.

dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem beagle. Nekem tacsim van, hát nem egyszerű. Igaz, hogy néha kicsit makacsok. Nem tudom, hogy benti vagy kinti kutyát szeretnél? Nekünk a tacsi kint van, már csomó mindent szétszedett, hiába próbáltuk nevelni. Mostanra szerencsére jobb a helyzet. Nagyon sokat kell vele foglalkozni, és türelmesnek kell hozzá lenni.
dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem keress inkább egy hobbit magadnak. Jobban jársz, hamar megunod a kutyát utána már csak nyűg
dec. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk tacsi volt, igen, munkakutya. Ha nem fárasztod le, hajtotta a tyúkot, macskát, ásott, stb.


Barátnőmnek beagle, ugyanez.


Szóval csak akkor legyen kutyád, ha érdemben! foglalkozol vele, fárasztod, testileg-szellemileg stb., különben ás és mindent szétszed.

dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!