Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egészségesebb étrendet...

Macdln kérdése:

Milyen egészségesebb étrendet ajánlotok egy tacskó kutyusnak?

Figyelt kérdés

Tudni valók a kutyusról :

7 éves hosszú szőrű fiú tacskó kutyus, jól táplált, látszólag egészséges, (egyébként oltott) de szerintem egy kicsit túl "duci" :)

Ajándékba kaptam még 7 éves koromban, ő akkor kb. 2-3 hónapos volt. Kis korában sem volt soha sovány, de szerintem idősebb korára egy "kicsit" felszedett magára.

Nem túlsúlyos, nincs nagyon elhízva, de szeretném egy kis ideig diétáztatni, majd rászoktatni az egészségesebb táplálkozásra.

Eddigi ételei : konzerv és táp (ritkán kap, mert szerintem egészségtelen és mások is mondták)

nyers, főtt, sült húsok :

nyersen : csirke, kacsa

főve : csirke, kacsa, ritkán : sertés

sülve : csirke, ritkán : sertés

főtt, sült répa, cukkini, krumpli

húsleves, zöldségleves, sült/főtt tojás zsiradék nélkül

nagyon néha : főzelékek, rizs, tészta

Meg néha, mikor evés közben odajön hozzánk kunyizni, kap pl. kenyeret, szalámit. De ezeket nagyon nagyon ritkán, mert a kenyér úgy hallottam nem egészséges kutyáknak.

Szeretnénk kipróbálni magasabb hústartalmú konzervet, tápot is. (amitől pl. a szőre, fényesebb, dúsabb lesz és erősebb lesz a csontozata.) Milyen egészségesebb kutyáknak is való kaját, vagy akár otthon is elkészíthető táplálékot és kutyaeledelt ajánlanátok neki ? Naponta hányszor és mennyi ételt kéne neki adni ? (körülbelül hány grammot/dkg-ot? )Hamarosan töltök fel róla képeket ide, hogy a kinézete alapján is tudjatok véleményt írni. :) Súlymérés mostanában nem volt, de ha meglesz kiírom. Azt szeretném még kérdezni, hogy mekkora az átlagos súlya egy egészséges, felnőtt kan tacskó kutyusnak ?

(Aki tud, kérem írjon házilag is elkészíthető receptet is.) Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat.



2015. júl. 20. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

BARF (nyers hús + zöldség, olvass utána), vagy jó minőségű táp, de mindenképpen átgondoltan tessék etetni, ne össze-vissza, és főleg ne maradékkal. A konzerv igazából tök felesleges, a 80%-a víz, a többi meg mindegy.

Az ideális súlyát meg úgy tudod megállapítani a kutyának, hogy megtapizod, meg ránézel: ha van rendes horpasza, meg kitapinthatóak a bordái, nem érzel rajta két centis zsírréteget, akkor jó.

2015. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Soha nem adtunk neki maradékot, se romlott ételt! Neki szoktunk külön főzni, ha meg nem főztünk, akkor a sajátunkból adunk neki. És az sem nevezhető maradéknak. Ugyanolyan formában kapja pl. a húslevest, mint, ahogy mi ennénk. Én csak segítséget akartam kérni, hogy egészségesebben etethessem a kutyámat. Meg, hogy mikor, mennyit adjunk neki és miből. Kérem csak az írjon, aki tényleg tud nekem segíteni. A Barf étrendről hallottam már és a kutyám, mint írtam is kap nyers húst és zöldséget, meg persze főttet, sültet is.
2015. júl. 20. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Maradék alatt az emberi kaját értem, ami nem alkalmas a kutyák etetésére (nem véletlen ugye, hogy mi sem eszünk kutyakaját, mások az igényeink). Arról nem is beszélve, hogy a maradék zsíros, fűszeres, ami végképp nem való kutyáknak.


Nem tudom, milyen segítségre vársz, senki nem fog neked nyolc évre előre heti menüt összeállítani. Nézz utána, gondold végig, számold ki. Nem elég hallani arról, hogy van BARF, meg lehet főzni a kutyának; utána kell járni, hogy miből mennyit, miért, miért jó, miért nem. Ott a google, használd. Erről a témáról könyveket lehetne írni, nem lehet két sorban összefoglalni, ezt ne is várd senkitől.


Azt meg senki nem fogja tudni megmondani, hogy a kutyádnak mennyit kéne ennie. Kezdesz egy ajánlott adaggal, aztán a kutya igényeihez igazítod (ha fogy, többet adsz, ha hízik, kevesebbet).

2015. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!