Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon más a Dalmata és a...

Nagyon más a Dalmata és a Malinois? Tartható együtt a két fajta?

Figyelt kérdés

Most van egy 11 éves németjuhászom és egy másféléves Malinois kan kutyusom. A kicsivel az alapfokú engedelmességit elvégeztük, a közepet most csináljuk, sportolni járok vele rendszeresen(agility, örző-védő, biciklizés, ha jobb idő van). Az idősebb kutyusunknak már tényleg nincs sok vissza. Látjuk, tapasztaljuk, készítjük magunkat lelkileg egy ideje, hogy lassan el kell engednünk. Nem tudom, hogy fogja érinteni a kicsit tekintve, hogy mellette nőtt fel.

Gondolkoztam, hogy más kutyafajtákat is kipróbálnék a nj-on és a Malin kívül. A dalmatára gondoltam. Mennyire tér el a Malitól? Könnyebb vele? Olvastam, hogy nagy mozgásigényű fajta, de talán egy Malin nem tesz ki. Be merjem vállalni vagy nem való akárkinek a fajta?



dec. 21. 09:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötlet a dalmata.
Szerintem más fajtát válassz.
Egyéb, kifejtem.
Tök mindegy mit csinálsz, én éhes vagyok.
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is éhes vagyok. :)

Nade a Dalmata egy űbercuki,engedelmes,pajkos,

béketűrő fajta. A Malinoist nem ismerem,de ha kijön a kutyákkal a dalmatával nem lesz gond.

(Sok sok éve volt egy nj. dalmata keverékem. Gyönyörű volt,meg kényes. :)

dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mali kőkemény munkakutya, ha vele elbírsz, akkor egy dalmata hozzá képest gyerekjáték lesz.
dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A dalmata más. Nem olyan ösztönerős, nem is szelektálják munkára már, viszont önállóbb. Nem juhászkutya, nincs meg az a fajta nagy megfelelni akarás benne az ember felé.
dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek fel kellett nőni a feladathoz. Ezért is szeretnék egy picivel enyhébb mozgásigényű kutyát. Amióta a kicsi,megvan tényleg csak a kutyázás a hobbim. Abban sem vagyok biztos, hogy kölyköt szeretnék. Tenyésztőtől lehet tenyésztésből kivont felnőtt kutyákat venni? Vagy azokat ugyanúgy megtartják?
dec. 21. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel kevesebb mozgással is elvan, mint a mali, cserébe viszont kevésbé együttműködő, makacsabb, hajlamos a kutyázásra, én nem vennék ilyen fajtát. Inkább vennék show bordert, aussiet, vizslát, uszkárt, vagy spánielt. Velük sokkal élvezetesebben és eredményesebben lehet folytatni a sulizást, tréningezést és az élhetőbbek is.
dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Juhászok után szerintem éles váltás egy vadászkutya, sosem volt nekem, de ismerősi körben látom és tapasztalom hogy tényleg kb egyáltalán nem gazdásak, makacsak és van amelyik agresszív is. Ha hozzá vagy szokva a NJ és Mali habitusához, szerintem nehéz lenne átállni egy teljesen másikra, de te tudod mennyire szeretnél kihívást magadnak. Ha a Mali után egy úgymond egyszerűbb kutyát szeretnél, én lehet tényleg maradnék a juhászoknal, holland vagy aussie akár, bár ez a kettő is teljesen más habitusu fajta.
dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem hozzál menhelyről egy felnőtt szelíd keverék kutyát.

Társaságnak jó lesz a mali mellé, neked sem lesz leterhelő még egy kölyköt nevelni az energiabomba mali mellett és megmentesz egy életet.

Nekem más kisállataim vannak, akik egy mentett szelíd keverék blöki mellett nőttek fel, ő utána is menhelyről fogadtam örökbe egy középkorú, családbarát keveréket. Tökéletesen beillett az otthoni állatfalkába. Mindenki együttműködő, családszerető. Sosincs itthon vita köztük. Szeretik egymást. Befogadták egymást.

febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!