Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyosan sérült a kutyám,...

Súlyosan sérült a kutyám, segítség?

Figyelt kérdés

Tegnap egy szomszéd amstaff kutya beszökött a kertünkbe és széttépte a border colliem nyakát. Azonnal elvittük orvoshoz, össze is varrták, a nyakán van a legnagyobb seb(ek), a fülét és a nyelvét is majdnem leszakította. Tehát összevarrta a doki, kapott olyan dranült (vagy mi a neve) de akkorára duzzadt a nyaka mint egy pulykának.. elvittük ma reggel is a dokihoz hogy nézzen rá megint. Szerinte szép ahhoz képest, de én nagyon aggódom. Nincs rajta kötés meg semmi, csak antibiotikumot kaptunk (2×1) és egy fájdalomcsillapítót amiből egy nap egy negyedet kaphat de így is nagy fájdalmai vannak. Nagyon mélyek a harapások, és félek mennyi idő mire begyógyulnak annyira hogy nem igényel folyamat felügyeletet. Nagyon aggódunk, éjszaka folyamatosan váltjuk egymást a családdal, mindig figyel rá valaki. Valaki meg tudna nyugtatni pár szóval? Soha nem volt ilyenben részünk, és nem sok tanácsot kaptunk a dokitól, szerinte jól lesz de nagyon sz@rul néz ki .. Nagyon félek a fertőzéstől, vagy hogy kikaparja a varratokat (eddig nem piszkálta) azóta nem eszek nem alszok, nagyon félek mi lesz vele.

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, érdekelne lényegében hogy mikre figyeljek, hogy esetleg valaki jártasabb mennyi lehet a gyógyulási ideje egy ilyen sérülésnek? 5 éves a kutyusom, virgonc, vidám, már aznap este a műtét után ivott és sétálni akart sokat. Illetve azóta nem kakilt, ez is aggaszt mert annyira nem volt mélyaltatásban. Ahol az infúziót kapta ott a rajta levő pamacsot megette mikor egy pillanatra elfordultunk.. ezért is aggaszt a kaki, hogy nem-e lesz ebből baja

A hasa nem kemény.

Nagyon köszönöm ha valaki segít, mondana pár jó szót vagy bármi tanácsot🙏 És köszönöm ha elolvastad



dec. 29. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kutyának állatkórházban kéne lennie folyamatos megfigyelés alatt, ahol ha bármi van szakemberek tudnak lépni. Nem értem mit keres egy kb a halálból visszahozott kutya otthon pár szem fájdalomcsillapítóval. Ha aggódsz vidd el olyan helyre ahol szakszerű ellátást kap.
dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%

Valószínűleg az általam írt dolgok úgy fognak hangzani, mint a régi falusi öregapák bölcsességei, mint az “én a te korodban már … voltam”, de az állatok szívósabbak, mint gondolnád.

Falun gyerekként olyan megtépett, sérült kutyákat, macskákat láttam, akiknek úgy tűnt semmi esélyük, de aztán mégis rendbe jöttek, pedig akkor még nem költöttek az emberek állatorvosra meg gyógyszerekre nekik.


Amit tehettek, azt meg is teszitek. Figyelitek, jeleztek az állatorvosnak, ha baj van. Esetleg készüljetek fel ügyeletes állatorvosra szilveszterre, tartsátok tisztán a sebek környékét, pihenjen sokat, igyon-egyen eleget. Aztán legközelebb a megelőzésre hatalmas nagy figyelmet, mert nagyon para egy ilyen kutyatámadás… a másik kutya gazdája vállalt felelősséget?

dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utánanéztem állatkórháznak de itt baranyában nem találtam semmi ilyet csak sima állatorvosi rendelőt amilyenbe elvittük, szerintem a közelben nincs ilyen lehetőség ahol tudna napokig lenni szakemberi felügyelet alatt (főleg most ünnepekkor)
dec. 29. 19:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk új kerítés is van, méghozzá (elvileg) jó minőségi is (fém) de valahogy szétszedte ez a kutya.. egyébként ez a kettővel arréb levő szomszédtól jött át, szóval még csak nem is közvetlen szomszéd..Soha nem gondoltuk hogy ilyen megtörténhet, a gazdik aznap este jelentkeztek, sokkal korrektebben álltak a dologhoz mint gondoltuk, még maga a férj hozta fel, hogy esetleg elaltassák-e a kutyájukat. Végül már ma ivartalaníttatták és elvileg vesznek villanypásztorokat. Mikor bejöttek megnézni a kutyánkat mindketten elsírták magukat, és mivel közös a dokink, még nála is érdeklődtek a kutyánk iránt. Köszönöm a megnyugtató szavakat ❤️
dec. 29. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor a kutyámon 1 db 1 cm mély harapás lett, nekem napi többször kellett betadinenal mosnom és az injekciókon túl itthonra is kapott antibiotikumot. Az kb egy-két hét volt, mire nem kellett vele foglalkozni.

Önkénteskedés során viszont láttam durva dolgokat, de nem volt olyan gond a gyógyulás során, hogy a kutya kaparta volna a saját sebét és elvoltak órákat is felügyelet nélkül az elejétől kezdve (hiába vitte haza valaki, h ne a napi 1x takarított kennelben tapicskoljon a mindenben, arra nem volt kapacitás, hogy folyamatos felügyeletet kapjon). Az állatkorházban sem kapna saját ápolót, aki csak őt lesné... Az nekem furi, hogy azt se mondták nektek, hogy valamivel tisztogassátok és pl kék lukácsal kenegessétek a sebeket.

Az állatorvosi számlákat meg nyugodtan fizettessétek ki az amstaff gazdájával.

dec. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából van itthon egy csomó kék lukács krémünk, melyik lenne erre hasznos? A sima zero krém? Én is furcsálltam hogy mikor másnap visszamentünk le se fújta neki semmivel, csak megnyomta neki a dranül körül hogy jöjjön ki neki a cucc. Eléggé félünk hozzányúlni mert nagyon mély neki főleg a nyakán ahol ödémás is lett neki, de mikor csak felitattuk a vért egy kis pamaccsal nem zavarta annyira. Ma este a fülénél csillog és váladékozik kicsit de nem tudom mivel segíthetnék neki mert az is fáj neki ha hall valamit és mozgatja egy kicsit. Van egy fújós szerünk ami fertőtlenítő elvileg de nem betadin ezért nem tudom hogy rosszat tennék-e neki vele
dec. 30. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!