Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel vagy Bichon Havanese?

Figyelt kérdés

Melyik lenne jobb első kutyának? A CKC Spánielről nagyon sok jót hallottam. Igazi szeretet kutya és szinte tökéletes paneli élethez. A negatívum, amit olvastam, hogy nagyon hullatja a szőrét. Itt kérdezném, akinek van ilyen fajtája...fésüléssel mennyire javítható?


A B Havanese kicsit pörgősebb, ellenben a spániellel nem hullatja szőrét. Ő is, ha minden igaz, paneli kutya. Viszont, amire sok gazdi panaszkodott (ha jól láttam), hogy nehezebben tanulta meg a szobatisztaságot, ami számomra érdekes, mert azthittem minden fajta egyformán tanulja.



Mindegyik fajta nagyon tetszik. Viszont nem tudok dönteni köztük. Érdekelne a ti szemszögetek is.

Ha esetleg más fajtát is ajánlanátok, meghallgatom, bár rengetegszer átnéztem a weboldalakat és ez a kettő, ami megfogott


Sokat fog azért utazni,nagy a család, Bár gyerek csak 1 van (az sem nekem) Így szeretném, hogy embercentrikus legyen. Illetve irodában dolgozom,oda is fog velem járni. Szeresse az embereket.

Természetesen tudom,hogy nevelés függő is


Elírásokért elnézést. Köszönöm a válaszokat!


jan. 5. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Havanese kutyánk van, lakásban tartott. Imádjuk. Bújós, játékos, nem hullik a szőre. Augusztusban múlt 1 éves, 2 hete!!! lett teljesen szobatiszta(fél éves korától már csak reggelre kakált be) Rengeteget foglalkozunk vele, sok trükköt tud, póráz nélkül sétál, okos, figyel ránk, minden tippet és trükköt kipróbáltunk, mégis eddig tartott neki a szobatisztaság. De egy percre sem bántam meg, hogy ilyen fajtát választottunk.
jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Havanese van nekünk is. Kölyökként, felnőttként és immár idősként is csodálatos kutya, szereti az embereket, a gyerekeket is, végtelen türelme van hozzájuk. Nem volt gondunk a szobatisztasággal. Szőre tényleg egyáltalán nem hullik. Régebben többet utazott velünk, nyaralni is együtt mentünk, jól viselte. Nagyon örülök, hogy őt választottuk.
jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Bichont javaslom, mert bár az egyik nagy kedvencem a CKCS, a bishonnak egy fokkal talán jobb a fejalakulása. Gondolok itt arra, hogy a CKCS koponyája elég nyomott (még ha ránézésre nem is tűnik annak), ezért egyrészt nem tudom a tenyésztését jó szívvel támogatni, másrészt sajnálnám azt a kis szerencsétlent, ha nála is megjelenne valamilyen, erre visszavezethető betegség.
jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
CKC love 4ever!
jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Cavalier King Charles spániel nekem is a szívem csücske, papíron. A gyakorlatban viszont a fajta olyan egészségügyi problémákkal terhelt, hogy bottal sem piszkálnám meg. Chiari malformáció, syringomyelia, szívbillentyű problémák...


Az aktivitáson nagyon nem pörögnék, az összes bichonféle jó nyugodtabb életvitel mellé, egyéni variációk pedig mindig vannak.

A kutya szobatisztaságán, meg úgy összességében az életminőségén sokat tud javítani vagy rombolni a tenyésztő munkája. Ne csak a fajtát tanuld ki, hanem azt is, hogyan ismered fel a lelkiismeretes tenyésztőt.

jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenki válasza nagyon hasznos volt. Az elmondottak alapján akkor a Bichon Havaneseben nem fogok csalódni, ha megfelelő tenyészetet választok. Köszönöm!
jan. 6. 11:50
 7/10 anonim válasza:
66%
Nekem Cavalierem van. Igen hullik a szöre, fésüléssel javitható. Nagyon okos és igényli a társaságot. Ha otthon van valaki mindig ott van ö is, de remekül elvan egyedül is. Nagyon hamar lett szobatiszta, bár szerintem ez inkább a gazdán múlik mint a kutyán. Egyenlöre eü probléma nincs.
jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindegyik undorító és idegbeteg.

Válassz kutyát, ne ilyen visítozó szőrcsomót.

jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Első kutyának mindkettő jó választás.


Már második havanese-m van.


Ember centrikusak,könnyen tanulnak, nem hullik a szőrük.

Szerintem jó jellemük van. Mondjuk a mostani öregemnek vannak dolgai, kaja lopós lett öregségére :D olyan helyre mászik fel amiről azt se tudjuk hogy csinálta és nyáron tölti a 13. életévét.

Szóval nagy forma és tud újdonságot mutatni így öregen is :D


Bárhová elvihető igazából az ember mellett legyen neki ez a legfontosabb és szereti a nagy sétákat a természetben.


Nekünk mindkét hava bírta az egyedül létet is hiszen dolgozni kell,szóval 8 órát itthon van egyedül nem okoz gondot neki.


De mint minden fajtánál mindenhez hozzá kell szoktatni fokozatosan.


Szobatisztaság az nálunk is mumus volt 1,5 éves kora körül lett teljesen,de ott mi rontottuk el az elején sajnos,mert pelenkára lett szoktatva onnantól kezdve szőnyegekre is rápisilt. Szóval nem ajánlom a pelenkát. Első havanesem meg 1 évesen került hozzám egy családtól,mivel kertesben lakott így az első két hétben a kutya bepiszkított,de sűrűn levittük aztán rájött,hogy séta alatt kell elvégeznie a dolgát.Ahhoz képest pár hét alatt megtanulta.


Mondjuk tény kicsiket szerintem nehezebb szobatisztaságra szoktatni, öregem mellet van egy 23 kgos wheaten terrierem ő 4 hónaposan fixen szobatiszta volt 6 sétával. 8 hónaposan meg 3 sétával.


Ami még fontos,hogy a havanese-t ápolni kell és rendszeres kozmetikushoz vinni,ne csomósodjon a bundája,lehet rövidebb fazont kérni és akkor egyszerűbb otthon ápolni.

jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 Havanesem van és ezt a fajtát ajánlanám inkább. El szoktam gondolkodni, hogy majd a jövőben milyen kutyafajtát szeretnék, de annyira pozitív, hogy nem hullik a szőrük, hogy mindig ehhez a fajtához kanyarodok vissza.

Az elsőnél nem volt probléma a szobatisztasággal, a másodiknál előfordultak balesetek (úgy hogy folyamatos lehetőség van, csak ki kell menni az udvarra).

Annyit tennék hozzá, hogy ez a valódi havanesekre igaz. Sajnos vannak a szaporítós kis fehér gülük, nekik sokszor rossz az idegrendszerük és egyéb egészségügyi problémáik vannak.

jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!