Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Hosztafi Erna kérdése:

Cavalier King Charles Spániel kutya kiállításra melyik kennelből érdemes nézegetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék ezzel a típusú kutyával foglalkozni, kiállításokra járni.Gyerekkorom álma egy ilyen kutyus(Szuzi és a tekergő mese). Leginkább a black and tan színűt szeretném.Valaki részletesebben leírná ennek a folyamatát,működését? Köszönöm a segítséget.

2023. jún. 16. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos egy nagyon, nagyon beteges fajta, olyannyira hogy van olyan ország ahol betiltották a tenyésztését. Ennek ellenére érdekelne?
2023. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem hallottam illetve nem olvastam róluk, hogy beteges fajta lenne. De igenis szeretnék vele foglalkozni ☺️ Tudsz róluk bővebb infót? Köszönöm
2023. jún. 18. 08:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyáron elég sok kutyakiállítás van esetleg ki mehetnél és körül nézhetsz meg nezed ki higy bánik a kutyával milyen eredményt ért el jó e a kutya idegrendszere tetszik e esetleg és elkérni egy névjegy kártyát attól a ki szimpi
2023. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 diastole válasza:

Nekem tenyésztőtől van cavim. Sok tenyésztő nem ad tenyésztésre itthon kutyát, nemtudom ez így van-e a kiállításokkal is.

A black&tan a legritkább, az én tenyésztőmnek pl nincs egy se.

Akiket ajánlok Royal Gigolo, St. Lawrence, Redstone Cavalier. 1 éves várólista a minimum mindenhol. Ahonnan NE vegyél az a Hanzi "tenyészet".

A cavalier egy csodálatos fajta és egyáltalán nem beteges ha jó helyről veszed. Legyenek a szülők szűrve: CM/SM, patella, cherry eye, allergiateszt. Akiket írtam azok mind szűrnek erre. Félmillió alatt nincs egészséges cavi.

Kérlek felelősen dönts!

(Amúgy én úgy tudom a Suzy és Tekergő alkotója cocker spánielnek szánta a Suzyt de szerintem is inkább cav :D)

2023. jún. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt azt írják 95% CM-es 50% SM, ez nagyon durva. Ill. kb mindegyiknek szívbillentyű betegsége van.

Ez kimeríti a beteges fogalmát, ha kb. minden kutya CMes nem tudom hogy tudnak erre szűrni. Az összes kutya kb 6 példány leszármazottja, genetikailag kb. megegyeznek.

2023. jún. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat :D
2023. júl. 5. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!