Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája [ Vizsla]...

A szomszéd kutyája [ Vizsla] a járdára kiszökött, én hajnalban biciklivel tekertem haza a munkásjárattól, amikor nem vettem észre, elütöttem, elesetem egyenesen bele egy vakondtúrásba. Mit tegyek??

Figyelt kérdés
Fàj az orrom azóta, de nem vérzik. A kutya hirtelen pedig vonyított, de nem lett komolyabb baja. Szóltam már a szomszédnak, hogy a kertkaput ne hagyja nyitva🤦‍♀️. Kötelezhetem-e arra, hogy adjon az ebre láthatósági mellényt?

jan. 8. 07:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Azért kellett a járdán tekernem, mert az úttest az alkalmatlan. A polgármestert is felelősségre fogják vonni?

Ma felhívom.

jan. 8. 08:00
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Feljelentést jell tenni, mert a gazda gondatlanságából adódóan a kutya balesetet és személyi sérülést okozott. Elég szép pénzbírságot fog rá kapni a szomszéd, ha utána mész.
jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Jobb az ilyen dolgot inkább békésen elintézni, a feljelentés szerintem csak az utolsó legyen.


Próbálj meg nyugodtan beszélni a szomszéddal, a polgármesternek pedig szóljál, mert többek közt az is a munkája hogy biztosítsa a lakosok biztonságos közlekedését.

jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Kutyát nem szabad kiengedni! ha szabadon tartja akkor meg jó kerítésnek kell lennie, ahonnan sehogy nem tud kijönni! Ha kint van a kutya, csak pórázon! illetve ha veszélyes is akkor szájkosárral! A járdán való közlekedést megértem, de a rendőrsé ha netán ezt vizsgálni, habár utólag bizonyíték nélkül nem hiszem, hogy szabályt sértettél-e vagy nem? akkor az rendben van! Sajna itt is veszélyes a közút és ahol járda van ott megy a bicajos is, persze a rendőr volt már hogy máshogy látta, mert bunkó stb. Ilyenkor látleletet kellene vetetni az orvossal, majd a rendőrségen feljelentést tenni, de mivel a kutya végül is nem agresszív, én lehet tennék egy próbát a gazdával, hogy neked komoly sérülésed is keletkezett, vagy keletkezhetett volna! ezek az ügyek, nem jók, kellemetlenek, mert a kutya gazdája lehet le se xarja hiába mondod neki, de a békesség kedvéért talán, majd eldöntöd.
jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Feljelenteném, nem is kérdés, mert ez nem vicc. Ennyi erővel simán törésed is lehetett volna, de ha csak "szólsz" a szomszédnak, ugyan, ne engedd már ki a kutyádat, azt hiszed érdekli?


A legtöbb embert nem, újból nyitva hagyja majd a kaput (lehet, véletlen, de nyitva marad), és akkor talán már más kárt is okoz a kutya, ha viszont megvágják x ezer forintra vszeg észbe kap.

jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Ez megint a "miért nem tanulnak a vadak KRESZ-t?" féle troll?
jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként "nem vettem észre" de a kutya esetleg észrevett? világítás a biciklin, a kutyának csengetés hogy jövök és térjen ki! nem kötekedés, de ezekkel szerintem elkerülhető lehetett volna, több mint 50% felett, és most lehet kővel dobálózni.
jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Persze, mindjárt lerohanják a kommandósok a polgit. Törvèny fogja előírni a láthatósági mellènyt is a kutyákra, macskákra. De ha itt tartunk, legyen rajtuk munkavèdelmi sisak ès szemüveg is.
jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

Abszolút egyet értek a 3-massal!!!


"e ha csak "szólsz" a szomszédnak, ugyan, ne engedd már ki a kutyádat, azt hiszed érdekli?"


Nézzük meg a következményeket!

Igen, elképzelhető, hogy érdekli, és mondjuk ad rá egy ilyen villogós világító nyakörvet, meg alapból odafigyel rá, hogy -bár a vadász kutyák sok esetben szökősek- ne tudjon kimenni.


Vagy: nem érdekli, és még mindig szóba jöhet a későbbiekben a feljelentés, amennyiben ez rendszeressé válik.


Nézzük meg a feljelentés következményét, ha ennyiért, minden szó nélkül feljelenti!

Na az ilyen bugris feljelentgetősök miatt van ennyi rossz szomszéd ebben az országban!

Szerinted az következmények nélkül maradna?

Ez egy egyszeri eset volt, amit intelligens felnőttek közt, elvárható, hogy rendezni tudják egymás közt!

Nem 2 vad idegen ember, amik egyszer életükben elsétáltak egymás mellett!

Hanem egymás mellett laknak évtizedeken keresztül!

Márpedig évtizedeken keresztük, pokollá lehet tenni a szomszéd életét!

Ismerek olyan eseteket, hogy az életüket ráfizették a költözésre, mert muszáj volt, annyira ellehetetlenítették egymást a szomszédok!

Mindez a kölcsönös, folyamatos bosszúállások miatt!


Tedd már mérlegre, megéri e neked ezt egy olyan ok, hogy beleestél egy vakond túrásba!


Egyébként az út, miért alkalmatlan kerékpározásra?

Csak mert ahhoz elég kivételes helyzetnek kell lenni!

Az, hogy szar az út, vagy kátyús, senkit nem érdekel. Szóval hacsak nem minősül a hatóság szempontjából alkalmatlannak, akkor téged hamarabb fognak felelősségre vonni, mint a polgármestert.


Ja, meg amúgy ha a polgármestert is felelősségre akarod vonatni a rossz útért, akkor sok szerencsét kívánok hozzá, hogy a szomszédodat feljelentsd, ami szintén önkormányzati hatáskör.

jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A munkahely biztosította ezeket a bicajokat. De szabályokba vetteték ott, hogy csak az ő általuk kijelölt világító prizmák kerülhetnek fel🤦‍♀️. A csengővel együtt.

Az út nyomvájús, saras, ha biciklivel mennék rajta elsüllyednék. Áll á víz. Az autóinkat is csak a betonozott főutca mentén parkoljuk ilyenkor, 2011 óta igergeti a vezetes, hogy leaszfaltozzák, de egy követ se hordtak oda😡


Első eset, ezért félek lesz e több

jan. 8. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!