Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy készen allok-e rá, tanácsok?

Figyelt kérdés
Volt barátnőmmel volt egy közös kutyánk, akit ő kapott ajándékba, de nem tarthatta otthon, ezért nagymamájánál volt 1 éves koráig (ne menjünk bele, hogy miért), majd egy éven keresztül nálam lakott, így nagyon hozzám nőtt. Szakítás után közös megeggyezéssel a kutya hozzá került. Szakítás után nem hiányzott annyira a kutya, mert a kapcsolatot "gyászoltam", de eltelt fél év és ahogy telik az idő, egyre jobban hiányzik a kutya és kezdem megbánni, hogy lemondtam róla, hiányoznak a séták, hiányzik az a szeretet, amit egy kutya tud adni. Mostanában egyre többet gondolkodok azon, hogy vegyek egy kutyát, de valami, amit nem tudok magamnak megmagyarázni visszatart. Anyagilag nem okozna problémát, a napi foglalkozást ugyanúgy tudnám csinálni, mint eddig, a szüleim is besegitenének, ha rá lennék szorulva valamiért. De ezek ellenére ott van bennem valami ami visszatart, hogy elhatározzam magam. Szerintetek hogy tisztázzam ezt le magamban vagy mi lenne a jó döntés?
jan. 16. 00:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok, ha ez számít
jan. 16. 00:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hisz olyan sebességgel változik és gyorsul minden, hogy az ember nem tudja agyilag lekövetni, így bizonytalan a jövőt illetően. Ezt nem csak te, hanem sokan mások is érzik. Egy kutya 10+ év előre gondolkodást jelent, ami manapság sok, az amúgy sem hosszútávon gondolkodó embernek egy gyors világban.
jan. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azért nem vállalok kutyát, mert most minden ok, jó helyen lenne, tudnék vele foglalkozni, de mi lesz holnap? Megszűnhet pl. a melóhely, másik városban találok munkát, költözni kell ahová nem vihetek kutyát. Vagy akármi lehet. Ha biztos egzisztenciám lenne már holnap mennék a menhelyre.
jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vállaltam, igen, megvoltak ezek a kétségek, megszűnik a melóhely, költözni kell, stb.


Megtörtént sajnos, és igen, tudtam vinni a kutyát az új helyre. Nagyon nehéz volt olyan albérletet találni, ez tény!, már rég költözhettem volna - egyedül!, de az természetesen nem volt opció.


Ez van, ezt bele kell kalkulálnod. Hogyha bevállalod a nehezebb költözést, akkor oké, plusz, ha elmész pl nyaralni, meg kell oldanod az etetését, stb. (a kutyapanzió stressz az állatnak, azt csak legvégső esetben ajánlom).


Plusz nem mindegy a fizikai aktivitásod, mert ha nehezen kimozduló vagy, inkább egy "szobakutyát" válassz, nem pedig labradort, amelyik családbarát de igényli a SOK foglalkozást.

jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Más: amíg "valami visszatart" NE legyen semmilyen állatod. Komolyan. Akkor kell állatot venni, gyereket vállalni, amikor 98%-ban biztos vagy, és a kételyek elhanyagolhatóak a tudatosság mellett.
jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Venni semmiképp! Csakis örökbefogadni! Azzal életet mentést, előbbivel épp ellenkezőleg..


Én a helyedben inkább megvárnám míg egy új tartós kapcsolat jön az életembe. Talán neki már van is kutyája! Vagy majd közösen választhattok kutyát! Az is lehet , hogy olyan jó kapcsolat lesz, hogy hamar gyereketek születik és akkor csak plusz feladat lenne méh a kutya... Talán tudat alatt ez tart vissza téged is?!?


Ha mégis a kutya mellett döntenék, akkor egy idősebb nyugis kutyát hoznék el menhelyről.

jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék kutya nélkül élni. Esetleg legyél ideiglenes, az kevésbé "végleges" dolog, ha meg megkedveled a kutyát és tetszik a vele való élet, örökbe is fogadhatod.
jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugy hangzik, mintha nem tudnad, mi tart vissza. Szerintem eloszor ezt talald meg magadban.


Nalam a ketsegek az eletmodombol adodtak, mert nem vagyok egy otthonulo tipus; kirandulni is szeretek, de porogni, bulizni, utazgatni is. Megis bevallaltam, de most keresek uj beveteli lehetoseget, hogy tudjam fizetni a hetvegi kutyaszitterunket:D

jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os, persze, várjon, míg valakivel összejön... és az mennyi idő?


4-5-10 év még? Mert nem minden félévben talál másik párt egy szakítás után az ember.

Plusz, és ha a másik nem szeretne kutyát? Jaj, akkor nem lesz?


Nálam alap, ha szingli vagyok, szeretnék macskát, akkor LESZ macskám, és a leendő partnerem majd eldönti, kellek-e neki így, vagy sem.

jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es a kutyapanzió nem stressz a kutyának ha hozzá van szoktatva!!

Ha rendszeresen jár pl napközibe,panzióba akár rövidebb időre hosszabbra nem fogja föl traumának. Az én kutyám már kölyök korától jár és örömmel megy,örül a panziósnak. Persze eljövök van egy 5 perc nyikorgás,de aztán megy bandázni a többi kutyussal,kapok videókat mindig és egyáltalán nem trauma számára. Heti 1x napközibe megy,hadd fáradjon egész nap kutyákkal játszhat.


Akkor trauma a kutyának ha mondjuk több éves vagy idős mindig vigyázott rá valaki a családból majd jön egy esemény akár egy esküvő vagy bármi ahová mindenki megy és így senkire nem lehet hagyni. Na akkor trauma panzióba hagyni,mert nem érti.


De amelyik kutya kölyök korától hozzá van szokva azzal semmi gond és én javaslom is ezt,hogy érdemes hozzászoktatni. Sosem lehet tudni és jó ha van megbízható hely ahová lehet vinni a kutyust.


Kérdező!


Tény nagyon kiszámíthatatlan az élet. Szerintem sok ember sok mindenbe azért sem fog bele,mert soha se tudni mi lesz. Viszont ott van az is,hogy mi értelme élni,ha félünk mindenbe bele vágni?

Ha időd és pénzed van rá akkor igazából miért ne? Vagy attól félsz ha kapcsolatod lesz a kutyus háttérbe szorulna??

jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!