Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni melyik...

Nem tudom eldönteni melyik tudományos területen tanuljak tovább, mert elég sok minden érdekel. Tudtok tanácsokat adni, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes és miért?

Figyelt kérdés

Először is érdekel a fizika, azon belül az elektromágnesesség és az áramkörtervezés, villanyszerelés.

Nem mondom, hogy fizikus szeretnék lenni, mert sajnos a matek nem az erősségem (hármasra állok belőle), de szívesen foglalkoznék villamossággal, rádiókészülékekkel stb, szerintem ezekhez azért nem kell egy Einstein-nek lenni.



A másik érdeklődési köröm a biológia, azon belül a genetika és a sejtbiológia. Itt a neurológiával, génsebészettel, génterápiával, nanobiotechnológiával szeretnék foglalkozni, de általánosabb biológiai témák közül a biokémia és a gyógyszerészet is érdekel. A kémia jól megy, de csak a szerves- és a biokémia érdekel igazán.



A harmadik érdeklődési köröm a pszichológia, ezzel az a bajom, hogy inkább kutató szeretnék lenni, mint pszichoterapeuta, az emberi elme működése érdekel, de nem szeretnék pszichológus lenni. Ezen a területen a mentálisan beteg emberek, a bűnözők és a kisgyermekek gondolkodását, viselkedését szeretném tanulmányozni.


Ilyen érdeklődési körrel szerintetek hol lenne érdemes továbbtanulnom. Ha lehet, azt is írjátok le, hogy ezek közül mi a legnehezebb terület, amihez akár Ph.D is kellhet és mi a legkönnyebb, ami még OKJ-s szinten is elengedő.



2016. márc. 7. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagy eséllyel az érdeklődésed csak felületes, mivel nyílvánvalóan ilyen sok mindennel hosszutávon, nagy mélységben nem lehet foglalkozni. A villamosságtan egyetemi szintű tanulásához kőkemény matek kell. Ha inkább a villanyszerelés vagy az elktromos készulekek javítása érdekel, oda nem kell annyi, pl. kiváló villanyszerelő, v. technikus lehet belőled.

A biologiát, meg a pszichologiahoz nem értek, azt majd valaki mas megmondja.

2016. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Biztosra mész, ha villamosmérnök, vagy vegyész leszel. Biztos, jó megélhetést nyújtó, keresett szakmák. A többit rizikósnak látom egy kicsit.
2016. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a pszichológiáról tudok neked részletesebben írni. Semmilyen szinten nem elég az OKJ, mivel az alapképzéses diploma sem elég semmire. El kell végezni a mesterképzést, ami már pszichológus végzettséget ad, de még nagyon távol áll a terapeuta végzettségtől. Pszichológusok azok is, akik kutató pszichológusok. Szóval az, hogy kutatni akarsz, egyáltalán nem akadály, nagyon sok területen lehet kutatni, az ELTE ebből a szempontból kiemelkedően jó, sok lehetőség van a kutatásra illetve itt tudsz PhD-zni is.

Alapvetően elég más területeket jelent a mentális betegségek, bűnözők, kisgyerekek témaköre, de vannak bőven átfedések. Egyébként ha az emberi elme, a gondolkodás érdekel, akkor ajánlom a kognitív pszichológiát a pszichón belül. De akár érdemes lehet a kognitív tanulmányok nevű mesterképzésnek is utánanézned, ez nem ad pszichológus végzettséget, de elég erős kutatási vonalat jelent, és nagyon sok alapképzésről lehet rá jelentkezni. De egyébként számodra még a neuropszichológia is opció, hiszen érdekel a neurológia. De amúgy a biosz és a pszichó is összehozható, vannak magatartásgenetikai kutatások, amelyekben ez a két terület elég erősen érintkezik.

2016. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem meglepő. Ne is akard még eldönteni.

A tudás olyan dolog, hogy kezdetben az ember azt képzeli, bármi lehet, mert minden könnyű. Amint elkezd tanulni, egyre jobban összezavarodik, mert kezdi megérteni, mennyi minden van, amit még nem tud. És úgy gondolja, soha nem is fogja tudni. Amit szeretünk, legtöbbször a környezetünk hatása, bár nem mindig vesszük észre. Ha azért szeretjük, mert valamiben különös tehetségünk van, nem kérdezünk, tesszük, amit élvezünk.

De a kép azért nem ennyire rémisztő. Hiszen a legtöbb embernek ugyanez a problémája, mégis viszi valamire. Az már ezerszer bebizonyosodott, hogy a legjobb eset, ha megfelelők az lapok. A fizikától a matematikán és biológián át a nyelvtanig és zenéig. A valóságban az ember bármennyire is specializálódik, mindig az összes ismeretét használja, mert szüksége van rá. Csak nem mindig veszi észre.

Ne dönts most, tanulj. Ha lehet, matekot is, mert az mindennek a "szolgálóleánya". Még a humán tudományoknak is, és egyre inkább. És ha később nemcsak szakmát, de szintet is választasz (elektromérnök, vagy villanyszerelő, sejtkutató, vagy asszisztens... ), megfelelő tudással az módosítható, ha erre támad kedved. Ma már nincs olyan, hogy egyszer tanulsz, aztán alkalmazod.

2016. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül kell feladni dolgokat amik érdekelnek, lehet több területet is ágyazni egymásba. Ha mondjuk foglalkoznál robotikával, oda nem árt pszichológiai sem, programozás, meg mérnöki háttér sem árt. Vagy rengeteg orvosi műszer van, amihez jó tudni bioszt, és te terveznél ilyen, mondjuk egy CT gépet, vagy karbantartanád.
2016. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Hasznos, széleslátókőrűségre utal, amit írsz. Le merem fogadni, vagy 70-80%-ra, hogy építészmérnök vagy, vagy annak tanulsz. (Elnézést kérek a személyeskedésért, de örülnék, ha megtudnám, hogy ráhibáztam -e.)
2016. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miben vagy jó? Melyikkel, mennyit lehet keresni? Külföldön melyiket fogod tudni használni? Melyik követelményeinek tudsz majd megfelelni?
2016. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6. Hát sajnos nem hibáztál rá. A (félig) helyes válasz: informatika. Attól félig, hogy a tanult szakmámat csak hasznosítom benne.
2016. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!