Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt se hagyjam, hogy finoman...

Azt se hagyjam, hogy finoman harapdáljon?

Figyelt kérdés

Mikor kisebb volt elég sokat harapdált, aztán leszoktattam róla. Mostanában néha a szájaba veszi a kezem és finoman megrágcsálja, nem fáj egyáltalán. Jobb ha ezt se hagyom neki?

6 hónapos Havanese


2010. okt. 23. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha túl erset harap, akkor csapj rá az orrára. Ha csak finoman rágcsál, az nem baj :D
2010. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz, csak a határokat kell tudnia
2010. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyjad ! :) Az én 6éves vadászkutyám kölyökkorától fogva rágcsálós. Ha akarná leharaphatná tőből a karomat, de ez csak a szeretet és az odafigyelés jele náluk. Egy kicsit finoman megrágcsál és nyakig összenyálazza a kezedet attól nem lesz semmi bajod :) Sőt..kifejezetten csikis érzés mikor egy nagy nyelv nyalogat miközben csócsálja az ujjadat :) :) :)
2010. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó, de mondjuk arra gondoltam, hogy akkor lehet csinálni fogja a 2 éves unokaöcsémmel, vagy más gyerekekkel, és lehet az nem tetszene se a gyereknek, se az anyukáknak.
2010. okt. 23. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Na és? Lehet hülye vagyok de engem sose érdekelt mások véleménye a kutyámról. Az a lényeg, hogy okos,szeret,őrzi a házat,játékos...és nem is várom el tőle hogy másokkal barátságos legyen. Sőt..figyelmeztetek minden udvarba tévedőt hogy ha nem muszáj NE nyúljanak a kutyához mert HARAP. :) nekem az a fontos hogy amikor hozzámbújik akkor olyan mint egy kiscica...^^ Egyébként meg az a dolga hogy kutya legyen és ne egy aranyhörcsög a kalitkában.
2010. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kölyökként az én kutyám is nagyon durván harapott, de aztán megtanulta, hogy nem szabad.

Ma már azt sem szereti, ha játékból a szájába rakom a kezem.

Múltkor a másfél éves unokaöcsém huppant rá a kutyára, miközben aludt, és úgy megijedt, hogy ráfogott a kezére. Illetve ilyen már többször is volt, hogy hirtelen mozdulat miatt ráfogott, de nem harapná meg, ez biztos. Még csak meg sem karcolta a fogával, egyszerűen jelét adta annak, hogy megijedt.

Tudja, hogy nem lehet harapnia, és nem is félek attól, hogy valakinek odakap.

2010. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a harapdálás, rágcsálás- ha ebben megerősítésre lel általatok, -mégha finoman is csinálja a kutya - akkor azt tanulja meg, hogy a szájával irányíthatja az embereket-ez a későbbiekben, egy szélsőséges helyzetben ha domináns pozicióba kényszerül az eb, akár harapáshoz, agresszív viselkedéshez is vezethet
2010. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget mint az utolsó hsz. ! Próbálj meg tudományosan nevelni egy kutyát...meglátjuk mi lesz belőle :D :D Csak szeretetre meg odafigyelésre van szükség..és nem ezekre a pszchiológus módszerekre..

A kutya latin neve Canis Lupus Familiaris...a lényeg a 2. tagon van...Lupus...farkas...bármennyire megszelidíthetsz egy kutyát..lehet az öleb vagy szobakutya...szélsőséges helyzetben igenis a fogát fogja használni mert nincs más eszköze a saját védelmére, ha úgy ítéli meg.

Ilyen alapon az hogy megnyalogat az csak az emésztés első fázisában, a hús puhításában van szerepe?naneee....

2010. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó: nagyonjóóó :)
2010. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!