Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszöghet MÉG a kutyám?

Miért nyüszöghet MÉG a kutyám?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám (kb 2hete)

És minden reggeli séta után nyüszög!

Reggel kb 15-20p séta

Délután kb 1 óra séta

Este 15-20p séta

Most kezdünk majd kutyasuliba járni


Általában délután a nagyobb séta után már pihen, elvan magának

Csak úgy a reggeli után kezdi.

Próbálok vele játszani, de inkább simit akar. Utána "tanítgatni" de hamar megunja.

Egy idő után, elkezd játszani a plüssével,de elengedi és újra nyüszögve jön hozzám.

Létezik, hogy folyamatosan csak simit akar?

Pisilni nem lehet,higy akarna, mert közvetlen előtte voltunk

Lehet még mindig a helyváltozás? Hagyjam rá? (Mert ismétlem, játszani, meg tanulni egyszerűen nem akar. Csak simi!)

Most épp egy száraz csontot rág. (Fressnapf) azzal elvan, de nem csinálhatom mindig.

8hónapos és igen, dokinál is voltunk, nem fáj semmije!

És nyílván megkérdem a kutyasuliba is csak kíváncsi vagyok, hátha valakinél van valami jó bevált praktika


Ui:

Tudom,hogy egy kutya a nyüszivel mindig jelezni akar valamit. De ez a baj... nem tudom mit!


jan. 21. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy foglalkozz vele. Ilyenkor nem kell azonnal pattanni a kutyanak, hagyd figyelmen kivul.

Ha a sirasra a jutalom a simogatas meg a jutalomfalat, ragcsa, sose hagyja abba.

jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sosem pattantam azonnal.

És azért mindig próbáljak játszani, tanítani? Ha pedig "csak" simit akar akkor ne foglalkozzak vele?

Köszönöm a választ

jan. 21. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Akkor foglalkozz vele, ha nem sir, hanem nyugodt. Ezt ki kell varni.
jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Csak figyelmet akar azért nyüszög.


Ismerősöm kutyája is ezt csinálta,de ők hagyják neki. Már odaáig fajult a dolog,hogy fullra a kutya irányítja őket. Tehát amikor az ajtónál nyikorog rögtön viszik le és a kutya nem azért csinálja,mert pisilnie kell,csak így tudja,hogy leviszik. Ő kelti őket reggel. ha hajnal 4 akkor hajnal 4 ha 7 óra akkor 7 óra és mindegy hogy hétvége vagy hétköznap..


Agresszív lett a kutyájuk. Nem sétálunk velük azóta.


Csak azért írtam le,hogy a kutyák tudják irányítani az embert elég szépen.


Mivel simogatod,így eléri amit akar.


Hagyd rá majd megunja a nyikorgást.


Foglalkozol vele eleget,érje be ennyivel :)

jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Akkor nem foglalkozom vele ilyenkor!:)

jan. 21. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Én kutyám is ilyen volt. Folyamatosan nyüszögött, ha két percig nem rá figyeltünk. Idegörlő lesz, de rá kell hagyni, csak akkor foglalkozz vele, ha befejezte. Nem szabad, hogy megtanulja, nyüszítéssel elérheti amit akar.
jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!