Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Térdproblémás kutyának mennyi...

Térdproblémás kutyának mennyi aktivitást engedhetünk meg?

Figyelt kérdés

Valószínű keresztszalag szakadása van. Az orvos annyit mondott, hogy csak póráz séta, és majd műtét. De mennyit mozoghat napközben?

Alapból nem egy túl aktív kutya (idős), de most még többet alszik, mert mi is belerakjuk az ágyába, hogy ne mozogjon.

Kb. 2-3 óra az amit nem fekvéssel tölt, akkor mozog vagy csak ül és nézelődik.

Nem tudom, hogy ez túl kevés aktivitás vagy a térdét nézve túl sok. Elég rossz nézni, hogy szegény semmit se csinálhat.


jan. 25. 10:58
 1/7 anonim válasza:
Kérdezd meg róla az állatorvosod. Egy pici séta azért nem árthat neki, a nagyon fájni akkor meg enged el a műtétig.
jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:

Azért a napi sétáját ne hagyjátok ki. Valamennyi mozgásra szüksége van.


Amikor sok évvel ezelőtt az én kutyámnak hasonló baja volt, azt a tanácsot kaptam, hogy nem szabad ugrálni, lépcsőzni és ne engedjem játszani a többi kutyával.

Ezért a napi 3X sétánkat kicsit rövidebbre vettem. (nem voltunk egyszerre fél óránál többet, vagy még annyit sem lent)

Pórázon sétált és a lépcsőn ölben vittem le. Így is hamar három lábon ment.


Szerencsére nem kellett túl sokat várni a műtétre. (kb.1-2 hét)

Műtét után szintén nyugalom. Annyi nehezítés volt, hogy még csak 1,5 éves volt ekkor és nagyon ment volna mindenkihez ugrálni.


A lakáson belül így is sétálgatott. Igyekeztem olyan elfoglaltságot találni neki, amivel nem kell mozognia. A műtét utáni napokban még egy nagy faágat is felhoztam neki. Addig sem akart rohangálni, amíg rágta. (aztán persze takaríthattam a forgácsot :-) )


Szóval nem baj, ha nem alszik egész nap, csak ne nagyon terhelje.


Jobbulást kívánok!

jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor nem fogjuk annyira visszafogni. Igazából eddig se volt túl aktív, konkrétan akkor sérült meg a térde, amikor felment a kutyarámpán, amit direkt azért vettünk, hogy ne ugráljon.

Vettünk neki térdrögzítőt, azzal szinte bicegés nélkül tud menni. Műtétet nem tudjuk még mikor lesz, mivel idős, ezért előtte kell egy nagy kivizsgálás, meg a változásokat is meg kell szoknia, pl. szokjon le teljesen az ágyban alvásról, mielőtt műtött lábbal áll esténként két lábon az ágy mellett.

jan. 25. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Ágyhoz lehet rámpát venni, csinálni.


Lehet kímélő aktivitásokat végezni vele, pl. szimatfeladatok, tölthető játékok, el tudod vinni nézelődni (pl. kutyabarát kávézóba), fel lehet készülni a műtétre (rátréningezni gallérra, vérvételre, varratszedésre), kereshetsz fizioterapeutát...

jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, egy ilyen rámpán sérült meg.

Az összes játékot, amit írtál, van nekünk. Sajnos nagyon felidegesíti magát, pörög ilyenkor. És nagyon kajás, nyel mint a kacsa, úgy hogy fuldoklik. Szóval nagyon figyelni kell az etetésére.

Amit kímélő aktivitásnak írsz, az nála éppen a több aktivitás lenne, mint eddig :D Nyugdíjas életvitelt él már egy ideje, nem nagyon pörög (etetésnél pörög be), futkározik.

jan. 25. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szobakennel megoldas az alvasra.
jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kettő félénk is van (másik kutya használja inkább), de teljesen bepánikol, ha rázárjuk. Első este próbáltuk, a textilt megállás nélkül kaparta, a fémben üvöltött, ami társasházban nem túl jó opció.
jan. 26. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!