Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől fájhat a térdem?

Lucypaci kérdése:

Mitől fájhat a térdem?

Figyelt kérdés

Az interneten rengeteg felé képpen kerestem hasonló "tünetű" Térd fájásra magyarázatot de egyik sem hasonlított esetemre ezért próbát teszek itt is, annak ellenére hogy valószínű orvos lesz a vége.


Volt már valakivel hasonló akkor nagyon kíváncsian várom a válaszokat.


A térdem egy két hónapja kezdett fájni. Tudni kell hogy röplabdázok és többször is volt hogy leütésből egy lábra (jobb lábra) érkeztem és akkor nyilalt bele annyira intenzíven a fájdalom hogy alig tudtam lebicegni a pályáról és sétálni rajta. Ezek után edzésen 10-15 percet vártam akkor tudtam folytatni az edzést és újra az az enyhe fájdalom érződött amit minden nap éreztem.

Na a helyzet az hogy nem tudom teljesen kiegyenesiteni a lábam mert eszméletlenül szúró érzés van több ponton inkább közép tájt a térdemben. Nem csak ráállni nem tudok kiegyenesítve de teher nélkül is baromira fáj.

Ez mellett nem tudok rágugolni a sarkamra se, sima szabályos gugolást nagyon enyhe szinte teljesen gondtalanul meg tudom csinálni de a teljes gugolással gondok vannak akárcsak a teljes jobb láb kiegyenesítéssel. Ugyanígy a túl behajlított comb nyújtást és a sarokemelést sem tudom megcsinálni.

Futás két lábra érkező ugrálás nem okoz gondot, illetve az edzések nagy részében is tudom csinálni a feladatokat.



2021. dec. 5. 21:09
 1/2 A kérdező kommentje:
Orvosnál volt a testvérem más fajta térd fájdalom miatt neki pihentetést és gyógytornár javasoltak, én csak azért nem mentem el eddig mert pihentetés nem segitett rajta illetve nem tudom mit segítene ezen a gyógytorna ha nem is tudom teljesen kinyújtani
2021. dec. 5. 21:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen amikor fociztam. Ilyenkor abbahagytam amíg el nem múlt. Szerintem ilyenkor nem nagyon kéne mozogni pihentesd
2021. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!