Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vissza utalja a...

Szerintetek vissza utalja a pènzt?

Figyelt kérdés

A történet röviden: egy tenyèsztővel(kutya) régóta szept.óta beszélgetek(messenger) egy kutyas facebook csoportban ismertem meg.augusztus végèn meghalt az idős kiskutyàm és ő olyan fajta kutyákat tenyèszt. Megbeszéltük itthon is ès tenyèsztővel is,hogy tőle szeretnénk vásárolni.Decemberben megszülettek a kiskutyàk egyet kèpről ki is vàlasztottunk akiért március első hétvègèjén lehet menni. Sok sok képet mutatott róla sokat beszèlgetünk. Küldtem neki a kutyàinak ingyen csomagba sok plüssöket is. Ez mondjuk mindegy. Ahogy teli az idő egyre inkàbb fèlek a felelősség vàllalástól pedig 13 èvig volt kutyám,hiányzik is. Ban egy 2.5 éves és 10 éves kisfiam. Nagyon be voltam indulva a kutyára hogy milyen jó lesz ismèt. De most valahogy úgy érzem sajnos hogy nem szeretnèm, nem vagyok benne biztos,hogy 2 gyerek mellett elég időm lenne egy kölyök kutyàra. A pici rettenetesen lefoglal. Lelkiismeretfurdolásom van hogy tőlük vennèm el az időt a kutya miatt. Ezek mostanában kavarodnak bennem.

Fizettem 20.000 ft előleget is . Amit azért jó lenne vissza kapni ha vissza mondom a kutyust.

Nem tudom mit szól a tenyésztő, szerintem jóba lettünk, csak nem tudom esetleg vissza adnà e az előleget. Eddig minden kutyàjànak hamar talalt gazdit a mostani alomnak is biztos fog főleg akit èn vàlasztottam különleges szépség is.

Ti vissza utalnàtok az összeget ilyen esetben?

Talan úgy is érzem,hogy mèg mindig nem tudtam elengedni a volt kutyàmat.


jan. 25. 22:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha normális vissza utalja igazából még január van,március elején elhozható addig simán lesz gazdája.
jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen írd meg neki,hogy miért döntöttél így
jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint az előleg visszajár. A foglaló nem. De ezt vele beszéld meg. Sajnálom hogy így döntöttél. 🥺
jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Addig még gondold át, még egy hónap.
jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
12%
Volt valami dokumentált egyezség is vagy csak hozzávágtál egy rakás pénzt a kutyagyártóhoz?
jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális tenyésztő megérti, inkább örül is, hogy ha nem akarsz felelőtlenül dönteni.
jan. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Azt gondolom, hogy visszaadja a pénzt, főleg ha könnyű eladni a kölyköket.

Én azért még végiggondolnám mégegyszer.

Nagy felelősség, sok foglalkozás de a gyerekeknek hatalmas öröm egy házikedvenc aki a felelősségtudat kialakulásában is szerepet játszik. Szóval a sok foglalkozásért cserébe rengeteg pozitívumot kapnátok.

jan. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta? Biztos, hogy tenyésztő az illető? Nekem gyanúsan kevés ez az összeg a foglalóra/előlegre.

Úgy tudom, hogy pont az ilyen visszatáncolók miatt szokták előre elkérni a kölyök árának x%-át, de azt is hallottam, hogy a többség ilyen esetben mégis általában visszautalja.

jan. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Tudom tudom, nem jó,hogy így meggondoltam magam, előbb kellett volna alaposan àtgondolni.

120 ezer ft a kutyus bichon havanese fajta. Inkàbb attól félek,hogy lenne e elèg időnk rá,amit érdemel egy kutya,főleg kölyök,így gyerekek mellett.

Még a hétvégèn átgondolom alaposan,mert tudom a kutya egy életre szól!

jan. 26. 07:36
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

120 ft szaporítós kutya összeg. Fajtatiszta, tk-es, jó egészségügyi kutyákat nem szoktak ennyiért adni. (Mondjuk tenyésztőnél nem is szokott opció lenni, hogy fotón ráböksz egy kölyökre, hogy az kell...)


A foglalónak meg az a szerepe, hogy ha a vásárló visszalép, ne járjon rosszul az eladó.

jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!