Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mozgatom le eléggé a kutyám?

Nem mozgatom le eléggé a kutyám?

Figyelt kérdés

Első kutyám, ezért nem tudom,hogy jól mozgatom e le

Reggel 20perc

Délután 1 óra (ebben benne van,hogy lent ül,fekszik,marad szóval ilyen szellemi le fárasztás. Vagy azt külön kéne itthon?) + otthon egy 5-10perces játék a plüssökkel

Este 20perc


Mikor hazaérünk egyből plüssözik és még jönne oda hozzánk. Mintha néha nyugtalan lenne. Van hogy nyüszítis

2 hete van nálam


Max akkor nyugszik le,ha mi is már az ágyban fekszünk. Akkor ő is lepihen.

Szóval miért ilyen izgága fent? Vagy csak simán "ébren" van? Vagy többet sétáltassam? Több szellemi fárasztás? Kutyaiskola után is ezeket csinálja.

Talán labrador keverék 9hónapos


jan. 26. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát fiatal és nagyobb méretű kutya, szerintem több rohangálásra lenne szüksége.

Az egy órás sétakor el szoktad engedni akár kutyafuttatóban vagy valami úttestől távol eső helyen? Szoktad labdával vagy egyéb játékkal futtatni? Másik kutyákkal szokott találkozni, akivel ki tudja szaladni magát?

Ezekre szüksége van a fiatal kutyáknak.

jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Térd alá ér. Közepes méretű


Sajnos nem rohangál lent,mert még nem behívható. Kutyafuttatót nem próbáltuk ki még.

Lehetséges,hogy elég az 1óra, csak legyen benne rohangálás?

jan. 26. 10:16
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Kevés így is-úgy is.

Ha nem engedhető el mert nincs zárt futtató a közelben, akkor fuss vele.

Nekem spánielem volt, reggel 8 km futás után kaparta a lakásajtót hogy menne még...

jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van zárt futtató. Ma kipróbáljuk :)
jan. 26. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Ez teljesen jó. Én is ennyit sétálok a kutyámmal és mégis van, hogy még órákig hordja nekem a lakásban a labdáját, hogy dobáljam. A másik kutyám meg nagyrészt alszik a sétákon kívül :D Más az energiaszintjük, de ettől még nem kell vele napi 5 órát futnod, mert amúgy a hiperaktív kutyáknál ez csak ront a helyzeten, minél többet mozgatod, annál többet igényel, ahogy a 2-es is írja. Kb. soha nem fáradna el. Ehelyett inkább tanulja meg, hogy van napi 1,5-2 óra szaladgálás kint + bent egy kis játék, azonkívül meg tudjon pihenni, lenyugodni.
jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Az én kutyám, ahogy elnézem nem hiperaktív. Pl főzöm akkor is csak fekszik mert tudja,hogy nem fogunk játszani

Csak így séta után picit bepörög és nem tudtam,hogy min változtassak. De próbálunk rohangálni!

jan. 26. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A pórázos lassú séta édes kevés. Ott nem tudja magát kimozogni a kutya.

De a fárasztás csak az egyik oldal, kell egy rendszer a kutyának és fel kell építeni a pihenést is.

jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Én másfél éves koráig biztos, hogy nem vinném futni és nem is ugratnám nagyokat, még nem fejlődtek ki az ízületei.

Szerintem időben is kicsit kevés neki a foglalkozás, de pihenni is meg kéne tanítanod, legyél vele következetes, ne akkor kezdj el vele játszani, ha már nagyon b*szogat, hanem látszólag te kezdeményezd a játékot. A rágcsálós jutik és a játékok is jól le tudják kötni a kutyákat, ha épp nincs időd.

Ne mindig ugyanazon az útvonalon menjetek sétálni, hétvégén meg menjetek kirándulni és suliba és szerintem a futtatóba is simán beviheted. 2-3 éves korára kicsit le fog nyugodni valószínűleg.

jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a séta futás nélkül nagyon kevés. Inkább legyen mondjuk másfél, és abban legyen rohangálás, játék stb, meg ugye mentális fárasztás. Az én lassan 5 éves, kis közepes kutyámnak ennyi a minimum és még lenne kedve, de ennyire kis fiatal kutyák sokkal jobban pörögnek.

Ha nem behívható persze ne engedd el, de ami nekem bevált, az egy biztonságos hám, amiből nem tud kibújni, és egy hosszú, pl 10 méteres póráz. (Lehetőleg nem flexi, hanem kiképző/nyomkövető póráz). A hám nagyon fontos ehhez, hiszen ha megindul és a póráz visszarántja, nyakörvvel megsérülhet a nyaka.

Ezen tud futkározni, játszani, szaglászni is, ráadásul biztonságosan. És sokkal jobban lefárad ugyanazon a távon mint egy normál pórázon. Ja, és a behívás is könnyen, biztonságban gyakorolható vele, parkban, erdőben, bárhol.

Az én kutyám jól behívható, de erdőbe csak így megyünk, a vadak által jelentett veszély, és a jogszabályok miatt is.


A futtató is tök jó (mondjuk legjobb ha egyedül vagytok csak ott, elég könnyen elrontja a szocializációját ha egy csomó random, teljesen kontrollálatlan kutyával zárod össze), de ott sok inger mondjuk nem éri, fontos a séta. De játszani jól lehet vele ott :)

jan. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen a hosszú póráz nekem is eszembe jutott,de először megnézzük a kutyafuttatót. Utána a behívás gyakorlására a hosszú póráz:)


Látszik rajta,hogy egy kis rohangálás hiányzik neki, mert amúgy nyugodt kis kutya :) mégegyszer köszi a tanácsokat!

jan. 27. 08:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!