Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni a kutyának táp+fars...

Lehet adni a kutyának táp+farskaskonyhából porokat?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék nyersen etetni, viszont szimpatikusak a porok, amiket általában ráraknak nyers etetésnél az ételre

Pl: csipkebogyópor vagy lazac olaj

Én táppal és heti 1x konzervel etetek,de szívesen feldobnám a kutyám ételét ezekkel a porokkal vagy olajokkal

Adhatok neki rá?

Illetve gondolkoztam, hogy adnék neki a táp mellé pl natúr joghurtot vagy uborkát, hogy ne legyen egyhangú (kevesebb táp+ilyen gyümölcsök,zöldségek,Joghurt,porok stb)


Adhatok neki, vagy nagyon összezavarná a hasát? Vagy nem való neki mert nem nyersen etetek?


jan. 27. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz neki gyumolcsot, zoldseget, joghurtot, de ne a tap mennyiseget csokkentsd. Csak nasinak.

De igazabol a kiegeszitokrol annyit, hogy egy jo minosegu tapban mindenfele vitamin van, szoval nem hiszem, hogy tulzasba kell esni, mert csak a vesejet terheled vele. Nyilvan ha mondjuk valami problemaja van es izuletvedo kell pl, az kivetelt kepez, illetve a lazaolaj is mehet, de kuraszeruen max 6-8 hetig.

jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kutyám télen kapja a Farkaskonyha Immun-R immunerősítő port, mert ő könnyen megfázik, hiába hord kabátot. Légcsőszűkületes, így valószínű emiatt hajlamosabb rá. Én tápot adok konzervvel keverve (olyan 70% táp, 30% konzerv arányban), arra jól rátapad a por. Nem tudom csak a tápon mennyire "tapad" meg, de alapvetően adhatod neki táppal.


Lazacolajat adtam nekik kúraszerűen, de őszintén semmilyen változást nem tapasztaltam. Szőrük alapból szép a jó minőségű táp + konzerv kombinációtól.


Porcvédő tablettát lehet érdemes még adni, lehetőleg zöldkagyló tartalmút, bár nem tudom milyen fajta kutyusod van. Nálam a térd problémás kutyámnak muszáj szednie, hogy szinten tartsa és ne romoljon az állapota. A másik meg egy tacskó mix, neki a hosszú háta és a kissé görbe lábai miatt adom.


Tojást tudom még javasolni, akár főve, akár lágyan. Nyersen én max barf étrenden lévő kutyának adnám. Én tartok heti 1 tojásnapot, amikor konzerv helyett lágy tojást teszek a tápra. Imádják. Kutya méretétől függően mehet 1-2 tojás.

jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kaphat, persze. De sok olyan van, ami alapbol is benne van egy jo minosegu tapban, elotte olvasd el az osszetevoket, en lazacolajat nem adok, van a tapban. Spirulinat, sorelesztot, zoldkagylo kivonatot is tobb tap tartalmaz, az sem feltetlenul kell.

Ősz vegen, télen immunerosites celjabol jó a csipkebogyopor, antarktiszi krill, E-vitamin potlasra kendermagolaj.

Ha allergias, akkor Humac.

Izuletekre ami a csaladban bevalt, az az Aniflexi+ komplex izuletvedo, a kutya mar alig tudott felallni, most meg ujra szaladgal.

Ha hasznalsz tablettat/cseppeket eloskodok ellen, vagy rendszeresen kap gyogyszereket, akkor ugyanolyan fontos a majvedelem is Mariatovismag olajjal kuraszeruen.

Eleskodok elleni kiegesziteskent kokuszolaj kulsoleg-belsoleg, feketekomeny, bodorrozsapor belsoleg.

Babezias fertozes utan vagy verszegeny kutyanal marhaverpor tud segiteni.

Gyomorproblemakra, gyakori savas hanyasra nalunk a Sanofor valt be.

Szoval elegge szemelyre kell szabni, altalaban kuraszeruen javasolt, es mindent egyszerre felesleges adni.

jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyit koltesz,akkor mar olcsobb ha a hentes husait hslait fozod a kutyanak.
jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!