Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs büdös a lakásban ha...

Nincs büdös a lakásban ha bent van a kutya?

Figyelt kérdés
Ismerősöméknél voltam és kegyetlen szag volt náluk, bent tartják a házban a 2 kutyájukat. Semmi megoldás nincs erre ? Gondolom nem lehet gyakran fürdetni a kutyákat , akkor valami szaguk csak van.

jan. 29. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szellőztetés es takarítás!
jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ha a kutya ápolva van, de pl anyám sose fürdeti a kutyáját és valami eszméletlen kutya szag van.
jan. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Nincs budos. Ha fozol neki,nem budos. A taptol budos.
jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben a gazdán múlik, nem a kutyán. Ha a kutya ápolt (nem kell feltétlenül sűrűn fürdetni, de fésülni, lábát letakarítani, mikor bejön, stb), és rendszeresen takarítva van, akkor nincs büdös. Állattartóknak bizony többet kell takarítania, ha nem akarja, hogy azonnal látszódjon a lakáson, hogy állatok vannak. De viszonyításként: nálam 3 macska van, 1 kinti-benti kutya, meg 2 nyúl, és mindig mindenki meglepődik, mikor először jár nálunk, és meglátja a kaparófát/kifutót/eledeltálat, hogy "jéé nektek van állatotok?". Mondjuk én szó szerint naponta porszívózok (van, hogy kétszer) és naponta felmosok.
jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres takaritas es nalunk pl a kanapera es az agyba nem mehet fel a kutya.

Volt ido, amikor a kanapera felengedtuk, de annak egy picit kutya szaga lett egy ido utan, hiaba takartam le pledekkel, amiket meg mostam 2 naponta.

Pedig alapvetoen a kutyank nem budos, de ahol rendszeresen es sokat fekszik, az valamennyire az lesz. A fekhelyet meg sokkal egyszerubb tisztan tartani, mint egy egesz kanapet.

Egyebkent egy gozfelmoso es robotporszivo, szaritogep ( a szor miatt) beszerzese egy megvaltas, ezek sokat segitenek.

jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, ha tisztan vannak tartva illetve szobatisztak. Esetleg esos idoben ha megaznak, akkor van jellegzetes kutyaszaguk, de mar vannak szarazsamponok, nedves torlokendok, vagy spray-s szorzetapolok, amik gyorsan megszuntetik a szagot, ha szaraz a szore, akkor egyaltalan nem budos. Hetente- 2 hetente bedorzsolom oket egy kis kokuszolajjal, konkretan kokusz illatuak par napig. Nyilvan megfelelo takaritas is kell, mert szőr es por azert keletkezik a kutyak miatt, plusz van 2 idozitos illatosito, de egyaltalan nincs kutyaszag, pedig kanapera is mehetnek.

De en is voltam mar olyan hazban, ahonnan inkabb menekultem volna, de ez a gazda igenytelensegenek tudhato be (kutyapelenka, sosem mosott kutyapledek, nem volt elzarva a kutyakaja, szerintem szelloztetve sem volt mostanaban, stb.)

jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam (rokonoknál, ismerősöknél plusz a sajátunkat összevetve), hogy az olcsó tápos kutyák büdösek illetve fénytelen/zsíros a bundájuk, annak van szaga.

A nyers etetett vagy főzött illetve prémium tápot kapóknak nincs "kutyaszaga".

jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
A kankutyáknak, ha tüzelési időszak van, akkor van szaguk, de van tüzelő szukáknak is, sőt ők ráadásul véresen össze is kenik a bútort. CSAK a tisztaság segithet, hogy ne legyenek szagok.
jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!