Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet megkérdezni...

Miért nem lehet megkérdezni egy tenyésztőtől, hogy mennyibe kerülnek a kiskutyái?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy az olyan kérdésekre nem válaszolnak, hogy "Áruk?" meg, hogy Menyi a kisgugyák ara?" stb. De én rendesen ráírtam privátban egy tenyésztőre kérdeztem, hány hetesen lehet elhozni őket, milyen oltásaik vannak, stb és a végén megkérdeztem mennyi lenne az áruk. Na válaszolt is mindenre csak éppen az árra nem. Hát most így hogyan lehet meg tudni, hogy mennyi az áruk?

febr. 4. 09:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
meg lehet kérdezni, nem értem honnan jön ez a szokás, hogy nehogy rá merj kérdezni. igenis fontos kérdés szerintem, van ugyanolyan fajta egészséges kutya 300ért meg 500ért is, miért fizetnél sokkal többet, ha hobbi kutyás vagy? Nyílt, egyenes kommunikáció, ennyit várnak el a tenyésztők és ezt viszont el is kell várni. Ebbe pedig beletartozik az ár megbeszélése is. Többször volt, hogy tenyésztőknél csak árat kérdeztem, mert érdekelt, ők megírták, én megköszöntem, kész. A saját kutyámat is úgy vettem, hogy az első levélben volt sok kérdésem, ez is többek közt, és megkérdeztem. Sose volt rossz tapasztalatom. Igaz nem úgy indítottam hogy "cs ár?" hanem mint egy normál ember. De egyébként külföldön eleve árral együtt hirdetnek legtöbbször.
febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Sok tenyésztő árérzékeny.


Bár nem értem miért baj,ha érdeklődik valaki az árról.Főleg ha normálisan teszi.


azért 300-400 ezer ft-ot se úgy húz ki az ember a zsebéből és pl szeretne félre rakni,mert úgy egyszerűbb. De a kutyát ettől függetlenül havi szinten eltudja látni.


Én pl részletben fizettem a kutyámért,bár tény ismerem a tenyésztőt, így mikor elhoztam a kutyát 100 at kifizettem, utána meg minden hónapban utaltam neki. De egyben sok lett volna,mert utolsó pillanatban döntöttem úgy hogy még is elhozom,szóval félre rakott pénzem nem volt a kutyára.


Szerintem ha nem válaszol az árra akkor keress másik tenyésztőt.


Én sem hoznék onnan ahol nem tudném,hogy 400 a kutya vgy 800.. bár ennyit már nem adnék ki kutyára.


Nekem 400 a plafon.

febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert folyamatosan változtatják az árakat.


Éppen amennyiért el tudja adni őket, annyiért fogja, meg amennyi lesz a kereslet.

Előre nem tudja.

febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne megkérdezni egy tenyésztőtől, hogy mennyibe kerülnek a kiskutyái?
febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tenyészőt kérdezz, ne szaporítót.
febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!